Lazanja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

1. dec 2005 13:11

Ja, vsak pač dela po svoje, čeprav smetana sicer ne sodi v bešamel- ta je samo maslo, moka in mleko, pa muškat, sol in poper. Testenine, ki jih ni potrebno kuhat pa kupujem zato, ker si prihranim čas. Zakaj bi vrela vodo in tunkala vanjo plošče, pa jih lovila ven, cedila in ne vem kaj še, ko pa je rešitev s tistimi, ki jih ni potrebno kuhat, sila elegantna in preprosta. Še nikoli niso bile suhe, vsaj Barilline ne. Mamamia mamamia

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

1. dec 2005 14:28

Grki delajo bešamel z oljčnim oljem. Sem sprobala, ko sem delala musako po enem receptu iz grške kuharice, izpadel je v redu, čeprav sama ravno nisem ljubiteljica bešamela, in ga, po pravici povedano, nikoli ne delam. Tista musaka je bila darilo za sestro, pa sem jo naredila točno po muštru. Loni Makaroni

pppp  

član od: 1.12.2005

sporočila: 231

1. dec 2005 18:04

svetujem ti, da narediš bolj moker golaš (mleto meso), tako da testenina vpije vodo in postane mehka. lahko pa narediš eno plast bučk, naslednja plast meso in zadnja plast spet bučke, ki jih narežeš na koščke (kolobarje) in jih v voku prepražiš na olivnem olju. na plast bučk dodaš sir (npr. lahko livado) na plast mesa pa bešamel. na vrhu namažeš salso iz paradižnika, posuješ sir in nariban parmezan. lazanjo pečeš 15 minut pokrito z alu folijo, zadnjih 5 minut pa zapečeš, da se naredi škorjica, ves čas na najvišji temperaturi. bučkam lahko dodaš tudi melancane (jajčevce), ravno tako narezane in prepražene v voku na olivnem olju. poskusi, upam, da ti bo uspelo. pppp

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

1. dec 2005 20:25

bojim se, da bo z upoštevanjem nekaterih nasvetov lazanja "zaplavala" v pekaču. Za mene testo v lazanji služi le temu, da vse sestavine "drži" skupaj. Če na vsako plast daš dovolj nadeva, se testo napoji z vsem dobrim in mora biti dobro. Mislim pa, da v 20 minutah kolikor toliko bogata lazanja ne more biti prepečena in je možno, da testo ostane trdo. . Lisa

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

2. dec 2005 7:31

V bešamel dam 2-3 trikotnike topljenega zdenka sira - super -probajte. LP Marta

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

2. dec 2005 11:24

lej, čisto enostavno - če imaš mokre nadeve potem ni problem, če imaš suhe, je problem. Pa ne bešamel, nadev (naloga bešamela je povezovanje, ne namakanje). Jaz delam samo zelenjavne lazanje (gobice, melancani in paradižnikova omaka, pa seveda veliko sira) in instant testenine niso primerne. Mogoče, če bi dala zelo vodeno paradižnikovo omako, vendar se bojim, da ne bi zadela prave količine (ker po 20 minutah pa nočem več imeti vode v pekaču!). Zato kupim testenine za kuhat.

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

2. dec 2005 16:18

Jaz tudi uporabljam Barilline v navodilih piše, da jih predhodno ni potrebno kuhati. So mi pa svetovali, da lazanjo, pred peko pustim kakšne pol ure, da se prepoji in jo šele nato pečemo. Lp, marelica

pppp  

član od: 1.12.2005

sporočila: 231

3. dec 2005 10:37

zdaj razmišljam, zakaj pa ne kupiš raje svežih testenin? dobi se lističe, mislim da so od mlinotesta, paket je ravno dovolj za dva nadeva v manjšem pekaču. dobi 0pa se jih v večjih marketih, v hladilniku, z ravioli in ostalimi svežimi testi. pppp

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti