Otroške pesmice

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

19. sep 2008 10:41

Oh, seveda. Z veseljem. Tale "medvedji rap" je tistim "cool malčkom" zelo všeč. Sem - ter - tja Sem ter tja, se medo pozibava. Sem ter tja, se s hruško poigrava. Sem ter tja, ko pleše med grmički, sem ter tja, si brunda skupaj s ptički. Sem ter tja, odpravlja se v votlino, sem ter tja, prespati pojde zimo. lp, vanjatajnsek

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

20. sep 2008 7:48

D.D. - prosim poglej na "zasebna sporočila". lp, vanjatajnsek

štorklja  

član od: 23.10.2007

sporočila: 190

20. sep 2008 12:56

Jade, si jih kar dobila nekaj... Če pa želiš še kakšno, ti jih rade volje zrihtam, moja sestra je namreč vzgojiteljica in ima otroških pesmic doma celo morje.... Sporoči, ti jih dostavim še s kakšnim paketkom vred

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

20. sep 2008 14:14

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

22. okt 2008 9:53

Prebiram knjige prof. Blažićeve - hvala Vendelinajr., brez tvoje informacije jih nikoli ne bi "našla" - in najdem eno vajo za kreativno pisanje, ki se glasi: "V besedi Slovenija poiščite čim več besed." Nisem mogla verjeti, da je to sploh možno - jaz sem jih namreč našla 53!! No, priznam, da je na spisku tudi neizbežna "love", ampak tudi 52 ! mi je osupljivo veliko. In koliko jih najdete vi? lp, vanjatajnsek

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

22. okt 2008 10:40

štorklja je napisal/a:
Jade, si jih kar dobila nekaj... Če pa želiš še kakšno, ti jih rade volje zrihtam, moja sestra je namreč vzgojiteljica in ima otroških pesmic doma celo morje.... Sporoči, ti jih dostavim še s kakšnim paketkom vred
Madona, štorklja, nisem vedela, da tvoje "podjetje" skrbi tudi za "potem" Atina

lena70  

član od: 8.3.2008

sporočila: 61

22. okt 2008 15:23

LASTAVICE! Kam pa greste lastavice, kaj že jemljete slovo, ali greste morda gledat, kam je zlato sonce šlo? Prišla je jesen v deželo, za jesenjo pride mraz, kjer smo lani zimovale, tamkaj čakajo spet nas. Zbogom, zbogom deca draga, zdrava mi ostanite, čuvajte nam gnezda naša, na spomlad nasvidenje! lena70

lena70  

član od: 8.3.2008

sporočila: 61

22. okt 2008 15:38

KRUH! Tinček orje svoje polje, židane je volje, nad njim škrjanček žvrgoli, okrog njega murenček cvrči. Sejati mora zdaj pšenico, da kruhek bo imel, in močnik bel in boba in pšenico. Čez grudo Tinček vleče brano, na okol obesi mrtvo vrano, da bo plašila ptice, da ne požro pšenice. Dežek lije, seme klije, njiva brž ozeleni, žito rase in gre v klase sonce ga zlati. Tinca srp za žetev brusi in ga brž preizkusi, oj, kako ti reže. Tinček snope veže. S cepci pridejo mlatiči, to veseli so vam tiči, žito treba je omlatiti, zrnje sprevlačiti. Tinček žito v mlin zapelje, da ga mlinar v moko zmelje, klipe, klape, klipe, klop, da se trese pod in strop. Voda peni se, šuni, goni mlinske kamne tri, izpod kamna skozi sito, v vreče moka se vali. Zdaj je moka tu in Tinca viha si rokave, da testo zamesi do dobrine prave. Hleb za hlebom vlaga v peč, vidiš, takšna je ta reč, ko je kruhek lepo rumen, je dovolj pečen! lena70

lena70  

član od: 8.3.2008

sporočila: 61

22. okt 2008 16:06

Če te zanima še kakšna taka pesmica, mi javi, da ti ne bom zastonj tu jih pisala. Vse so zelo stare,ki jih je že moja mami poslušala od svoje ( mami je stara 70 let). Torej javi, če še rabiš lena70

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

28. okt 2008 9:20

Ah, moram se pohvaliti! V novemberski številki Cicidoja boste na strani 7 našle mojo pesem. Naj omenim, da skačem od veselja, ali boste same uganile lp, vanjatajnsek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti