Otroške pesmice

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

24. nov 2005 19:32

Joj punce zlate ste, najlepša hvala za vse, me je skoraj kap, ko sem videla koliko pesmic ste našle. Ne vem kako naj se vam zahvalim. Zdaj bomo pa prepevali in recitirali do onemoglosti. . jade Sporočilo je spremenil(a) jade dne 24. nov 2005 19:33:09

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

25. nov 2005 1:24

STRANIŠČNI ŠKRAT V NAŠO KOPALNICO PREJŠNJO POMLAD TIHO VSELIL SE STRANIŠČNI JE ŠKRAT. VSAK DAN S POLIC NAM ZMEČE BRISAČE SKRIVA PO KOTIH ZOBNE KRTAČE SLIKA PO PLOŠČICAH Z OČKOVO PENO SLIKA PO OKNIH Z MAMINO KREMO V KAD NAM JE ZLIL VSE ŠAMPONE IN MILA IN V UMIVALNIK PARFUM IN ČISTILA. DANES PA ČUDI SE NAŠA DRUŽINA: "ZAKAJ JE V KOPALNICI TAKA TIŠINA?" TIHO, PREVIDNO ODPREMO VRATA, GLEJTE GA, GLEJTE NAŠEGA ŠKRATA! TRUDEN ZASPAL JE IN ZDAJ NAM DA MIR, TIHO ZAVIT V TOALETNI PAPIR. A NAŠA KOPANICA!? EEEEEEEEEEEEEJ, DRSALIŠČE!!! ŠKRAT LULAL NA TLA JE, NAMESTO V STRANIŠČE. BETI MALINOVIĆ ivonja

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

25. nov 2005 5:39

Jade, če sta še bolj majčkena - moja dva nečaka sta recitirala in zraven telovadila takole: KVIŠKU ROKE ROKE V BOK TELOVADI NAŠ OTROK! KO BO VELIK BO MOČAN, KOT JE BIL MARTIN KRPAN. Kratka ampak luštkana. Dušanka

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

25. nov 2005 7:20

Hvala, res ste prijazne. jade

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

25. nov 2005 7:20

Še ena pesmica za prav majčkene: kazalec in sredinec plezata po mizi, ostali prstki so skrčeni v pest: LEZE, LEZE POLŽEK, LEZE, LEZE POLŽEK POČASI. BUC , BUC, BUC, GLEJ ROGE, (stegneš oba prsta) BUC, BUC, BUC, SKRIL JIH JE. (prsta pokrčiš). Nečaka sta prav prisrčno recitirala tole tam okoli leta in pol in se igrala s prstki. Dušanka

tanjatominec  

član od: 8.10.2001

sporočila: 149

25. nov 2005 8:23

Super, čudovite pesmice, kar nekaj jih prepevam sinčku, so pa malo po moje spremenjene, ker je spomin "opešal". Nekaj novih pa se bom naučila, da bo repertuar večji. Hvala tudi v mojem imenu tanja tominec

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

25. nov 2005 9:46

Mira Voglar ima krasne stvari za otroke. Vzgojiteljice po vrtcih imajo njene pesmice. Mogoče bi malo povprašala. lp Vesna Vesna Milek Recko

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

2. dec 2005 14:22

Snegec beli mede mede Na zapečku mačka prede. Prede venomer Preje pa nikjer Avijonček gori gre, doli meče bombice. Kamor bomba prileti, tam se šteje en, dva, tri. Lp, marelica

Elen  

član od: 5.9.2005

sporočila: 201

2. dec 2005 14:45

Super, vse bom shranila za čas, ko bom tudi jaz imela otročke! Elen

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. dec 2005 17:41

Strukelcek, tiso o veveričku, ki šepeče na uho, je napisala Svetlana Makarovič, pesmica je čudovita. Pa Juri Muri - jaz si ga še zdaj, ko sem zdavnaj odrasla, recitiram v mislih in na glas... Kaj pa Župančičev Ciciban, se ga spomnite? P cela zbirka Mehurčki? ....Čebelica, od kod in kam te nosijo peroti na tvoji zračni poti, čebelica, od kod in kam... Kje pa je tisti ciciban, ki venomer razgraja in mamici nagaja kje pa je tisti ciciban Če bil bi tukaj ciciban, čebela svetlokrila, kaj bi mu naredila, če bil bi tukaj ciciban... (Saj ne znam pesmice na pamet, ti verzi so se mi kar utrnili, verjetno niso prav zapisani. Ampak tašča je mojemu sinu tega Cicibana kar naprej pripovedovala in malček je kar predel, že ob njenem mehkem glasu, vsebine tako ni razumel pri nekaj mesecih...meni pa je za vedno ostala v spominu Pa Pedenjped... Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti