Buča

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

23. nov 2005 9:45

Malan, tale recept se sliši super, mogoče bi ga res prepisala. lp Vesna Vesna Milek Recko

tatjanca  

član od: 12.1.2005

sporočila: 62

23. nov 2005 11:37

Včeraj smo poizkusila kremno juho in polpete iz buč - ENKRATNO!! Sicer pa glede na to da smo pri nas doma popolnoma nori na goste sokove, bom definitivno naredila tudi gosti sok. Zanima me če ima smisel posaditi semena, ki so na sredini buče - kdaj bi bil najbolj primeren čas. Sporočilo je spremenil(a) tatjanca dne 23. nov 2005 11:39:21

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

23. nov 2005 16:17

Vsako leto vržem ta semena iz buč v travo. Super. Če jih ni na travi, zrastejo iz komposta pa še na vrtu. lp Vesna Vesna Milek Recko

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

23. nov 2005 18:57

Malan, mene pa zanima ta mineštra. Sicer še nikoli nisem jedla kaj bučnega in se mi zdi mineštra tisto pravo za začetek ( ne bi šla kar direkt na bučno juho ) pa postrežba v buči bo za mulce zanimiva. Lumpica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

23. nov 2005 19:34

Tatjanca! Semena seveda lahko posejete, ampak enkrat konec aprila, ker so buče zelo občutljive na zmrzal. Morda kar v lončke,pa jih potem posadite na vrt. Vedeti pa je treba dvoje: večina buč ima vreže, se torej razraste zelo na široko in zahtevajo veliko prostora. Pa dobro pognojeno zemljo, nikakor suše. Včasih so na kup gnoja dali malo zemlje, zasadili buče. Te so prerasle cel kup, dobro rasle, obilo rodile, pod njimi se je kup gnoja spremenil v imeniten kompost, pa še plevela ni biolo v njem,ker mu buče niso dale rasti. Drugo pa je to, da se buče raznih sort z veseljem križajo med seboj, če rastejo v bližini. Zato ni zagotovila, da bodo drugo leto enake, kot so bile tiste, iz katerih smo vzeli seme. Če imamo srečo, lahko pridelamo zanimive buče, če pa se slučajno skrižajo z okrasnimi (to so tiste male, raznih oblik in pisanih vzorcev), pa so rade grenke. Imam letošnjo izkušnjo. Od znanke sem dobila svetlo zeleno cuketo, jo pripravila za paniranje in prvo rundo ocvrla. Še dobro, da sem prvo pečeno rezino poskusila. Bila je obupno grenka, vse je šlo na kompost. Prvič sem to izkusila. Imam pa drug (štajerski) predlog: semen, ki jih vzamemo iz buče, mi jim rečemo bučnice, operemo, mokre malo posolimo, damo v pekač (na peki papir morda), v pečico in zapečemo do svetlo rjave barve. Ohlajene, lahko pa še mlačne, lupimo in jemo. Imenitno. V Celju na tržnici prodajajo na kupe takih bučnic, teh z lupino, ki jih liuščimo sami in semen buč golic, ki jih samo jemo. Poskusite, ne bo vam žal. Buče pa nujno dajte nekam, kjer je okoli 10 stopinj, zdržijo zelo dolgo, hokaido celo do maja. rimljanka

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

23. nov 2005 21:28

torej JESENSKI SIJAJ približno 2 kg buča bo za 4-6 oseb 1 čebula 2,5 cm ingverjeve korenike žlica olivnega olja 1 bučka (cuketka) 115 g šampinjonov (po lastnih izkušnjah so ostrigarji še boljši) pločevinka pelatov (400g) 75 g testenin, najbolje v obliki školjk ali ušesc 450 ml jušne osnove 4 žlice svežega sira (oz. preizkušeno s skuto, trdo feto in srednje mehkim kozjim sirom) 2 žlici sesekljane bazilike sol, poper Buči odrežemo vrh. Z žlico postrgamo peške, nato pa z majhnim nožem izdolbemo še čimveč mesa. Pazi, da ne narediš luknje v lupino! Pokrovček povezneš nazaj in pečeš bučo v pečici 50-60 minut na 180 stopinj oz. da se začne znotraj mehčati. Izdolbeno meso narežeš na manjše kocke, čebulo na lističe, bučko na kolutke in ingver dorobno nasekljaš. Nato v kozici na malo olja najprej 2 minuti pražiš čebulo in ingver, dodaš bučo in dušiš slabih 10 minut, dodaš bučko in gobice - dušiš 3 minute, nato pa še paradižnik, juho, testenine, sol in poper. Pokriješ in na nizki temperaturi kuhaš, da so testenine al dente (kakih 10 minut bo to). Če si mahnjen na zelišča, vržeš skupaj s paradižnikom še kako reč, sicer vmešaš na koncu baziliko in sir. Vode mora biti na koncu bolj malo! Nadevaš v bučo in postrežeš! Najbolj zabavno je, da se je po domače, vsak s svojo žlico iz iste "sklede", in proti koncu še malo praskaš meso s sten. Zadeva zelo lepo diši in dobro izgleda , škoda ker se ne da fotke prilepit v forum sicer pa naj vam uspe

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

24. nov 2005 0:14

Super, tole bo še ta teden na naši mizi. lp Vesna Vesna Milek Recko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti