Nasveti in triki

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

30. jan 2015 23:11

Če si okoljski taliban, potem ne. Drugače pa ja.

Sonja

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

31. jan 2015 6:53

Nasveti za ekološko kompostiranje doma odsvetujejo dajanje bananinih olupkov na kompostni kup, če niso ekološko pridelane. Enako velja za olupke citrusov.  Citrusi naj bi imeli še dodatno lastnost, da kompostiranje zavirajo. To je bil pri meni glavni razlog, da sem se odločila za fermentiranje odpadkov z biogenom (bokashijem - Organko sistem). Ta, pravijo, predela tudi strupe, ki ostanejo v olupkih po različnih škropljenjih. 

V kanto za biloške odpadke pa po novem vse to lahko mečemo.  Izgleda, da so dodelali način kompostiranja, kajti pred leti sem ravno v navodilih Snage Ljubljana zasledila, da olupki banan in citrusov  ne sodijo na kompost.

Kar zadeva podobne krožne nasvete po e-mailih: pri meni ponavadi neprebrani romajo v koš

Cila

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

31. jan 2015 10:47

Jaz sem pa vse pristavila za eno dobro govejo juho: glede na to, da vem, da sem kupila eno staro kravo  kaj so me našponali... sem v juho dodala tri velike žeblje, sem v eni OK kuhinji prebrala, da to meso zmehča...

Bom o končnem rezultatu kaj napisala 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

31. jan 2015 11:40

babka1951, je ni boljše juhe, kot od starega goveda.  Tudi, če meso ni užitno drugače, kot zmleto in predelano v polpete, ga je prav zaradi juhe vredno kupiti. Nazadnje, ko sem imela tako meso, je tlačilo zemljico  častitljivih 17 let, juha pa za polizat. Kuhala sem jo  kuhala vsaj 4 ure, z mesom pa osrečila našega kužka.



Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 31. 2015 11:41

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

1. feb 2015 15:41

Da poročam o žebljih v juhi

Po več kot štirih urah rahlega brbotanja je bila govedina še vedno trda, morda malo manj kot prejšnič, ampak trda, tako da z govedino kot prilogo pri današnjem kosilu ni bilo nič.

Sem jo pa narezala in zmlela v multipraktiku. Iz polovice sem naredila goveje cmočke in jih uporabila za zakuho v juhi, iz druge polovice sem pa ščarala nek namaz, kot ena goveja pašteta in je izpadlo zelo dobro.

 

Na koncu bom rekla: " Dobr, da imam nekaj takega mesa še v skrinji." Juha je pa odlična.

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

2. feb 2015 11:25

Cila je napisal/a:

V kanto za biloške odpadke pa po novem vse to lahko mečemo.  Izgleda, da so dodelali način kompostiranja, kajti pred leti sem ravno v navodilih Snage Ljubljana zasledila, da olupki banan in citrusov  ne sodijo na kompost.

Ljubljanska Snaga bio odpadkov ne kompostira. Verjetno so v začetku imeli v mislih kompostiranje, ko so pisali navodila za bio odpadke.

http://www.snaga.si/locevanje-zbiranje-odpadkov/o

rdkapica

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15166

2. feb 2015 13:52

Babka,  jaz dam govejo juho kuhat že zvečer. Pustim vreti kako uro in jo ugasnem, pustim na vroči plošči. Zjutraj nadaljujem in šele tedaj dodam korenje. Pustim jo kuhati vsaj še par ur. Juha je imenitna in meso mehko kot puter. Poskusi, morda bo pa naslednjič ok. Pa še moj nasvet. Do sedaj nisem znala prav skuhat kruhove cmoke. Prvič ali so razpadli ali so se mi zdeli vodeni. Zato sem vedno naredila kruhovo klobaso v foliji. Danes pa sem oblikovala cmoke in  vsakega posebej zavila v folijo za živila, preluknjala in končno imam to kar sem želela, pa še moki sem se izognila.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

2. feb 2015 15:32

Tole moram deliti z vami: Včeraj sem sekljal čebulo za golaž, ki naj bi ga pripravila žena za neko srečanje in kot velikokrat, če sekljam več čebule, nataknem plavalna očala, da me ne pečejo oči. Vmes je pozvonilo in sem šel odpret, zunaj pa soseda, ki se je skoral polulala od smeha, ko me je zagledala - z nožem v roki in s plavalnimi očali na očeh. Sem čisto pozabil, da so gor. Povem vam, plavalna očala so zakon pri rezanju čebule ali ribanju hrena, pa še sosedo lahko šarmiraš. Se je že pozanimala, kje jih lahko kupi.

lp

booris

Riddle  

član od: 15.1.2009

sporočila: 418

2. feb 2015 15:39

 Bravo booris! Sem tud jaz enkrat odprla poštarju, v rokah pa držala ogromen nož...je revež takoj stopil dva koraka v rikverc ;)

 

Lp od R.

SMARTY1  

član od: 26.2.2014

sporočila: 2750

2. feb 2015 16:04

Booris, in kje lahko kupimo takšne plavalne očale  ??

 

SMARTY1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti