Vlaganje hrušk

neznan uporabnik
tema odprta - 23. sep 2001 22:21 | ogledi: 14.718 | odgovori: 5

Prosil bi če kdo ve za kakšen enostaven recept za vlaganje hrušk ...

Hvala!

Dule

neznan uporabnik

28. sep 2001 21:54

Ker toliko časa ni noben odgovoril na moje vprasanje sem si recept priskrbel iz drugih virov, ce koga zanima naj si ga ogleda. Vlaganje hrusk 3kg kile hrusk 300 g sladkorja 1 liter vode limona cimetova palcka Hruske olupis razpolovis ocistis narezes, potopis v vodo kamor si dal limono nato pripravis sladkorno raztopino in ohladis kozarec napolnis, dodas limonino lupino prelijes s sladkorno raztopino, zatesnis in zapres kozarce pasteriziras na 90 stopin 30 minut ce so trde hruske se 10 minut dlje. Dule

neznan uporabnik

28. sep 2001 22:49

Zdravo Dule! Hvala za posredovan recept. Ste ga že preizkusili? Tudi mi imamo precej hrušk, pa bi rada iz njih kaj pametnega naredila. Imate morda kakšen recept za hruškovo pecivo ali torto? Kaj pa hruškova marmelada? Sploh obstaja? Jaz je še nisem videla... Beti

neznan uporabnik

29. sep 2001 16:52

Pozdravcek Recepta se nisem preiskusil , bom ga v toku tega tedna , vam sporocim kako mi je uspelo, ostalo kar je takega za kasn recept ne vem nič , razen pri nas zdej kuhamo kompot ker je tolko hrušk , pa ne obstanejo Dule

neznan uporabnik

1. okt 2001 10:34

Hruškova marmelada obstaja, vendar pa večina receptov navaja veliko količino sladkorjev, tako da sem začela sama dodajati približno 300g sladkorja na kg hrušk (odvisno od hrušk in od tega, kako sladke marmelade imate radi, mislim pa, da do 500 g sladkorja na kg povse zadošča), dodati pa je treba še malo vode (do 1 dcl). Hruške očistite, olupite in narežete na kocke, dodate sladkor in vodo ter kuhate toliko časa, da se dvigne mehurček, ko v kozarec zelo mrzle vode kapnete kapljico marmelade. Hruškovi marmeladi lahko zelo izboljšate okus z vanilijevim (prerezanim strokom), cimetom, klinčki, ipd. Če pa želite prav posebno marmelado, pa že kuhani marmeladi dodajte kako žlico ali dve (po okusu) čokolade v prahu (marmelada: Hruška lepe Helene). Aha pa še to, ko so hruške že malo podušene in razpadle, jih zmiksajte s paličnim mešalnikom, ker same od sebe ne bodo nikoli. Moram pa dodati še to, da ta marmelada ni nikoli tako gosta kot marelična, slivova ali pomarančna, poleg tega pa bolj kot na kruh paše k palačinkam in na vaflje. Dober tek.

neznan uporabnik

4. okt 2001 18:17

Beti draga, malo pozno, a iz srca kot se reče. Imam prekrasen recept za Tarte s hruškami, ki ga ponavadi naredim enkrat ali dvakrat v sezoni, in sicer zato, ker ni ravno nizkokaloričen in verjetno ne spada med najbolj zdravo prehrano. Je pa DOBER!!! Najljubši od mojega moža. Preberi ga med recepti: TARTE S HRUŠKAMI (http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=1374)

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti