Koruzni "tamerl"

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

tema odprta - 1. nov 2005 14:59 | ogledi: 8.268 | odgovori: 7

Ali ima morda kdo recept za koruzni "tamerl"? To je namreč pekla včasih moja bivša sodelavka, recept mi je pred leti zaupala, pa ga nikjer ne najdem.

LP! Galja

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

1. nov 2005 15:18

Galja, na netu sem našla tole, če ti kaj pomaga: "Koruzni tamerli 1: Koruzno moko, jajca, mleko, sladkor in sol premešaš in vliješ v pekač in daš v pečico. Ko je na pol spečeno preliješ s kislo smetano, potreseš s sladkorjem in do konca zapečeš. Koruzni tamerli 2: Stepeno jajce in mleko zamešamo v kuhan in ohlajen koruzni zdrob (polento). Dodamo cimet, sladkor in kvas oz. pecilni prašek. Maso vlijemo v pomaščen pekač, ki smo ga namazali z bučnim oljem in zapečemo v pečici." Lep dan tjas

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

1. nov 2005 15:31

tjas, hvala ti, se bom potrudila narediti nekaj iz teh tvojih receptov, čeprav ne vem,kakšne količine naj dam, se bom že znašla, pa čeprav bo prva runda romala v kanto! LP! Galja

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

1. nov 2005 15:34

Ma jaz bi rekla, da gre na 50 gr moke (upam, da je s koruzno isto kot z navadno belo) 25 gr sladkorja, 1 jajce in 1 žlica mleka (mogoče po žlicah dodajaš in dobiš pravo gostoto). Približno tako je moje razmerje za navaden biskvit. Ne vem pa, ali je ta tamerl rahel ali trd, sočen ali suh, tako da mogoče bi bila moja razmerja tudi napačna. Srečno pri sprobavanju! tjas Sporočilo je spremenil(a) tjas dne 01. nov 2005 15:35:37

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

1. nov 2005 16:43

Malo bolj tekoče, kot krema. Ko je pečeno pa zgleda kot polenta, tista v trdni obliki..Zraven pa paše jabolčna čežana (mora biti bolj penasta oz kremasta). lp juhica

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

1. nov 2005 19:10

Spomnila sem se na recept, ki ga imam že nekaj let. Tudi jaz sem ga dobila od sodelavke . Ne vem, ali je pravi, jaz delam namreč iz pšeničnega zdroba, verjetno pa bi šlo tudi s koruznim. Zdrobov narastek 6 jajc 6 žlic sladkorja 2 vanilijeva sladkorja Dobro stepi in dodaj 12 polnih žlic zdroba. Premešaj. Vliješ v pomokan pekač in spečeš. Preliv: 1 l mleka 5 žlic sladkorja 1 vanilijev sladkor Skuhaš do vretja in malo ohladiš. Nato s prelivom poliješ pečen narastek. Počakaš, da testo vsrka tekočino in - dober tek! LP, Stanka

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

2. nov 2005 10:49

Ali je to mogoče proja? Vsaj podobno? V tem primeru imaš v bazi recept Proja ala Nebojša in verjetno še kakšnega. LP Fani

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

2. nov 2005 11:38

Proja je nekaj podobnega, ja, samo da ni sladka. Jaz jo pripravljam za k aperitivu, ko se mi domov vsipa kakšna večja družba (oziroma mi jo naredi mama, če sem čisto poštena), pa jo grizljajo ob penini ali žganju, dokler ne pride kaj bolj konkretnega na mizo. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti