Praznovanje

Maja Z  

član od: 20.8.2004

sporočila: 91

tema odprta - 24. okt 2005 8:08 | ogledi: 2.196 | odgovori: 8

Partner čez dva tedna praznuje 30 let. Praznovanje bomo imeli v gorski koči 2 dni (sobota in nedelja). Bo približno 14 oseb. Seveda je na meni, da poskrbim za hrano in pijačo. V soboto bi imeli malo bolj slavnostno vse skupaj. Imate kakšen predlog, kaj bi lahko pripravila doma, da bi lepo izgledalo in da ne bo nobeden lačen? V mislih sem imela mogoče za predjed obložene kruhke, kaj ponuditi za glavno jed. Kaj pa sladica? Od avta do koče je približno 10 minut hoje po gozdu.

Prosim za predloge. Hvala

Maja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

24. okt 2005 8:57

Hm, glede sladic ti po moje ostanejo le potice, zavitki in drobno pecivo, to je najlažje tovorit v škatlah, če moraš pešačit po gozdu. Imaš na koči možnost kaj pogreti? Tako bi lažje vedeli, kaj svetovati oziroma ali sploh predlagati kakšno toplo jed ali ti naj predlagamo samo hladne variante. Mamamia mamamia

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

24. okt 2005 9:09

Maja, za piknik pecivo jaz prakticiram pito moje tete (http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=4769), dobro pa so se mi obnesle že tudi saher rezine (biskvit, marmelada, čokoladni obliv). Vroče v tem času ravno ni, torej se ti čokolada ne bi smela stopiti. Zrežeš na kockice in v škatlo z njimi. tjas

Maja Z  

član od: 20.8.2004

sporočila: 91

24. okt 2005 9:20

V koči je štedilnik, elektrika, topla voda. Ni da ni. Je za pogret. Kaj pa predlagate za glavno jed? Narezek? Maja Sporočilo je spremenil(a) Maja Z dne 24. okt 2005 09:21:46

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

24. okt 2005 9:31

Lažje kot narezek boš v nahrbtnikih prenašala kaj drugega.... recimo v eni škatli siri v kockah, pa krekerji ali grisini, v nekaj kozarčkih različne omake/namazi (skutni, tunin, zeliščni, sirni, lososov, hrenov, česnov,....) pa kake slane piškote, rogljičke, žepke.... več dela pri pripravi sicer, ampak narezke boš težje prenašala. Tudi kaki panirani grižljajčki so preprosti za prenašanje (riževi s polnilom na primer). Pa vloženo ali svežo zelenjavo za zraven. Za glavno jed, glede na to, da bo kuhinja polno opremljena, lahko s sabo odneseš samo različno marinirano meso in tam v peč ali kastrolo z njim. Vnaprej si lahko spaniraš meso in ga tam samo opečeš. Lahko pa si pripraviš tudi lazanjo ali bučkino/melancanovo zloženko in jo daš tam samo v peč. Jaz za take "prenosne" dogodke kupim pekače za enkratno uporabo, da jih potem kar zavržem. Obneslo se je že za lazanje, piščančje žure, pečeno zelenjavo in krompir, meso.... Fajn so, ker zraven dobiš še pokrov in tako pekač lepo zapreš za čas poti. tjas Sporočilo je spremenil(a) tjas dne 24. okt 2005 09:32:05

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

24. okt 2005 9:57

Ali pa si doma narediš na primer goveje fileje v omaki, ta naj bo bolj gosta, in jo potem v koči razredčiš, pa še s transportom nimaš težav. V eni posodi meso, v drugi osnovo za omako, in v koči samo končaš - meso daš v omako, tačas ko jo segrevaš jo tudi razredčiš oziroma dokončaš. Na enak način pripraviš še perutnino, narezano na kose, le z drugačno omako. Tačas ko se vse skupaj greje pripraviš ostale zadeve. Če na primer za prilogo vzameš kus kus v instant varianti, potrebuješ samo še pisker z vrelo vodo, pa je v petih minutah gotovo. Za narezek kot uvod pa si stvari prineseš s sabo v foliji, potem pa samo na pladnje s tem. Če vas je 14, je vse hitro pripravljeno. In ko je prva lakota potešena, bodo vsi lažje počakali na nadaljevanje. Sicer pa, če ste na koči, verjetno nihče ne pričakuje neke brezhibnosti ampak bo vse bolj tako prisrčno, domače? In če lahko računaš še na vsaj minimalno pomoč, bo vse skupaj še lažje. Mamamia mamamia

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8704

24. okt 2005 14:17

Kaj ti naj predlagamo? 14 oseb, vsi stari okrog 30 let, dva dni!!?? Sobota: kosilo, večerja; Nedelja: zajtrk, kosilo... Pičica, ali ti veš koliko 14 mladih oseb poje (in popije)? Dobro, nedelja bo itak tako... saj veš... malo mačka... Za to se pa moraš dobro zorganizirat. Ali si premišljevala o kakšnem močnem golažu, sarmi... Skratka, nekaj, česa je veliko in se lahko prej pripravi. Kaj pa že pečeno meso, ki se ga kupi v Šparu? Kaj pa kakšen pršut na stojalu, tako za usput? Za toliko oseb narezka jaz ne bi delala. Bom spremljala predloge, da vidim, kako se bo stvar razvila. Pozdravček!

lucija  

član od: 8.7.2002

sporočila: 403

24. okt 2005 15:00

Eh, saj ni tako hudo. Pri dvajsetih se poje pošteno več kot pri tridesetih. Mi zmeraj kupimo preveč hrane in potem ne vemo, kam z njo. Za prvi dan predlagam kakšno meso v omaki, prilogo npr. njoke, testenine, če je pečica, pečen krompir... skuhaš na licu mesta. Solato opereš doma in spakiraš v veliko posodo ali vrečko. Za sladice so že povedali, prigrizke za zvečer ob pijači tudi (pite, listnato testo...). Za naslednji dan pa kaj na žlico (jota, ričet...), potem pa sladice, ki ostanejo. Za zajtrk pa npr. palačinke, če ni hude lakote pa kruh in kaj gor. Glede na to, da je hoje deset minut, se ti ni treba ukvarjati s pakiranjem v nahrbtnike. Stvari zložiš v plastičen zaboj, enega fanta na levo, drugega na desno stranico, pa je. Tak transport prenese tudi vsaka torta, ki ni preveč smetanasta.

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8704

5. nov 2005 0:36

Maja, nisi še nič poročala, kako je izpadlo praznovanje? Pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti