Model za torto

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

tema odprta - 18. okt 2005 12:20 | ogledi: 2.411 | odgovori: 7

Rabim en nasvet : Pekal bom torto v obliko pikapolonice. Če za model uporabim kar prozorno skledo iz akropala, jo namažem z maslom in v njej spečem biskvit. A bo to OK, ali ima katera boljši predlog?

Hvala !

LP,

Klavdija

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

18. okt 2005 12:24

Bo kar v redu. lp Vesna Vesna Milek Recko

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

18. okt 2005 12:30

Bo kar v redu, a namaži samo dno. Če boš namazala obode sklede, ti zna biskvit uplahnit, ko ugasneš pečico. Mamamia mamamia

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

18. okt 2005 13:06

lahko uporabiš tudi s peki papirjem obloženo kovinsko cedilo, če bi rada popolno polkroglo - ampak ker pikapoka ni čisto okrogla, ne bo problema tudi če bo bolj ploščata - kot skleda:) oboje sem že sprobala. Veri

anagerzina  

član od: 29.11.2002

sporočila: 280

20. okt 2005 7:37

Pikapolonco lahko narediš tudi tako, da spečeš 2 okorgla (tanka 1 cm) oblata. 1 še vročega narežeš na 8 delov - kot pizzo in z njimi obložiš skledo, ki si jo prej obložila s prozorno folijo. Nato pripraviš poljubno kremo, ki naj bo čvrsta (morda rahlo želirana) in vse skupaj pokriješ z 2 oblatom, malo pritisneš, čez spet obložiš s prozorno folijo in obtežiš z 2-3 krožniki. To daš za kako uro v skrinjo, da se krema fajn strdi in poveže z biskvitom. Nato odtajaš (cc.3/4 ure predno torto postrežeš) jo okrasiš po želji - v pikapolonico in postrežeš. Pride super. Jaz sem delala skutno kremo z višnjami in mandljevimi lističi, okrasila sem pa tako, da sem oblat pokapala z maraskinom, posipala s kakavom v prahu in flambirala. Bilo je super dobro in še lepo je zgledalo. Upam, da sem kaj pomagala. LP! Ana

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

20. okt 2005 9:38

Jaz se ravno sedaj odločam med izelavo ježka ali pikepolonice za 2. rojstni dan mojega sina. Mislim da bo zmagal ježek, za pikapolonico pa sem si izdelala svoj recept v glavi in sicer v nizki oglati skledi bi spekla biskvit, 2x prerezala, navlažila in nadevala s kremo, lepo sestavila, pikapolonico bi prevlekla z rdečo marcipanovo maso in iz črne marcipanove mase bi naredila pike. Za ježka pa bom spekla dva velika biskvita in iz njega izrezala 5-6 oblik solze (enega večjega in potem vedno manjše), sestavila bi takole velika solza, krema, malomanjša solza, krema.... najmanjša solzica in po vrhu bi vse premazala s kremo, ohladila v hladilniku, premazala s čokolado, bodice pa bodo iz mandljevih paličic. Pa marcipanovo sadje na bodičke....mislim da bo mojemu sinu bolj všeč ježek, pikapoka je vseeno bolj za punčke ampak me pa ima da bi jo naredila. ANJA

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

20. okt 2005 10:47

Ana ! Mogoče imaš še kakšno idejo za kremo v tvojo torto brez skute ? Klavdija

anagerzina  

član od: 29.11.2002

sporočila: 280

20. okt 2005 14:15

Klavdija! Kreme so laho različne - tu je le nekaj idej: 1. stopljena čokolada, ohlajena in vmešana v stepeno sladko smetano, kamček ruma (ali česa podobnega), pest narezanih in popraženih lešnikov in želatina v listihčih 2. sir moscarpone, sladka smetana, poljubno sadje ali oreščki 3. sladoled 4. za nekaj posebnega pa mogoče celo žele iz šampajnca in gozdnih sadežev (še nisem probala, mogoče pa bom) 5. eni delajo tudi tisti tapravi angleški puding s celo pomarnčo na sredini LP! Ana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti