Kako se imenuje pecivo?

kažotk  

član od: 22.7.2005

sporočila: 62

tema odprta - 17. okt 2005 13:27 | ogledi: 2.321 | odgovori: 7

Lepo pozdravljeni!

Zanima me ali ima morda kdo recept od zelo dobre rezine, ki sem jo jedla prejšnji teden in izgleda takole: rezina je bila večplastna, imela je okus po rumu, na dnu je bilo piškotno pecivo, nato temnorjava masa (iz orehov, čokolade, sladkorja - nekaj podobnega kot za potice), na vrhu pa je bila spet ena masa svetlo rjava iz kokosa in piškotov - nekaj takega in na koncu polito s čokoladno glazuro mljam. Ker je še kar nasitno, se rezine reže na manjše koščke.

kažotk

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

17. okt 2005 13:52

Si to jedla v kakšnem lokalu ali pri komu doma? Če je to lokal, lahko morda kdo pomaga, če tam koga pozna, če pa pri komu doma pa naj recept zaupa še nam...Mamamia mamamia

anagerzina  

član od: 29.11.2002

sporočila: 280

17. okt 2005 13:57

Sliši se kot bajadera (recept je v bazi) samo tisti orehov nadev mi ne gre zraven. Bi bilo za poskusit. LP! Ana

iri  

član od: 12.11.2001

sporočila: 247

17. okt 2005 14:10

Rekla bi da so žarbo kocke, ampak kokos? Lp

Stasa  

član od: 17.3.2002

sporočila: 299

17. okt 2005 20:36

Možno, da so bile malo prirejene Londonske rezine ... LP, Staša

kažotk  

član od: 22.7.2005

sporočila: 62

20. okt 2005 20:47

To sem jedla v Mercatorjevi restavraciji na Belem križu pri Portorožu in je bila sladica za kosilo. Sama sem že delala bajadero, dobila sem jo na tej spletni strani samo ni bilo podobno. Mamamia (po imenu bi ti dala da si Primorka, morda pa ti tam koga poznaš) si dala dober predlog če morda kdo koga pozna , ki tam dela. To restavracijo sem obiskovala še kot študentka in smo zmeraj dobro jedli. Tudi sama sem razmišljala, da bi napisala Mercatorju, nisem pa dobila naslova od te restavracije (zgleda da ni prov njihova, morda je kaka franšiza booo). Ne zdijo pa se mi prirejejne londonske rezine. kažotk

urssula  

član od: 25.1.2005

sporočila: 234

20. okt 2005 21:13

Za okrepčevalnico Beli križ v Portorožu je naslov takšen: Čarman Peter s.p., Belokriška 15, 6320 Portorož urssula

kažotk  

član od: 22.7.2005

sporočila: 62

21. okt 2005 16:03

A misliva prav, to je tista restavracija pred znamenjem belega križa, ki je na levi strani če greš iz Pirana proti Portorožu oziroma proti Strunjanu, zraven je še en bife, zadaj pa je Mercatorjeva trgovina in ima velik parkirni plac s čudovitim pogledom na morje. Ali misliš, da mi bodo zaupali ta recept, če jih lepo prosim? kažotk

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti