Čokolada !

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

27. okt 2005 20:51

Mamamia, kako se imenujejo tiste posodice za čokolado, kdaj si jih kupila in ali se še dobijo? Sem gledala po internetu na topshop, pa ni nič podobnega. Hvala! Atina

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

27. okt 2005 21:06

Jaz sem to posodico za topljenje čokolade dobila za darilo in poleg precej raznih modelčkov - črke, številke, praline in eno veliko srce. v posodico gre pa tako malo čokolade (menda 200g), pa še zelo dolgo časa traja, da se zadeva primerno segreje, sem prej fertik, če po starem, nad soparo delam. Ime - CIOCAO MERAVIGLIAO (CIOCCOLATERIA ELETTRICA) LP, veverica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

28. okt 2005 17:15

Atina, kako se posoda imenuje ne vem, kupila sem jo v top shopu v mariborskem cityju. Lahko grem pogledat, če jih še imajo. je taka črna, kot malo večja džezva. ena posoda je širša, trebušasta, v njo dam vodo, potem pa ožjo v to, lepo se usede ne nekakšen trebuh. Zgrnja posoda ima ročaj in pokrov. Vanjo spravim okoli 300 g čokolade. Ne vem, če imava s saro isto reč, tudi pri meni je bil zraven kup modelčkov (živalice, rožice, kaj vem kaj še vse), pa zajemalka za čokolado, pa neke vrečke za krašnej, skratka cel kup igračk. Ti sporočim, če jo še vidim. Stane pa nekaj nad osem tisočakov, vsaj pred letom dni je bilo tako, ko sem si jo kupila. mamamia mamamia

suzi  

član od: 15.10.2005

sporočila: 13

29. okt 2005 16:00

Jaz topim čokolado malo drugače, mogoče bo delovalo!! V lonec nalomim čokolado, dodam nekoliko mleka ali vode. Postavim v vročo vodo. Dodam olje ali margarino in zmešam. Ko je gladko dadam čajno žličko moke in uporabim. LP Suzi suzi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti