Čokoladna torta - nujno!!!

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

6. okt 2005 19:34

Lahko probaš tudi tako, da daš skupaj smetano in čokolado v razmerju 1:2 v korist čokolade. Čez noč pusti v hladilniku da se zgosti in strdi. Kreme ni potrebno stepati.Navadno jo je potrebno čisto malo pogreti, da postane mazava. S stepanjem pa dobimo lahko pariško kremo. lp Vesna Vesna Milek Recko

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

6. okt 2005 20:38

Punce,ali je krema kaj drugačnega okusa,če daš čokolado,ali pa nutelo?Meni je z nutelo zelo všeč.Dam pa vedno tri četrtine mlečne in eno četrtino rastlinske smetane,sem bolj sigurna,da mi torta ne "počepne". Teka

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

6. okt 2005 22:14

Ja, kot pravi Reca, dobimo pariško kremo, če mešamo smetano in čokolado v razmerju 1:1...je zelo okusna, in prevsem lepe temne barve :) Drugače pa tudi jaz dodajam temen kakav za barvo. LP Zala

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

6. okt 2005 23:23

mmm, tole pariško kremo si moram zapomnit za naslednjo peko. Vesna, a uporabiš običajno tablico čokolade za kuhanje al slučajno kaj drugega - raje preverim kot po nepotrebnem eksperimentiram . Lp, tjas

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

7. okt 2005 8:18

Vedno namažem torto večer prej. Krema je naslednji dan še bolj čvrsta in kompaktna in taka torta se tudi najlepše in najlažje krasi. Moje razmerje je 7,5dl smetane in 350g jedilne čokolade. Krema pri torti nutella je veliko bolj rahla in prednost je, da ti ni treba smetane prej segrevat in topit čokolade, ampak enostavno stepeš smetano skupaj z nutello. Pozdravčke, Nojči

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

7. okt 2005 9:49

Vedno dam jedilno čokolado in to 1:2 v korist čokolade. Pogret jo je treba samo zato, da je bolj mazava. Torta nikoli ne počepne, je pa izjemno dobra. lp Vesna Vesna Milek Recko

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

7. okt 2005 10:14

lucija, v bistvu ratajo vse variante, lahko daš veliko smetane, v tem primeru bo pač bolj rahla, alhko pa malo in bo krema gostejša in bolj trdna. Nikoli še nisem delala torete prejšnji večer, ker bi jo v tem primeru že zvečer načeli... Tako da vse sproti, pa gre. Je pa že odrezan kos, ki je ostal od torte čakal do naslednjega dne, pa je bilo vse ok, krema se ni vpila. Sicer se temu lahko vedno elegantno izogneš, če biskvit namažeš prej z marmelado, pa je. Dostikrat delam kremo iz pol litra smetane in 335-350 g čokolade, ampak tu navadno še dodajam druge zadeve, tak da to ni več osnovna varianta. Samo tako, da veš, da se da vse od 1:1 do 1:2... Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti