Sladka koruza

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

tema odprta - 3. okt 2005 19:34 | ogledi: 6.829 | odgovori: 6

Imam nekaj sladke koruze.Kako si jo naj shranim za zimo?Predvsem me zanimajo recepti za vloženo sladko koruzo!

Marjetka cvetka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

3. okt 2005 19:51

jaz jo kar zamrznem, je bolj enostavno kot vlaganje, učinek pa enak. Mamamia mamamia

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

4. okt 2005 15:13

Če katera slučajno pozna kakšen recept za vloženo sladko koruzo(zrnje),lepo prosim,če mi ga napiše! Drugače jo bom pač morala zamrznit. Marjetka cvetka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

5. okt 2005 11:56

po mojem lahko vlagaš v slanici kot ostalo zelenjavo, nekaj so o tem že govorili na forumu. Sama žal nimam koruze, zato ti ne morem povedat iz lastnih izkušenj... Veri

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

5. okt 2005 15:41

Veri,sem včeraj že vložila en kozarec v slanici in sem pač delala tako kot ostalo zelenjavo.Bom videla,kako se bo držalo. Moja hči namreč obožuje vloženo koruzo,tiste iz zmrzovalnika pa ne mara. Ravno zato jo želim vložit,nekaj je bom pa tudi zmrznila. Hvala za odgovore Mamamia in Veri! Marjetka cvetka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

5. okt 2005 16:32

Marjetka cvetka, ni zakaj, saj nisem nič pomagala, ko pa še sama ne vem... Se pa priporočam za tvoje poročilo, kako je šlo... Koruzo namreč obožujem, v vseh mogočih ijn nemogočih oblikah:) Najrajši pečene storže, pa cela zrna in male baby storžkev raznih zelenjavnih vokih, pa seveda pokovko. Ampak tudi pečeni polenti se nikakor ne odrečem... Skratka, koruza je zakon;) Je pa vložena zelo primerna za malico, jo samo vzameš na faks, v službo... pa je... Za take primere je bolj praktična od zmrznjene. Veri

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

5. okt 2005 18:48

No,bom povedala čez nekaj dni! Zaenkrat je voda v kozarcu še čista,kar je dober znak. Naredila pa sem takole. Koruzo sem kuhala v osoljeni vodi kakšnih deset minut,še vroče dala v kozarec.Kozarec sem zaprla. V lonec sem dala manjšo brisačo,vanj sem zavila kozarec z koruzo in v lonec do polovice nalila vročo vodo.Vse skupaj sem postavila na štedilnik za toliko časa,da je voda v loncu zavrela.Potem sem vse skupaj pustila v loncu,da se je ohladilo. Marjetka cvetka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti