Vegetarijanska kosila

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

4. nov 2005 9:54

Loni, kako narediš čičeriko v paradižnikovi omaki? A to je preliv za testenine? PS: in hvala lepa za recept za giros, sem ga dobila. LP Zala

berti  

član od: 7.9.2005

sporočila: 55

4. nov 2005 10:36

Golaž iz gomoljne zelene+pečen krompir berti

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

4. nov 2005 15:41

Guacamole, malo kasneje pa domači francoski rogljički. lp Vesna Vesna Milek Recko

taja  

član od: 16.4.2002

sporočila: 83

4. nov 2005 16:44

včeraj: ostrigarjeva rižota, solata iz ostankov kisle zeljnate glave danes: losos,krompir v oblicah, solata jutri: prebranac,pečene sojine hrenovke,solata lp Taja Taja

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

4. nov 2005 17:02

Reca, kako pa narediš sama gaucamole? Kaj ponudiš zraven? Pa še za recept za domače francoske rogljiče bi prosila, če je možno :) LP Zala

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

4. nov 2005 18:48

Guacamole ponudim s koruznim čipsom, nanj naribamo precej sira in vse zapečemo v pečici. Malo dela tudi domišljija. Francoske rogljičke sem naredila pa takole: 55 dag bele moke 2,5 dcl vode 2 dag kvasa 1 jajce 5 dag sladkorja 3 dag mleka v prahu 2 dag soli 4 dag margarine zvijezda kvas, sol in vodo sem zmešala in pustila čez noč. Drugi dan iz naštetih sestavin zamesiš testo. Sestavine naj bodo hladne. Vzhajaš na dokaj hladnem. Potem vse lepo razvaljaš in po razvaljanem testu razmažeš 25 dag zvijezda margarine, prepogneš testo iz obeh strani proti sredini in razvaljaš. Zopet zapogneš oba proti sredini in razvaljaš- To narediš 3x (prepogneš) šetrtič le razvaljaš, narežeš trikotnike in oblikuješ rogljičke. Dala sem jih na pekač, ki je bil obložen s peki papirjem in pustila še 1x vzhajat. Predno sem jih dala pečt sem jih pomazala s stepenim jajcem. Pekla sem jih pri 190 stopinjah, koliko časa pa ne vem. Vedno delam to po občutku. Bili so božanski, prav tisti pravi. lp Vesna Vesna Milek Recko

Kajica  

član od: 11.7.2005

sporočila: 78

4. nov 2005 20:23

Danes na jedilniku gobova juha, polnjeni paradižniki z rižem in bučkami, skleda zelene solate Lp, Kaja Kajica

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

5. nov 2005 13:31

Karpacio iz črne redkvice in domač ržen kruh. lp Vesna Vesna Milek Recko

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

5. nov 2005 16:15

predvčerajšnjim: solata iz kuskusa z mediteransko zelenjavo včeraj: enolončnica iz stročnic in zelenjave s tofujem, kruh danes: zelenjavna juha in sirovi štruklji lp, maja

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

5. nov 2005 16:31

Reca je napisal/a:
Guacamole ponudim s koruznim čipsom, nanj naribamo precej sira in vse zapečemo v pečici. Malo dela tudi domišljija. Francoske rogljičke sem naredila pa takole: 55 dag bele moke 2,5 dcl vode 2 dag kvasa 1 jajce 5 dag sladkorja 3 dag mleka v prahu 2 dag soli 4 dag margarine zvijezda kvas, sol in vodo sem zmešala in pustila čez noč. Drugi dan iz naštetih sestavin zamesiš testo. Sestavine naj bodo hladne. Vzhajaš na dokaj hladnem. Potem vse lepo razvaljaš in po razvaljanem testu razmažeš 25 dag zvijezda margarine, prepogneš testo iz obeh strani proti sredini in razvaljaš. Zopet zapogneš oba proti sredini in razvaljaš- To narediš 3x (prepogneš) šetrtič le razvaljaš, narežeš trikotnike in oblikuješ rogljičke. Dala sem jih na pekač, ki je bil obložen s peki papirjem in pustila še 1x vzhajat. Predno sem jih dala pečt sem jih pomazala s stepenim jajcem. Pekla sem jih pri 190 stopinjah, koliko časa pa ne vem. Vedno delam to po občutku. Bili so božanski, prav tisti pravi. lp Vesna Vesna Milek Recko
Aha, se pravi delaš v bistvu kvašeno masleno testo? Zanimivo, bo res za poskusit takoj, ko gužva na faksu mine :) Le da jaz vedno uporabljam maslo,ker ima neprimerno boljši okus in strukturo... margarine nikoli. Aja, za guacamole sem v bistvu mislila, kako ga narediš, kaj vse dodaš avokadu? Hvala! Sicer pa današnje vegi kosilo - Zeljna juha s krompirjem, za posladkat pa potička! LP Zala Sporočilo je spremenil(a) _ZALA_ dne 05. nov 2005 16:32:20

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti