Sladke ideje v sliki

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

tema odprta - 27. sep 2005 10:51 | ogledi: 3.026 | odgovori: 14

Iskala sem nekaj čisto drugega, ampak med ostalimi stvarmi sem našla tudi tole spletno stran: http://www.sffinebakery.com/products/products_ds.htm

Izdelki na slikah so neverjetno lepi - mogoče pa komu prav pride kot ideja za naslednjo peko/ustvarjanje

Lep dan želim vsem, čeprav je pravzaprav nekam kilav. Pri nas v službi se vsi samo vlečemo ko megle, stokamo in grizemo ... upajmo, da bo posvetilo sonce in nas malo ogrelo in omehčalo!

tjas

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

27. sep 2005 11:21

oooo, domov hočem ! Se mi je kar zdelo, da mora biti na Primorskem lepo vreme, ko me je mama že navsezgodaj zjutraj klicala, da gredo obirat grozdje! Tule v Ljubljani pa je.... kot običajno - megla! Staša, piškulina, a so to res torte??? Ne vem, katera mi je bolj neverjetne oblike! tjas

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

27. sep 2005 11:27

No,če že ne smem tega jest,pa lahko vsaj gledam! Marjetka cvetka

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

27. sep 2005 11:30

aha! Vam delam skomine po sončku... moram hitro še par prijateljem v LJ povedat kako lep sonček je ... iz zlobe... Za prijatelja sem naredila tisto šaljivo - joškice (menda to ni prepovedan izraz na forumu?). Ni bila original, je bil pa hec... Za ideje so kar dobre kajne. Staša Frank

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

27. sep 2005 11:33

Bajne! Tudi ta link je že v bookmarkih med recepti Skomine si pa res naredila! Tle v kotlini se sonce prikaže šele okoli poldne, danes pa kot kaže ne bo sploh nič s tem! tjas

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

27. sep 2005 11:51

Grem jaz prej iz šihta na Primorsko... Meni je pa všeč tista v obliki hamburgerja. Bi bila idealna za prijatelja. A ima kdo idejo, kakšno umetnino bi naredila naslednji teden za obletnico poroke moje najboljše prijateljice. Oba sta usekana na čokolado. Loni Makaroni

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

27. sep 2005 12:04

Kaj praviš na podolgovato pravokotno torto kot tablico čokolade - del porisan kot "odvita" tablica in del porisan kot še zavita tablica (recimo gorenjka ima rdeč ovitek... tega bi mogoče barvno še šlo izdelat)! Druga varianta, ki mi pade na pamet, pa je odprta škatla bomboniere - spet pravokotna torta, po vrhu pa se malo poigraš in zadnjo plast narediš s pravokotnimi vdolbinicami (na šahovnico razrežeš zadnjo plast biskvita). V te vdolbinice položiš recimo pralineje iz Name ali Čokoladnice. tjas

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

27. sep 2005 12:46

To je pa res paša za oči, pa sline se tudi cedijo. Res dobra ideja! marelica

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

27. sep 2005 12:47

Tale bonboniera ideja ni slaba... Loni Makaroni

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

27. sep 2005 13:02

Mene pa zanima, če se je slučajno že kdo našel s kakšno idejo, kako bi se dalo te torte okrasiti s čim, kar bi bilo bolj užitno - sladkorna mas - ticina ali fondat oz. te zadeve so obupno presladke... vem za macipan, ampak ni isto kar se oblikovanja tiče in se tudi ne da tako lepo obarvat - če hočeš, da je dober, je rumen od mandljev... Ideje? rada bi naredila kako profesionalno lepo in domače dobro torto... Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti