Instant

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

tema odprta - 24. sep 2005 11:32 | ogledi: 1.869 | odgovori: 3

Zanima me,kako so npr.instant pšenični zdrob ali instant ajdova moka obdelani ali so dodani kakšni dodatki.

l.p.

Vesna Leben

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

25. sep 2005 11:37

Pšeničnega zdroba ne uporabljam v instant obliki, ajdovega in koruznega pa, in sem z obema zadovoljna. Glede dodatkov pa nimam pojma. To sicer tako zelo redko uporabljam, da niti prebiram ne o teh dodatkih. Mamamia mamamia

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

25. sep 2005 21:07

Obdelani so sigurno, nekako "predparjeni", zato je hitreje kuhano. Enako velja za kuskus. Menda se pravi kuskus v arabskih deželah kuha in kuha... Če bi se poglobili, bi bila verjetno tudi polenta, ki jo kuhaš pol ure in stalno mešaš in kaj-vem-kaj-še-vse, na koncu boljša od instantne, vendar koliko bi jo pa tako kuhali, tale instant pa mnogokrat prav pride, ali ne? In čisto dobra je. Razen mene doma nihče ne obrajta ajde, tako jo zelo redko delam. Pravijo, da se instant ajdovi žganci ne morejo primerjati s pravo ajdovo moko iz mlina, kar bi kar verjela. Vendar meni na vsake kvatre in bolj ali manj za eno osebo prav pridejo. O dodatkih enako kot Mamamia. LP Fani

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti