Pomoč, hitro!!!!!!!

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

22. sep 2005 18:13

Ko se bo sladica ohladila bo po moje čisto ok jaz velikokrat pri raznih kremah naredim tako, ker se mi ne da čakat, da se ohladi, pa je bilo vedno v redu samo vedno uporabljam maslo ne margarine, ker mi okus po margarini ni všeč. LP jade

ajta  

član od: 4.4.2004

sporočila: 91

22. sep 2005 19:32

Pa še nekaj: ker sem bila ful radovedna, kako bo, sem malo zarezala, ....nato pogledala, če sploh ima podobo madjaric( bala sem se, da se slučajno ne bi krema vpila v testo in se je sploh ne bi videlo) a je bilo ravno obratno. Zelo lepo se je videlo, ( mislim plasti) , ko pa sem zarezala in poskusila, je okus zelo dober, a zelo zelo suho je; Upam, da bo jutri kaj bolj sočno - oziroma v soboto zjutraj. Kaj mislite,bo? Če ne bo, bomo pa jutri pekli nove.

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

23. sep 2005 3:04

Koliko je pecivo suho, je precej odvisno od biskvita - če daš vanj maščobo, bo bolj sočen, ampak seveda tudi bolj masten (beri: redilen:), kar dostikrat ni zaželeno, pa tudi torta je tako veliko težja). Zato jaz navadno delam biskvit po svojem receptu brez maščobe in z relativno malo jajci, tako da je zelo lahek, potem pa ga zelo namočim s sadnim sokom, razredčenim rumom ali kiršem ali kakim drugim likerjem ali pa kar s kakavom, ker mamo vsi radi zelo sočna peciva in torte. Če pa je krema zelo sočna, se bo seveda biskvit navlažil tudi od nje, ampak po mojih izkušnjah se to zgodi v glavnem pri sadnih in skutnih kremah, ne toliko pri čokoladnih... Če bo jutri še presuho, pa lahko poliješ malo kake od navedenih tekočin po krožniku in bo spodnja plast biskvita posrkala tekočino. Zgronje plasti pa zdaj verjetno ne moreš več namočit (vsaj ne brez packarije:)) Veri

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

23. sep 2005 7:52

Jaz ponavadi namočim biskvit s sladkim mlekom in dodatkom ruma, vse skupaj zavrem in namočim biskvit. Tako dela moja mama insem prevzela od nje, s tem lahko namočiš tako oblate za čokladni ali sadni nadev, skuto, ...kar koli, ne bo imelo specifičnega okusa. ANJA

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8699

23. sep 2005 8:59

Za madžarico se pečejo kore iz maslenega testa. 60 dag moke, 1/2 vrečke pecilnega praška, 25, dag margarine, 20 dag sladkorja v prahu, 2 rumenjaka, kisla smetana Iz sestavin se na hitro zgnete osnovno masleno testo, razdeli se na pet delov in pusti počivat v hladilniku. Vsak del se razvalja na peki papirju (obrnjen pekač) in peči na 180o C približno 7 - 10 minut. NE VEČ, drugače je pretrdo in se lomi. Vsaka kora se mora namočiti z mlekom, pomešanim z malo ruma (spet: ne preveč). Madžarica mora obvezno odležat en dan, dva je pa še bolje. Pri madžarici so kore svetle, nadev pa temen. Pozdravček!

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

23. sep 2005 11:39

Zdravo! Če si pekla mo mojem receptu, ki je v bazi, ti mora uspet. Jaz plasti nič ne vlažim, jih pa iz tiste mase spečem sigurno 6 ali 7 in so res zelo tanke.. Pecivo se bo samo navlažilo. Pa še to - jaz maslo zmiksam, nato pa ga zmešam v še toplo, skoraj vročo kremo. Vedno uspe.. Lp Tina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti