Meta

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

7. sep 2005 12:18

Meta super uspeva na vrtu in se hitro razpase, če se jo ne redči oz nekako ogradi/omeji njeno rast. Meni je krasen metin čaj iz svežih listkov, pa super je kot dodatek k mesu in mlademu krompirju. Če se le da, jo rabim svežo, ima drugačen vonj kot posušena, čeprav tudi taka ni slaba, ker se eterična olja dobro ohranijo. Aja, čaj ki sem ga omenila se ne kuha, ampak se sveže liste zalije z vodo in pokrito pusti na soncu 4-5 ur (vsake toliko se posodo malo potrese in obrne). Nato se čaj sladka in prelije v kozarce v katerih je veliko leda. Poleg limonade je to najbolj osvežilna pijača v vročih poletnih dneh. Parkrat sem kar oboje pomešala in ni slabo. Meta oz menta, kot ji rečemo v naših krajih, pomaga pri hitrejšemu celjenju vnetji v ustih. Pest sveže mete se stre s soljo in se potem to mešanico par dni uporablja namesto zobne paste. Lp, Tina

Dadaja  

član od: 25.5.2005

sporočila: 33

9. sep 2005 10:28

Baziliko posejem vedno v nov lonček. Uporabljam tiste črne male, v karerih kupim sadike rož za poletje . posejem pa vsako seme posebej največ 5 semen na lonček in čim bolj narazen. Za eno družino zadostujejo 4 lončki. Dadaja

Elen  

član od: 5.9.2005

sporočila: 201

9. sep 2005 15:51

Super! Hvala vsem za nasvete. Saj veste, vse prav pride Pa lep vikend!! Elen Sporočilo je spremenil(a) Elen dne 09. sep 2005 15:51:42

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti