Nekaj luštnega za 12-letnico

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

tema odprta - 4. sep 2005 21:03 | ogledi: 16.182 | odgovori: 14

Nečakinja bo v kratkem praznovala 12. RD, pa sem v zadregi pri darilu. Seveda je že velika punca, zato je to še toliko teže. Ne bi ji rada dala kakšnih darilnih bonov ali celo denar - se mi zdi tako brezosebno. Kozmetiko za problematično kožo in drobnarije za v kopalnico je dobila lani.

Imate kakšno idejo, ki je všeč toliko starim dekletom?

LP, Stanka

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

4. sep 2005 21:15

Ha, jaz bi sicer rekla knjigo, v tistih letih je bilo to zame bajno darilo, ampak o današnjih 12-letnicah res nimam pojma, priznam. A je ljubiteljica kake glasbene skupine? Se mogoče navdušuje za računalnike (igrice?), kak šport (oprema?), so ji mogoče všeč družabne igre (Preprosto genialno, Pomorščaki, Yu-Gi-Oh, Pokemon?), rada riše ali ustvarja (komplet za delanje nakita iz perlic - en mali kovček za orodje, zavojček laksa, klešče, perlice različnih barv, lahko komplet za risanje na steklo, Das za delanje figuric?) ... Moj 12-letni nečako bo recimo letos dobil računalniško igro Age of Mithology, na katero je čisto nor. Lani sem hotla bit teta, ki nosi poučna darila - je dobil tečaj angleščine v igri za na računalnik = niti povohal je ni. Naš "tamali" je tudi velik oboževalec igre s kartami Yu-Gi-Oh, baje je to velik modni hit med otroci te starosti, pri njemu v šoli je prava tekma, kdo ima katero karto. tjas

-goga-  

član od: 16.8.2005

sporočila: 154

5. sep 2005 6:48

Imam 12-letnico, ki je bila navdušena nad knjigo Ej, punca (žal si nisem zapomnila imana avtorice). Naša jo je vzela v knjižnici, sva jo pa avgusta kupili sošolki za rojstni dan in je bila vesela. Knjiga vsebuje vse, kar dekleta v tej starosti zanima. Od odnosa s starši, šola, spolni odnosi, menstruacija,razne težave in težavice...Pa le primakni zraven še kakšen tolar, bo vesela, verjemi. gogy

kokos  

član od: 31.10.2004

sporočila: 373

5. sep 2005 7:06

"Ej, punca - 1000 odgovorov na tvoja vprašanja" je res zelo primerna knjiga za 12 letno punco. Napisala jo je Gaby Schuster, izdala pa založba Učila. kokos

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

5. sep 2005 20:36

Zahvaljujem se vam za predloge! Tudi jaz sem zaljubljena v knjige, zato so to moja pogosta darila. Knjigo s prav tem naslovom sem ji podarila lani za pisanko. Deklici nisem "samo" teta, ampak tudi botra. In tako sem pri obdarovanju že popolnoma izpeta... RD, pisanka, obhajilo, god, Miklavž... Ob nekaterih priložnostih večja, drugič manjša darila. Največji problem se mi zdi, da imajo dandanašnji otroci že skoraj PREVEČ vsega. Pozanimala se bom še za kakšno računalniško igrico, primerno njeni starosti. Če pa ima kdo še kakšen predlog, kar na plan z njim! LP, Stanka

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

5. sep 2005 22:23

Jaz bi pa vseeno glasovala za denar. Se zelo živo spominjam svojih rojstnih dnevov v zgodnjih nastiniških letih in vse kar so mi kupili sorodniki je bilo bolj ali manj zgrešeno. Jaz sem pa imela toooliko različnih želja: ona majčka, tista knjiga, pa samo ene superge... in sem bila presrečna, če sem lahko "sama" kupila točno to kar sem želela. Čez kakšno leto mi pa ni bilo toliko važno kaj so mi podarili, bolj namen in domiselnost (ko sem začela služit svoj denar, pa čeprav je bilo to samo med počitnicami). Denar lahko vedno kombiniraš s kakšnim mini darilcem, da izpade bolj simpatično, ji sama narediš čestitko in kaj zabavnega napišeš vanjo... Po drugi strani pa skoraj ne moreš zgrešiti, če ji kupiš kakšno igrico, recimo RollerCoaster Tycoon 3 (upravljanje in ustvarjanje zabaviščnega parka), ki jo igrava skupaj s 10-letnim bratom... Lp, Tina

Elen  

član od: 5.9.2005

sporočila: 201

6. sep 2005 7:59

Če je mogoče še vedno v igri knjiga, si poglej ta link: http://www.lepa-si.com/vsebina.acam?var=2,sup Tudi jaz sem krstna botrica in to fantu, kar je še težje, se mi zdi. Je še dovolj majhen, da nimam še teh problemov. Me pa že zdaj skrbi, kaj bo, ko bo v letih tvoje krščenke Ja, se pa strinjam s Tino, da je v teh letih najbolj primeren denar. Mogoče še kakašna malenkost zraven, kot kakšen okvir za sliko ali pa album. Se mi zdi da tega ni nikoli preveč. Pa lep dan! Elen

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

6. sep 2005 9:40

Kaj pa če ji poleg kakšne malenkosti podariš tudi preslikano naslovnico kakšnega časopisa z izidom na datun njenega rojstnega dneva? Stran - lahko tudi na A4 formatu, da ni preveliko - položiš na kakšno živobarvno podlago, pa v okvir enake barve. Ali pa na papir nalepiš slike iz njenega otroštva, od rojstva do tega rojstnega dne, pa to uokviriš. Mi smo to že počeli, celo sinu za 18. rojstni dan so to podarili bratranci in sestrične, pa je bil od vseh daril tega še najbolj vesel (menda še bolj od denarja za vozniški izpit, kar je zneslo sto jurjev) in mu to darilo še danes visi na steni nad posteljo. Mamamia mamamia

Elen  

član od: 5.9.2005

sporočila: 201

6. sep 2005 11:49

Tole je čisto moje osebno mnenje. Zelo lepo darilo in če bi se tole kdo zame spomnil zdaj, ko sem imela ravno rojstni dan, bi zadel v piko. Žal se ni. Super ideja, samo meni se zdi, da 12 letnemu dekletu to ne bo pomenilo toliko zdaj, kot mogoče čez par let. Ne razumi me narobe, jaz se malo poskušam spominati kaj je bilo meni takrat ok. Po pravici povedano, se ne spomnim Mogoče pa namesto denarja, da ne izgleda čisto brez truda, res podariš kakšen vrednostni bon in si potem sama izbere kar si želi. Sicer si rekla, da to ne pride v poštev, ampak verjemi, da je zelo dobrodošel in meni osebno se zdi to lepo darilo. V kakšni drogeriji ali v trgovini z oblekami. Katera dekle, mlajša ali pa starejša, danes ni rada lepo oblečena. Ali pa mogoče od kakšne kozmetičarke. Če sem te prav razumela, imam problematično kožo, ker si ji lani podarila kozmetiko. Elen Sporočilo je spremenil(a) Elen dne 06. sep 2005 11:54:35

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

6. sep 2005 11:58

Elen, se čisto strinjam s tabo, da za 12-letnico to morda ni tisto, kar bi ji zdaj kaj pomenilo. Navrgla sem pač kot idejo, navsezadnje so tudi otroci različni. Vrednostni bon za kakšno trgovino je tudi meni bližje kot denar, slednji se mi zdi najbolj primeren tam po 15. letu, ko imajo otroci že veliko bolj izdelane zahteve kot pri dvanajstih. Če hodi deklica v glasbeno šolo bi ji morda prav prišle kakšne note s popularnimi pesmimi, prirejenimi za inštrument, ki ga igra. Tega je po trgovinah kar veliko. Našega desetletnega nečaka smo izjemno prijetno presenetili s takšnim zvezkom - mali igra saksofon -, ko je dobil še notno stojalo in stojao za inštrument pa je bil tako ves zmešan. Ali pa kakšna športna oprema, če je deklica bolj v to smer? Ali pa lučka za nočno omarico, kakšne police ali stojalo za cedeje? Mamamia mamamia

isiliel  

član od: 7.6.2004

sporočila: 62

6. sep 2005 14:13

Najlepše darilo, ki sem ga sama dobila, je knjiga Mali princ - vendar mislim, da so redke dvanajstletnice, ki bi jim bilo tako darilo všeč. Kar se tiče računalniških iger, pa menim da so večinoma precej drage, še posebno kaj tako popularnega kot The Sims 2 - igra, ki bi jo večina najstnikov sprejela z odprtimi rokami. V letih v katerih je tvoja krščenka pa smo dekleta druga drugi največkrat kupovale parfume in podobno. LP, Katja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti