Sojini zrezki

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

tema odprta - 22. avg 2005 18:26 | ogledi: 7.368 | odgovori: 6

Kako naj naredim zrezke iz kuhanega sojinega zrnja ?

Kaj če bi naredila po spodaj navedenem receptu,le da bi namesto mletega mesa uporabila kuhano pretlačeno sojo?

Kako jih vi pripravljate?

http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=3126

Recept -Zrezek s kosmiči in mletim mesom

Lepo se imejte in radi se smejte!!!

Vesna

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

22. avg 2005 20:02

Namesto mesa daj pretlačeno sojo, lečo ali čičeriko. Jajce ni obvezno. Jaz kot vezivo uporabim ovsene kosmiče. Je pa potem potrebno bit pazljiv pri obračanju, da se ti ne razletijo. lp Vesna Vesna Milek Recko

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

22. avg 2005 20:28

Hvala! Vsekakor bom poskusila. l.p.Vesna Vesna Leben

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

23. avg 2005 8:45

JAz kombiniram mleto meso in sojine kosmiče (dva dela mesa, trije deli soje), sojo seveda prej namočim (včasih kar v juhi). Tudi stefanie pečenko sem že delala in treh četrtin soje n ene četrtine mesa, pa nihče niti opazil ni. Mamamia mamamia

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

25. avg 2005 17:36

S sojinimi kosmiči je vse to lažje delati, ker se (namočeni) lepše vežejo. Vendar tudi mene mika delati s pravo zdrobljeno sojo v zrnih. Ligojna, recept se mi zdi kar pravi, potrebno je paziti le na vezavo. Če nisi spreten kot Reca, ki ima izkušnje in "roko", bi raje dodala še kakšno jajce več in ne odvzela. Pomagajo tudi kosmiči in moka. Pozdrav, Fani

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

27. avg 2005 14:20

Zrezki uspeli,za oblikovanje sem po roki potresla malo sojine moke.Za boljšo vezavo sem dodala še žlico skute.Najboj važno pa je, da sta jedla tudi moja dva sinkota in naročila ,da moram vajo spet jutri ponoviti.Iz iste mase pa imam namen narediti tudi čufte v paradižnikovi omaki. l.p. Vesna Leben

luthien  

član od: 13.8.2005

sporočila: 145

28. avg 2005 8:23

Jaz podobne zrezke delam iz sestavin , ki jih imam doma. Osnova so sojini kosmiči, dodam pa še pšenične kosmiče, ali ovsene kosmiče (katere tudi namakam v vodi, in vse dobro odcedim). zraven pa še naribam bučko (ki jo osolim, počakam, da spusti vodo in odcedim). Se mi zdi da bučka da sočnost. Takšne polpete vsi obožujemo. luthien

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecanjica1998
Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti