Zamrznjeno sadje

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

tema odprta - 14. avg 2005 12:52 | ogledi: 5.521 | odgovori: 4

Ker več glav več ve, imam (spet) vprašanje: kako uporabljate zamrznjeno sadje za pecivo, konkretno za zavitek: tako, da ga docela odmznete ali ga uporabite zamrznjenega?

Sama namreč prakticiram tako, da sadje odmrznem, tekočino, ki nateče, pomešam z drobtinami ali skuham z jedilnim škrobom, oziroma zgostim na drug način in nato vse skupaj nadevam v zavitek. Zamrznjenega sadja še nisem nadevala v zavitek, ker ne vem, kaj se zgodi potem, ko se odtali v pečici in je naenkrat ogromno tekočine. Po mojih izkušnjeh preveč sočni zavitki počijo, ali pa tekočina že sama najde pot, da zleze ven.

Hvaležna bom za vse vaše izkušnje!

Lp,

burbonka

mandarinca  

član od: 4.4.2005

sporočila: 128

14. avg 2005 15:18

Jaz nadevam kar zamrznjeno sadje in čez potresem nekaj žlic drobtin. Tekočine je res malo več - pa zato podaljšam čas peke, da izhlapi. Tako ali tako mi zavitek vedno poči, je pa zato sočen (božanski!). Režem ga šele, ko se ohladi in postane malo bolj kompakten. mandarinca

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

15. avg 2005 0:30

Tudi jaz delam tako kot je opisala mandarinca.Tudi jaz ga režem,ko se nekoliko ohladi,razen če so moji preveč neučakani,takrat ga pač razrežem,ko je še vroč. Marjetka cvetka

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

15. avg 2005 14:12

Tudi jaz uporabljam zmrznjeno sadje z drobtinami. Imam pač zavitek z omako. Hahaha. Če te to moti in imaš dovolj časa, pa lahko zamrznjeno sadje kuhaš, dokler voda ne izpari in potem polniš. Za muffine pa samo zamrznjeno sadje, ga daš na koncu pred moko in pecilnim . Je pa fajn, če je drobno zrezano, da muffini niso potem pacasti... lp juhica

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

16. avg 2005 9:43

Hvala vsem!!! Lp burbonka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti