Kremne rezine

neznan uporabnik
tema odprta - 5. sep 2001 15:54 | ogledi: 5.471 | odgovori: 11

Pozdravljeni!

Imam eno vprašanje v zvezi s pečenjem, zato se obračam na ta forum. Odločila sem se, da bom pekla kremne rezine, vendar pa bi rada testo naredila sama doma. Ali pozna kdo recept zanj? Hvala že v naprej.

neznan uporabnik

5. sep 2001 22:59

Hojla, kremne rezine (za katere je odlicen recept v datoteki na KulSlo) so narejene na listnatem testu. Ceprav sem zelo vesca v kuhinji, se le-tega ne lotim, ker vzame prevec casa - narejen je iz velike kolicine masla ki se ga dodaja v testo in valja ter hladi v hladilniku (mislim da 3-4x) tako da cel proces traja skoraj cel dan. Kremne rezine vzamejo dovolj dela ze brez testa, tako da si rajsi pomagam s kupljenim za katerega vem da bo uspel, brez veliko muk... Sicer pa recept imam, ce zelite ga lahko prepisem.

neznan uporabnik

6. sep 2001 7:19

Pridruzujem se mnenju predhodnice.Veliko pecem pecivo vendar lisnato testo mi se ni ratalo tako ,kot je tisto ,ki ga lahko kupis v trgovini . Zelo veliko dela je(valanje prelaganje testa traja vec kot 3 ure) in se uspe ne, cenovno ne prides skozi.Predlagam , da ga kar kupite in si s tem prihranite razocaranje.

neznan uporabnik

6. sep 2001 8:03

Pozdravljeni, Nahoku, tudi jaz sem preizkusila recept iz KulSlo, ampak je bila masa preveč tekoča, čeprav sem dala več moke. Kje je trik? Mogoče uporabljaš kakšno drugo moko ali škrob? Jaz sem uporabila Farino. Glede testa pa se strinjam, da ga je bolje kupiti.

neznan uporabnik

6. sep 2001 9:26

Tudi jaz vedno kupim listnato testo. Paziti je treba, da predhodno poškropite pekač z vodo (NE z maščobo), da se ne prime. Pred peko pa je treba testo še prepikati, drugače se dvigne in postane mehurjasto. lp spela

neznan uporabnik

6. sep 2001 10:39

Pozdravljeni! Prvo kot prvo bi rekla, da me ni treba vikat, ker sem tle verjetno najmlajša :). Kolkr sem razumela, se ne splača testa delat doma. OK, bom prepričala fanta. On namreč pravi, da bi ga delala kar doma. Mu bom naštela vse argumente, ki ste mi jih ve podale :). Zanima pa me še, če ima katera izkušnje z neko maso, ki so lahko kupiš v trgovini. Imenuje se Kremin. Maso zmešaš z vodo, dokler se ne zgosti, bla bla bla.... V glavnem, na njej piše, da je za oni, ta rumeni del kremšnit. Nahohu, ja, lahko mi daš recept za kremne rezine. a ti delaš po tem receptu? In ti uspeva? lp tanja

neznan uporabnik

6. sep 2001 13:25

Slišala sem, da so kreme od Dolcele kar dobre in lepo uspevajo! Sploh tista za tiramisu. Jaz osebno pa bi jo vendarle naredila sama, da se znebim okusa po "industrijskem". V kratkem bom posredovala recept za rumeno kremo od moje stare tete, ki je odlična slaščičarka in kremne rezine zmeraj pripravi doma brez kupljenih praškov. Beti

neznan uporabnik

7. sep 2001 6:49

Zdravo! Še nekaj o mojih kremnih rezinah. Za rumeno kremo imam dva recepta. Prvi: 1,25 l mleka in 10 dag sladkorja zavremo in zakuhamo vamj zmiksano 8 rumenjakov/penasto/,2,5 dcl mleka, 12 dag moke in 2 vanili pudinga.Kuhamo še 1-2 minuti, da se zgosti. Še v vročo zamešamo sneg 8 beljakov,stepenim z 15 dag sladkorja. Še toplo polijemo po pečenem listnatem testu.Ko se krema ohladi damo na vrh sladko smetano. Stepem jo iz 1 rastlinske, 1 alpske smetane ,4 žlic sladkorja in 2 kremfixov.Listnato testo na vrhu posujem s sladkorjem v prahu ali polijem z raztopljeno čokolado. Drugi:1 l mleka zavremo in vanj damo zmiksano 6 rumenjakov, 30 dag sladkorja, 1 vanili sladkor, 15 dag moke in malo vode. Preden se ohladi dodamo sneg 6 beljakov. Upam, da si boste s tem malo pomagali. Pa dober tek. Nana

neznan uporabnik

8. sep 2001 1:52

Nekaj odgovorov na vprasanja: - bilo je ze kar nekaj casa odkar sem zadnjic pripravila kremne rezine z recepta s KulSlo, tako da se zal ne spomnim tocno kako sem jih pripravila, ce sem dala nekaj vec moke ali ne. Vem pa da sem uporabila cisto navadno belo moko - "all purpose bleached flour" kar bi bila po slovensko cisto navadna bela moke. Vem da smo o tem ze o tem receptu razglabljali na forumih, g. Marinka je odgovorila, a sedaj te teme ne najdem... Meni so lepo uspele, a zal ne vem ce sem jih kaj spremenila... - Nana, hvala za recept - ga preizkusim v bliznji prihodnosti :) - Se ena varianta kremnih rezin - g. Marinka je rekla da so to "zagrebske" - na plast rumene kreme namazite jagodno marmelado, cisto na tanko, potem ko je krema ze ohlajena. Preko zgornje plasti pecenega testa pa namazite cokolado, namesto sladkorja v prahu. Njam - Glede kupljenih krem od Dolcele - sama jih precej uporabljam, najraje njihove Princeske in Tiramisu kremo (ki jo kupim kar v 1kg vrecki) in moram reci da sem zadovoljna z njihovimi izdelki na splosno.

neznan uporabnik

11. sep 2001 15:00

Še en recept za kremo (testo seveda kupim) 1 l mleka 5 žlic sladkorja 2 vanilij sladkorja 2,5 žlici moke 2,5 žlici gustina 4 jajca Jajca, vanilij, moko in sladkor zmiksaš, tik preden maso zakuhaš v mleko,dodaš še gustin. Maso zakuhaš v mleko kot puding.Kremne rezine so odlične!

neznan uporabnik

11. sep 2001 16:18

Še celoten recept: Kremne rezine Za 8 kosov potrebujemo: 300 g listnatega testa, krema: 3 jajca, 100 g sladkorja, 2 jedilni žlici škroba, ½ l mleka, vsebina ½ vanilijevega stroka, 8 listov bele želatine, premaz: 3 jedilne žlice marelične ali malinove marmelade, za posip: 2 jedilni žlici sladkorne sipe 1. Če imamo zamrznjeno listnato testo, ga odtalimo po navodilu na zavitku. 2. Jajca ločimo v beljake in rumenjake. V loncu gladko razmešamo rumenjake, sladkor in jedilni škrob, dodamo mleko in vsebino vanilijevega stroka. Pri blagi vročini stepamo zmes z metlico za sneg. Ko vzvalovi, posodo odstavimo. 3. Želatino namočimo v mrzlo vodo, jo dobro ožmemo in stopimo v vroči kremi. Kremo postavimo na hladno, da se začne strjevati. 4. Beljake stepemo v trd sneg in ga potegnemo v kremo. 5. Oglat model napolnimo s kremo in postavimo v hladilnik, da se strdi. 6. Listnato testo razvaljamo in narežemo na 16 pravokotnikov. Testene pravokotnike položimo na pekač, ki smo ga oplaknili z mrzlo vodo, jih prebodemo z vilicami in pustimo počivati 15 minut. 7. Pečico predgrejemo na 220° C. 8. Pečemo jih v srednji legi 15 – 20 minut, nato jih ohladimo. 9. Polovico pravokotnikov obložimo s kremo, preostale pravokotnike namažemo z marmelado in z njimi pokrijemo podlago. 10. Posipamo s sladkorno sipo. Pozdrav, Beti.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti