Čebula

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

16. avg 2005 11:59

Sajovict, priporočam se za recept. Zveni zanimivo! Kruh s čebulo pa je zakon, mogoče se opogumim pa ga tudi jaz naredim. Čebulo je treba verjetno popražit preden se jo vmeša v testo? Lp, Tina

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

16. avg 2005 16:53

Treba je ni popražit (za v kruh), je pa boljše oz. ima več oksua po čebuli, če jo boš. Če je ne popražiš prej se kar nekako izgubi. Sicer pa imajo Indijci veliko idej, kako vložit čebulo - čebulni čatni (onion chutney - poglej v googla), čebulna marmelada (lahko je sladka ali slana, čebulni namazi,... Vendar pa nič od tega še nisem sama delala, ker nismo ravno ljubitelji čebule... Še ena ideja je, da jo narežeš na malo debelejše obročke in jih spaniraš - lahko v pivskem, jajčnem, palačinkinem testu,.... kar ti pač paše - mislim, da temu rečejo pakora, dela pa se lahko iz raznih vrst zelenjave, med drugim tudi čeuble. delala sem z zelenjavo, s čebulo pa še ne, ampak če mate radi čeublo, vam bo verjetno všeč. Pa v raznih mehiških jedeh, sploh v kombinaciji z mletim mesom, se je kar veliko porabi. Sicer ti pa za porabit čeulo priporočam knjigo Kuhinje Balkana (založba Učila), sem jo predvčerajšnjim dobila, tako da še nisem nič skuhala iz nje, sem jo pa seveda že malo študirala in je notri res skoraj v vsakem receptu, razen pri sladicah, tudi čebula! Veri

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

16. avg 2005 21:18

zavitki s čebulo in hrenovkami: naredite testo, kot za pizzo ali kruh, ki ga razvaljate na tanko-kot za pizzo. nadev: veliko čebule (količina je odvisna od tega kako veliki ljubitelji čebule ste, jaz dam na en zavitek eno srednje veliko čebulo) popražite na olju, in dodate 3 žlice gorčice, lahko tudi žlico ajvarja. skuhano kranjsko klobaso ali hrenovke narežete na kolobarje in umešate v nadev. testo razdežete na 4-kotnike, nadevate z nadevom in zaprete ob straneh. zavitke lahko tudi premažete z jajcem. pečete pribl. 15-20 min. dobri so tako topli kot hladni pa dober tek sajovict

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

16. avg 2005 21:41

Hvala za recept! Sigurno ga v kratkem sprobam. Kup čebule hitro kopni in super da sem ravno zaradi nje spoznala veliko zanimivih jed. Pa tudi jaz se nimam za velikega ljubitelja čebule, posebej ne surove (kar v bistvu po novem niti ne velja, izgleda da sem se jo navadila). Veri, z googlanjem sem dobila par zanimivih receptov, med temi so bili tudi "onion rings" (čebulini obročki) in sem jih tudi naredila, čeprav se pri nas bolj malo poha. Splača se probat. Par stvari sem pa tudi sama "izumila" in bom recepte, ki so najboljše izpadli poslala v bazo...:) Lp, Tina

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

16. avg 2005 23:01

Pa francoske čebulne pite so fantastične!!! Recepti so v bazi, si pa dala dobro idejo kaj narediti za kosilo... lp, lidka

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

18. avg 2005 23:31

V Večeru sem zasledila tale recept, morda bo komu koristil. Čebulna marmelada Potrebujemo: 1 kg čebule (srebrne) 2 dl kisa za vlaganje 50 dag sladkorja (lahko želirnega) pol žličke soli začimbe (poper, kumina, klinček, muškat ...) po želji sesekljan strok česna in žličko paradižnikovega koncentrata Čebulo olupimo in narežemo na večje kose. Dodamo preostale sestavine in med mešanjem počasi kuhamo slabo uro. Shranimo v kozarce za vlaganje. Na enak način lahko pripravimo tudi papriko, zelen paradižnik ali buče. riba-ribica

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

19. avg 2005 6:26

Riba-ribica, tole zveni zelo zanimivo! Kako pa to ješ? Kot ostale marmelade ali kot kakšno prilogo? Je to že kdo delal? Mene včasih ravno to muči, kam kaj jesti (pri teh "drugačnih" stvareh). Me pa vse novo mika... LP, Stanka

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

19. avg 2005 11:04

Jaz imam čebulo zeloooo rada, v vseh oblikah! Pa je včasih sploh nisem jedla. Samo za ustno higieno je po uživanju čebule potrebno malo bolj paziti...ha, ha... Kaj pa vložena čebula? oz. šalotka mora biti. Ne vem točno recepta, ampak gotovo je kje v forumu. Ali solata s čebulo in kuhanimi jajci? Pa govedina v solati s čebulo, pa šobska solata, grška solta, .... skratka vse solate. Tudi polnjena pečena čebula je baje dobra, pa kremna juha s krompirjem in čebulo in seveda golaž - toliko čebule mora biti kot je mesa, pa kot priloga jedem na žaru. Jaz jo imam rada v zelenjavnih in tuninih sendvičih. Skratka, res jo lahko uporabiš v skoraj vseh jedeh, jaz jo v večjih količinah. Zelo dober je tudi čebulni kruh, jaz ga pripravljam v kruhomatu s praženo čebulo, zaradi boljše arome in tudi barve kruha. Da se jo pa tudi spražiti in posušiti, vendar ne bi vedela kako, sem jo pa že kupil. Je dobra, ampak povsem predraga. Lep pozdravček, S.

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

19. avg 2005 11:50

Ali ima mogoče kdo recept za čebulno marmelado v slani obliki? Sliši se strašno dobro, a te variante še nisem nikjer zasledila. Lisa

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

20. avg 2005 8:10

Tole čebulčno marmelado - slano - bom poslala, kos e rvenm iz zdravilišpča, recept je bil pred časom objavlen v reviji Dober tek. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti