Izkoristimo čas!

Lady_L  

član od: 26.8.2003

sporočila: 1260

4. avg 2005 13:19

- Svježi peršin na sitno skosam, stavim ga u posudice za led, kapnem koju kapljicu vode i stavim u zamrzivač. Zaleđeni peršin vadim u vrećicu, spremim u zamrzivač i vadim po potrebi. Obično ga "ubacim" u jelo za vrijeme kuhanja kako bi brže otopio. - pečena paprika, filana paprika, sarma, grah varivo, ričet, sataraš, špinat, blanširani poriluk, knedle s marelicama i šljivama, panirani faširani šnicli, umak bolonjez, bistre juhe u plastične čaše od 2 dl pa mi posluži za neka variva (enoločnice?) kao temeljac Lidija...

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

4. avg 2005 14:01

Buuuja jest mam pa samo štiri predale veliko zmrzovalno omaro. Enega zasede naša kuža s svojo hrano (gospodični tudi posebej kuhamo:)), v enem je domača govedina za juho, ostala dva pa sta deležna sprotnih nakupov mesa in le sem in tja če je kaj prostora dam zmrznit tudi kaj pripravljenega. Bolonjez omako za špagete recimo, pa filane paprike, pa kakšno porcijo golaža ki ostane. Za kaj več žal ni prostora. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

4. avg 2005 20:14

Stanka! Bučke, kumare in kolerabo delam po enakem receptu, okus je različen, pa vse troje odlična priloga k mesu. Naribane kumare ali bučke ali na kockice narezano kolerabo dam na svetlo popraženo nasekljano čebulo in pražim ter postopoma dolivam vodo, dokler se skoraj ne razpusti, dodam malo paradižnikove mezge, sol, poper ter malo moke zmešane s skislo smetano. Dam v manjše posodice in v zamrzovalnik. Zelje narežem na rezine, poparim. Na olju prepražim drobno sesekljano čebulo in na kockice narezano slanino, dodam poparjeno zelje, mleto kumino in zoper postopoma zalivam, da se zelje zmehča. Solim, malo paradižnikove mezge in zopet malo moke zmešane s kislo smetano, pa v posodice. Mlad stročji fižol narežem na manjše koščke in ga skuham. Naredim svetlo prežganje iz oljčnega olja, moke, čebule in peteršilja, dodam kokošjo ali zelenjavno kocko, zalijem s fižolovo vodo s fižolom vred, vse skupaj kuham, da se primerno zgosti. Na koncu lahko izboljšamo s kislo smetano. Seveda vse skupaj lahko priredite svojemu okusu. Mi imamo zelo radi take priloge h kuhani govedini ali katerim koli zrezkom ali pečenki ali piščancu, pa še pečen krompir, lahko tudi pire ali "tenstan" krompir in odlično kosilo je tu. LP Dušanka

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

4. avg 2005 20:40

Tinca, jaz imam samo 2 predala, tista nad hladilnikom . Se kar ne morem navadit, ko doma imamo pa veliko zamrzovalno omaro pa se eno skrinjo zraven in je vse polno pridelkov iz vrta... Ko bova veliki bova lahko več shranjevali. lp, Marija

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

5. avg 2005 15:26

Dušanka, hvala za idejo! Letos bo nekaj pridelka tako shranjenega. Do sedaj sem vse zamrzovala surovo ali blanširano, tole je pa že pripravljena hrana. Odlično! LP, Stanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti