Pomfri

janko1  

član od: 3.11.2010

sporočila: 468

20. maj 2011 16:06

Ne morem si kaj, da se ne bi vtaknil tule zraven, ampak meni se veliko lepše sliši "ocvrt krompirček", čeprav dišita oba enako.

janko1

neznan uporabnik

20. maj 2011 16:31

No, v Nemčiji in Avstriji pa rečejo sam Pommes. Je pa enako dobro kot Pommes Frites, pomfrit, pomfri al celo ponfrit. Jaz sem že vse sorte probal in so mi enako okusne.

 

Multivitamin

multivitamin

neznan uporabnik

20. maj 2011 16:56

Joj no, Dobrojedka, evo, sem šla ekstra zate še dodatne smeškote napopat za nazaj.

Smo se pač enkrat že pregovarjali tukaj gori okrog tega krompirja in smo na koncu itak ugotovili, da ga imamo kar radi.

Jaz mu tudi rečem pomfri, kadar je nujno, rečem pa pomfrit. In ocvrt krompirček tudi rečem. Edin pom pa nisem še nikol rekla.

Ja, ponfri tudi...

 

Na, zdej mi je pa zadišal! Fajn slan in eno mrzlo pivo zraven, uh!!

japaja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

20. maj 2011 18:13

Saj lahko rečemo kakšno prosto po Prešernu................on je sicer o kaši, ampak, po moje zato, ker zgoraj omenjene jedi ni poznal.

rimljanka

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

20. maj 2011 19:04

Matr, kaj govorite, reče se frenč fraj, a ne Vanja.

ežoj

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

20. maj 2011 19:07

ežoj je napisal/a:

Matr, kaj govorite, reče se frenč fraj, a ne Vanja.

ežoj
A ne več fridom frajs?

neznan uporabnik

20. maj 2011 19:10

Še dobr da na konc ne bo sobe cimer kamere fraj.

japaja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

20. maj 2011 19:59

ežoj je napisal/a:

Matr, kaj govorite, reče se frenč fraj, a ne Vanja.



ežoj

 

Nope, dir Ežoj, . Danes mu nekateri rečejo Freedom fries.

Za vse so pa krivi Francozi. Tam ga postrežejo še k dagnjam, kuhanih na sopari in prelitim s neko omako. No, meni je bolj teknila solata. Hm, kako se reče, če je nekaj iz Nice? Niška menda ne? Pomoč, prosim.

 

 

P.S:

Mah, šele ko sem odposlala, sem videla Proximin komentar. Je bla vmes ena precejšnja pavza.  Sorry.

Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 20. 2011 20:01

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

21. maj 2011 11:50

Ne samo k dagnjam z omako, tudi h klobasi iz vampov!!!! Pa kaj, človek se vsega navadi.

Sicer pa se imajo z kralje pomfrita tako ali tako Belgijci (za zraven pa še eno smet pripopam, saj ni treba gledat, ampak čisto na koncu pa omenja nekaj o pomfriju.... - pa malo v tolažbo, da ne bomo mislili, da smo Slovenici edini v vesolju s svojimi težavami....)

http://www.youtube.com/watch?v=Ceg6NQKHd70

 

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti