Pomfri

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

30. apr 2011 14:13

Sergej C je napisal/a:

Ivačič (slava mu) ni bil pretirano pohlevna oseba. Ko ga je nekoč neka gospa vprašala, koliko rib bi morala pojesti, da bi se ji poznalo na intelektu (fosfor), ji je baje gladko odgovoril, da zanjo en srednje velik kitovec ne bi zadoščal.

Sergej

Ta stavek originalno pripisujejo Marku Twainu iz časov, ko je bil še novinar. 

Prvi post v tej temi je bil napisan leta 2005. Moje, sicer bolj redke, izkušnje pravijo, da je danes precej več izbire glede prilog in solat, kot jih je bilo takrat.

Imam prav, ali imam le srečo z lokali?

 

 

Cila

neznan uporabnik

30. apr 2011 14:21

Maš prav al pa vsaj večinoma. Ker vedno, tudi prej, se je dalo ob naročilu povprašati kaj je priloga, če ni bilo navedeno. In, če ni bilo drugega od pomfrija reči,da ga ne želiš.

 

Meni so se pred uvedbo solatnih barov zdele solate porcijsko blazno majhne. Sem lepo prosil za več in sem skoraj vedno dobil, brez da bi moral doplačati še eno.

 

 

Multivitamin

multivitamin

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

30. apr 2011 15:31

S prilogami danes praviloma ni teža, če ti tista, ki je predvidena k jedi, neustreza, ti (skorajda) povsod brez težav, prej z dobro voljo, dajo takšno, ki ti ustreza. Jaz namesto pomfrita običajno vzmamem slan kuhan krompir, če sploh kaj k esu. Ko pa mepremaga, in si naročim dunajca, potem pa še pomfrit zraven.

 

Ponekod imajo celo tako naravnane jedilnike, da so priloge vračunane v ceno jedi, izbereš pa jo s posebnega seznama sam.

Mamamia

mamamia

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

30. apr 2011 16:50

Aja, jaz se spomnim mojih prvih kalamarov 30 let nazaj in so imeli prav tako porcijo pomfrita za prilogo. In kalamari so bili enkrat pariško cvrti, kar je totalno razdražilo najina želodca  in sva se jih od takrat izogibala.

Zdaj jih jeva mogoče 1x na dve ali tri leta kot predjed, ki si jo deliva. Mamamia  , pa ni tako velika, kot tista pri italijanih v  NYC, ko 4 nismo zmazale cele porcije.   So bili na Travci ob Ljubljanci dosti boljši, čeprav  hladni. 

 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 30. 2011 16:58

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

30. apr 2011 23:50

Joj, Vanja, ja, tista procija je bila ubijalska ... a pridemo spet, ok?

Mamamia

mamamia

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

1. maj 2011 0:01

mamamia je napisal/a:

Joj, Vanja, ja, tista procija je bila ubijalska ... a pridemo spet, ok?

Mamamia



mamamia

 

Jaaaa, pa kmalu, ni nujno NY. Pridite v New orleans, tam še vedno nisem bila. A me tako vleče, da je kaj in zgleda, da ne bom šla, dokler ne bo nekega konkretnega razloga za it tja.

 

Vanja

dragulči  

član od: 26.3.2011

sporočila: 1

19. maj 2011 19:30

js pa obožujem pomfri.

dragulči

neznan uporabnik

19. maj 2011 20:47

Reče se pomfrit.

..................................................

japaja

Sporočilo je spremenil(a) japaja dne 20. 2011 16:48

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

20. maj 2011 9:03

Reče se pomes frites.

hedonist

Dobrojedka  

član od: 11.4.2010

sporočila: 282

20. maj 2011 9:15

No , reče se pomfrit, napiše pa pommes frites.

Dobrojedka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti