Opekline od sonca

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

2. avg 2005 7:44

Jecoderm oz. ribje mazilo je mogoče res dobro, vendar je občutek obupen- se mi zdi, da še bolj peče. V bistvu vse, kar je mastnega, pri meni odpade za opekline. Zame je zakon Kamagel, saj kožo lepo hladi in ublaži opekline, pa naj bodo sončne ali pa od likalnika. Se pa dobi tudi razne druge hladilne gele, ki vsebujejo aloe vero, kar tudi pomaga. LP, V.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. avg 2005 8:33

Mene je lani med vožnjo s čolnom tudi opeklo ob vratu, nastale so bile prave opekline. Pa je pomagal kamagel, nekoliko kasneje, ko so se rane umirile, pa tudi mazilo z ribjim oljem. Po moje je najbolje stopiti do najbližje lekarne, če ne kar do zdravnika, odvisno seveda od obsega opeklin. Mi opekline preprečimo s polivanjem z olivnim oljem - pred odhodom na sonce se z njim dobro namažemo, sploh ko smo na čolnu, tako da niti zadnjice niso nikoli rdeče, kaj šele druga koža, ki je sicer bolj navajena sonca. Mamamia mamamia

xsara  

član od: 28.7.2004

sporočila: 173

2. avg 2005 9:33

Še jaz povem, 30.4....kar nekaj časa nazaj smo smučali seveda nas je nažgalo da je kar groza, zvečr pa še kres smo pa še hrenovke pekli-otroci- potem je pa žgalo v obraz, najprej jogurt, pa beljak,-pa smo bili vsi mehurjasti nato pa je soseda-farmacevtka-svetovala sodine obkladke ter krompir na lističe narezan ter zmrznjen pa še neko kremo je dala, na morju pa vedno zvečer mleko po sončenju-apres- tudi zelo pomaga, če bo sreča ga bom pa v soboto začela uporabljat

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

2. avg 2005 14:28

Najprej hlajenje z mrzlo vodo(najbolje si jo je natočit v banjo),potem pa mazanje z Kamagelom! Preverjeno na lastni koži in učinkovito! Marjetka cvetka

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

2. avg 2005 14:54

Če so opekline res hude je pač dobro kožo hladit, kasneje pa jo je treba - kožo zaščitit in prav to stori DERMAZIN in RIBODERMIN ( ribje mazilo ). Pri lažjih opeklinah - rahli rdečici pa kože ne močite z navadno vodo, ker se boste po nepotrebnem olupile. Raje jogurt in potem kakšna krema ( ognjičeva, šentjanževo olje, aloa, kamagel - sigurno kaka babi ve še za kakšno zaščitno zadevo ) Letos sem si nalašč zato naredila ognjičeve svetove v svinjski masti. Koža je kot žamet, čeprav četrti vogal naše hiše pravi, da dišim po tenstanem krompirju Lumpica

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

2. avg 2005 15:49

Jaz sem Ribodermin kupila lani v neki hrvaški lekarni, kjer so mi svetovali, da namažem samo tam kjer je prišlo do poškodbe kože in to šele ko se nekoliko ohladi. To da je neprijetna na koži dobro vem, ampak se vsaj vse lepo zaceli. Pri manjših opeklinah, kjer je koža samo rdeča in peče, so pa že hladni obkladki in kamagel ok. Od naravnih zadev mi je pa najbolj pomagala ognjičeva mast, nemasten gel aloe vere je super za obraz, šentjanževo olje pa smo mi vedno uporabljali namesto kreme za po soncu, ker utrdi barvo in se koža ne lupi tako hitro.

katyGaGa016  

član od: 6.4.2011

sporočila: 1

6. apr 2011 17:02

v četrtek sem odšla s prijateljico na morje..tam sem se neprestano sončila. Zvečer sem bila še bela, ko pa sem nasledni dan odšla domov sem bila v obraz kot kuhan rak. Naslednji dan so se mi pod nosom in pod ustnicam naredile neke rumene razpoke iz katerih je tekla voda? še sama nevem kaj je bilo. Sedaj imam rjav obraz ampak mi koža dobesedno razpada pod nosom in ustnicam. KAJ NAJ STORIM DA NE BO TRAJNIH POSLEDIC? SEM ŠE ZELO MLADA IN IMAM VSE PRED SABO. PROSIM POMAGAJTE MI. katyGaGa016

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

6. apr 2011 17:06

katyGaGa016 je napisal/a:
v četrtek sem odšla s prijateljico na morje..tam sem se neprestano sončila. Zvečer sem bila še bela, ko pa sem nasledni dan odšla domov sem bila v obraz kot kuhan rak. Naslednji dan so se mi pod nosom in pod ustnicam naredile neke rumene razpoke iz katerih je tekla voda? še sama nevem kaj je bilo. Sedaj imam rjav obraz ampak mi koža dobesedno razpada pod nosom in ustnicam. KAJ NAJ STORIM DA NE BO TRAJNIH POSLEDIC? SEM ŠE ZELO MLADA IN IMAM VSE PRED SABO. PROSIM POMAGAJTE MI.

katyGaGa016

 

Kaj pa če bi šla k zdravniku????

Vanja

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

6. apr 2011 17:32

Vse kaže, da nimaš poškodovane zgolj povrhnjice (že to bi bilo preveč). Zato pojdi čim prej do zdravnika, da ne pride do infekcije...

Pa toliko opozoril beremo v zadnjem času okrog nastavljanja soncu, zaščiti in posledicah, ki jih povzroča  sončenje.

 

zeta

neznan uporabnik

6. apr 2011 17:39

Sploh to prvo sonce, spomladi....!

Poznam veliko ljudi, ki jim zaščita pred soncem pade na pamet šele, ko "grejo na morje".

Je pa ravno to prvo močno sonce na nevajeno kožo najbolj nevarno! Vteh dneh se je treba zaščititi tudi ko gremo po regrat.

japaja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti