Opekline od sonca

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

tema odprta - 1. avg 2005 18:02 | ogledi: 12.367 | odgovori: 24

Ima kdo kak učinkovit recept za sončne opekline, razen jogurta? Sestrica je šla na morje, pa je fanta opeklo... Mladina

lp, Marija

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

1. avg 2005 18:27

Sinu je pred leti najbolj pomagal otroški puder, poskušali smo z marsičim in je bilo celo slabše. Upam, da sem kaj pomagala, saj dobro vem, kaj so sončne opekline, saj jih dobim tudi v senci. LP riba-ribica

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

1. avg 2005 18:28

Obkladki s sodo bikarbono. Žličko ali dve v vodo, potem pa namočiti krpo in z njo čez opeklino. tjas

Anze_Svajger_SCRM  

član od: 2.12.2001

sporočila: 151

1. avg 2005 19:14

Jao... Da se jst nism par dni nazaj spomnil na jogurt. No ja, sej posledice enodnevnega morja še danes nosim. Si bom pa sigurno zapomnil te nasvete. Jst sm si pomagal kr z mokro majico, čez obraz pa eno mokro cunjo. Seveda je trajalo, preden sem si oblekel tisto majico.

carmen  

član od: 30.9.2001

sporočila: 306

1. avg 2005 19:33

Priporočam ognjič. Sama sem se v Keniji na safariju tudi pošteno "opekla" in zvečer je bil stok Sem pa se namazala z ognjičem oz. bolj nanesla kar tako, ker mazati ni šlo zaradi opečene kože in drugo jutro ni bilo več hudo. In zdaj ne grem nikamor več brez ognjiča

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

1. avg 2005 20:29

Tudi jaz priporočam obkladke z mrzlo vodo, Aloe vero ali ognjičevo kremo. Pomaga! Žal preverjeno iz prve roke... LP, Stanka

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

1. avg 2005 22:09

Za hudo opečeno kožo, že mehurjasto (doživela kot petleten otrok, nikoli pozabila, moja koža tudi ne, ker mi tam takoj postane rdeče) pomaga ribja mast, ki se jo kupi v lekarni. Pa tudi obisk zdravnika ne bi škodil. Drugače pa kot so že ostali napisali...

mandarinca  

član od: 4.4.2005

sporočila: 128

1. avg 2005 22:24

Ja, ribja mast res najbolj pomaga, samo ne vem, kje naj bi se jo še dobilo. T.i. Jekoderma že ne vem koliko časa ni v lekarnah. Prav zato sem tudi sama preizkusila sodo bikarbono na lastni koži pa... ODSVETUJEM! Me je žgalo še stokrat bolj kot sama opeklina. Pa si potem še izmiti ne moreš tega vraga iz kože. mandarinca

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

1. avg 2005 23:50

Tudi jaz se spomnim, da je bilu sinu po Jecodermu še veliko huje, mislila sem, da je to za opekline, no, mogoče samo za manjše. Verjetno je še najboljša preventiva. LP riba-ribica

mslabetka  

član od: 29.1.2003

sporočila: 99

2. avg 2005 6:39

HAJ! Pomaga "ribje mazilo" - tako se danes reče Jekodermu v lekarni. Najboljše pa je v olivnem olju namočeno cvetje Šentjanževk. To je pri nas v domači lekarni in tudi na morje nosimo sabo. LP MARINKA

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

2. avg 2005 7:33

Najprej je treba vročino spraviti iz telesa, potem pridejo na vrsto kremce. Torej če so opekline hude, obkladke z mrzlimi brisačami, kot je naredil Anže. Če so po celem telesu, potem je najbolje ležanje v banji z mrzlo vodo. Preizkusila moja mami. Celo popoldne je ležala v banji mrzle vode in si neprestano menjala mokre (in mrzle) brisače na rami. Zvečer je bila vredu. Zgodbica, ki jo je povedal sodelavec. Njegov 3 leten sin je šel z babico na pokopališče in se naslonil na svečo. Ni tako odmaknil. Mama ga je najprej močila z vodo (pol ure) in ga potem namazala z neko kremo proti opeklinam. Starši so otroka čez nekaj ur peljali k zdravniku, ker je bilo res hudo. In kaj je rekel zdravnik. Nobene kreme. Ko je opeklina res huda in globoka, je treba samo vročino spraviti iz telesa. Še dva dni (tudi ponoči) je imel roko zavito v tisti ledeni obkladek iz želeja. Drugače pa je za opekline dober tudi skuhan lan. Torej skuhaš lan z malo vode, ohladiš in tisto zdrisasto reč daš na opeklino.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti