Velemojstrice pomagajte -bučke

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1687

3. avg 2005 15:47

Klinčkom ali nagelnjnovim žbicam se po hrvaško reče (piše v slovarju) klinčić. Lp Saša Mir in dobro!

Dusano  

član od: 29.9.2001

sporočila: 322

3. avg 2005 19:14

Nelly naredil sem kompot iz bučk po tvojem receptu , res je super , naredil iz pol recepta a kompota ni več Lep dan še naprej Dušan

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

4. avg 2005 7:30

Letos na veliko uporabljam hokkaido bučke. Glede na barvo, bi rekla, da niso več 100 % hokkaido, ampak zmešane z ostalimi. Kljub temu so odlične. Dajem jih v pečico k mesu, delala sem jih po Anžetovem načinu, na žaru. Sedaj se pripravljam, da bom naredila neko vzhodnjaško sladico.

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

4. avg 2005 12:01

Cukrček, ti predlagam, da zapišeš recept za slano pito iz bučk še v bazo, ker se bo v forumu sčasoma izgubila in pozabila. Izgleda pa slastna. lep pozdrav, burbonka

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

5. avg 2005 8:43

Vcibej, tiste bučke se imenujejo Hokkaido ali potimarron, verjetno še kako. Je bolj škrobna buča in odlična za sladke stvari. Zaenkrat še nisem poskusila, ker sem še pri slanih. Pečem jo v pečici zraven mesa. Okus pride do izraza šele, če je dobro pečena. Tukaj ne velja pravilo al dente. Da se jo pa tudi polniti s sladkimi ali slanimi nadevi. Odlična je tudi ocvrta v dunajskem paniranju.

cukrcek  

član od: 21.7.2005

sporočila: 162

5. avg 2005 10:11

VENTURINI hvala za prevod............. Kar se tiče recepta ga lahko zapišem, sam sem mislila da ni glih nekaj izvirnega da bi ga v bazo pisala........ Tudi jaz sem naredila kompot...........a se ga že lahko sproba.................jaz kar čakam - očitno zimo......... MAMAMIA imate prav.........ocvti koruznjak al nekaj takega je recept.............našla sem ga na strani 28 pod vložena koruza......... Se vam še oglasim LP in veliko sončka cukrček

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

5. avg 2005 10:20

Cukrček, ti recept kar pošlji v bazo. Ni izvirnih in neizvirnih. Že zdaj je mnogim prav prišel in če bo v bazi, bo lahko tudi v prihodnje. tjas

cukrcek  

član od: 21.7.2005

sporočila: 162

6. avg 2005 12:16

POMOTA PRI RECEPTU Rada bi se opravičila, ker sem zgoraj v receptu navedla da se naredi listnato testo - ne listnato ampak vlečeno........mislim lahko poskusite tudi z listnatim ampak mišljeno je bilo vlečeno......... TJAS........bom poslala v bazo sam da mal zdravstveno k seb pridem.........hahahah LP cukrček

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti