Velemojstrice pomagajte -bučke

cukrcek  

član od: 21.7.2005

sporočila: 162

23. jul 2005 21:56

Ne vem kaj sem toliko časa čakala, da se nisem prej prijavila v forum - odlični ste in resnično sem srečna da imam pomoč iz Slovenije..........Tukaj v Franciji je bolj beda.........ker sem šele 8 mesec tukaj........... Ljubim kuhanje zaradi vaših odličnih receptov - kuhanje je resnično fantazija in pri tem ste mi ogromno pomagali prav vi.............nikogar ne kritizirate če kaj ne najde in nikomur ni nič težko pomagati..........Všeč so mi detalji, ki jih opisujete in prav posebaj npr. če se napiše, da lahko namesto ene stvari daš drugo in tako lahko improviziraš........ Hvala še enkrat za recepte.........še vedela nisem da toliko stvari obstaja............. BURBONKA lepo da ti je ratala peka.............poskusila bom in ti sporočila kako je to meni ratalo.........hahaha...........ja upam da bo..........madona sj se bomo tle začel kotalit pa valit če bom preveč na forumu in bazi........ GOGA..........piščanca obožujem.........to bo padlo na mizo kar kmalu hahaah........ VESNA tud na omake se nisem spomnila............ko imaš 20 kg buč se je resnično težko spomniti kaj bi vse lahko naredu z njimi..............moram pa priznati da prvič vlagam zelenjavo.............prej jo je mami hahaah....... Zdaja pa na ribanje bučk...............se še oglasim ker sem resnično drogirana s tem........pa brez zamere HVALA VSEM LP cukrček

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

24. jul 2005 9:02

Sodelavka je naredila kompot iz bučk, ki mi je bil zelo všeč tako, da ga bom verjetno še jaz naredila. 3 kg buč 1 kg sladkorja 2 dag citronke Zmešaš in pustiš 12 ur v hladilniku. Dodaš 3/4 l belega vina, klinčke in cimet po okusu. Skuhaš ( vre naj kakšnih 5-10 min) in daš v vroče kozarce. Lp stana

cukrcek  

član od: 21.7.2005

sporočila: 162

24. jul 2005 9:45

STANA.R..........končno smo dočakali bučkin kompot.............HVALA LEPA Recept ni kompliciran niti zahteven...........sam me zanima...ker prvič sodelujem pri vlaganju....a morajo biti bučke vroče ko jih damo v kozarce...........al sam kozarci vroči....... Včeraj sem "butnila" stročji fižol v kozarce in polila vročo sestavino za vlaganje - in me zdaj skrbi da ne bo kaj narobe.............. Se opravičujem....sigurno je kje tema na temo vlaganje - postopek vlaganja itd.......da ne bom še s tem utrujala............. LP cukrček

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

24. jul 2005 13:55

Mi pa obožujemo bučke v solati. Najboljša je iz čisto majhnih, ki jih seveda ni potrebno lupiti. Jaz jih samo operem, narežem na kolutke in stresem v rahlo osoljeno vrelo vodo. Kuhajo se samo par minut; toliko da se malo omehčajo. Potem jih ocedim in počakam, da se popolnoma ohladijo. Na koncu jim še dodam kis, olivno olje, česen in sol. Pri drugih jedeh iz bučk zelo varučujem s soljo in začimbami, da se ne zakrije njihov nežen okus, v solati pa so začinjene super. Imam pa eno vprašanje. Ponavadi sem od sorodnikov vedno dobila domače bučke, letos pa sem jih kupila in so bile kljub temu, da sem jih pred kuhanjem popolnoma olupila skoraj neznosno grenke. To se mi pri domačih še ni zgodilo (tudi če jih ne olupim). Kakšne so vaše izkušnje s tem? Aja, kupljene bučke so bile majhne, temno zelene in precej čvrste, tako da me je ta grenkoba precej presenetila.

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

24. jul 2005 14:13

Pri kupljenih bučkah je bolje, da jih ne soliš do konca kuhanja. Če jih recimo posoliš pred pečenjem, zelo rade postanejo zagrenjene. Tjas

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

24. jul 2005 22:24

Hvala Tjas, bom upoštevala tvoj nasvet in upam, da bodo drugič boljše volje Me pa zanima zakaj je tako samo pri kupljenih - morda neka kemijska reakcija s škropivom npr...?

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

24. jul 2005 23:01

Ker so me te grenk bučke precej mučile, si bom kar sama odgovorila. Malo sem pobrskala na internetu in dobila več rezultatov. Če so bučke zelo grenke, jih nikar ne jejte Vsebujejo namreč naravne toksine, ki jih sorte namenjene človeški prehrani sicer zelo redko razvijejo (za to morajo biti posebne vremenske in druge razmere) in ščitijo rastlino pred škodlivci. Na žalost pa ne škodijo samo insektom, ampak tudi ljudem. Takšne bučke povzročijo slabost, bruhanje in drisko. So pa tako zelo grenke, da jih je praktično nemogoče jesti in so take zastrupitve bolj redke. Jaz sem izgleda ravno na take naletela in na srečo smo vsi naredili le grižljaj ali dva pa nam ni bilo nič. Drugače vem kako izgleda, če so bučke malo grenkaste (pa tudi kumarice), posebej če so že nekoliko starejše - niso ravno najboljše, ampak se jih da jesti. Pri takih ni nobene panike!

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

25. jul 2005 13:57

Cukrček, vroče bučke v vroče kozarčke. Pri vlivanju v kozarčke si pomagaj s širokim lijem. Če ga nimaš lahko uporabiš kar plastenko: odrežeš zgornji del, obrneš, daš na kozarčke in vlivaš. stana

cukrcek  

član od: 21.7.2005

sporočila: 162

26. jul 2005 8:09

STANA.R hvala lepa.......... cukrček

tanjatominec  

član od: 8.10.2001

sporočila: 149

26. jul 2005 8:33

Pripraviš lahko tudi nadevane bučke. Jaz jih prerežem na polovico (vodoravno) izdolbem semenje in napolnim z mletim mesom (začinjenim, lahko tudi že prepražen, lahko kot za polpete...) povrhu naribam sir in pečem v pečici. tanja tominec

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti