Velemojstrice pomagajte -bučke

cukrcek  

član od: 21.7.2005

sporočila: 162

29. jul 2005 13:13

Evo recept za SLANO PITO IZ BUČK Testo za pito je lahko listnato ali pa ga kar sami naredite iz moke, malo soli, malo olja in tople vode. Zmes zamešamo na roke in gnetemo dokler ne dobimo testa, da se ne oprijema rok - to dosežemo z dodajanjem moke. Nato testo razdelimo na 2 ali 3 kepice (odvisno za koliko oseb se pita dela) in ga malo razvaljamo - razvaljano damo na krpo in testo namažemo z oljem in prekrijemo s krpo - tako se testo bolj vleče. Pustimo stati okoli pol ure..............testo naj bo na toplem. Nato vzamemo testo in vlečemo z rokami na vse strani dokler ne dobimo tenko testo premera 30-40 cm ..............malo pokapamo z oljem in damo nadev. Nadev je: - bučke narezane na drobne kockice (lahko je tudi ribano ampak je boljše na kockice) - 1 ali 2 jajci - malo skute ali kisle smetane (ni pa nujno) - sol, poper Zamešamo maso in jo dajemo po testu ter zavijamo testo kot palačinko (zaviješ jo eno 2-3 krat), do željene veličine in prerežemo počez z nožem. Z "palačinko" naredimo gnezdo (ovijamo jo v krogu) ali pa kar tako polagamo v pekač - eno zraven druge. Ponavljamo vajo dokler ne zmanjka testa. Zagrejemo pečico in damo peči..........pito zopet malo pokapamo z oljem. Preden je pečena jo zalijemo z smetano za kuhanje ali kislo smetana - stvar okusa......... Dobro je to da je podobnega okusa kot pita s krompirjem........... Upam da sem dosti jasno razložila - če ne bo jasno mi sporočite pa bom poskusila še enkrat razložiti - tudi 10 krat če bo treba. Pa dober tek cukrček

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

1. avg 2005 17:40

Jaz bučke kar surove in neolupljene naribam, malo posolim, dodam strt česen (ali brez, če ga ne marate), prelijem z jogurtom in lahka solata je tu. ali a izpustim jogurt in naribam korenček ter premešam z ekaj listi hrustrljave zelene solate, dodam še čičeroiko ali lečo in lahka poletna večerja je nared. Pa še ena varianta z bučkami: narežeš jih na tanke kolobarje, jih na hitro opečeš na olivnem olju in zlagaš v skledo. Vsako plast bučk, še mlačno, preliješ z marinado iz olivnega olja, kisa, malo belega vina, česna, popra in soli. Pustiš, da se ohladi, najbolje če z noč. Mamamia mamamia

cukrcek  

član od: 21.7.2005

sporočila: 162

1. avg 2005 20:42

MAMAMIA a je ta varianta z bučkami mišljena za takojšnjo uporabo (takoj pojesti), al je to mišljeno kot vložene bučke.............mislim da bi namesto sklede dala kar v kozarce? Recept se mi zdi super.... vse recepte sem že uporabila, tega pa še nisem.........ta zadeva mora biti okusna......... MAMAMIA..........na forumu sem zasledila da ste imeli recept za ocvrto koruzu, vendar potem ni bilo nič od recepta..........in ker imam blazno rada koruzu me zanima če še imate ta recept..........vem da to ni tema za zdaj ampak sem si prav zapisala, da vas bom prosila za recept - če lahko.....al pa vsaj približno kako gre? lepo prosim LP cukrček

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

1. avg 2005 22:27

Cukrček, panirane bučke lahko brez problema zmrzneš, jaz jih vsako leto in jih potem z užitkom pozimi zmažemo. Narežem jih na rezine debele pol centimetra in jih normalno paniram (s tem da med jajce vedno stresem vrečko parmezana). Potem jih zložim na pekač, dam v zmrovalnik in jih tako pustim dokler ne zamrznejo, potem jih zložim v vrečko in se tako nikoli ne zalimajo med sabo. Cvret daš kar zmrzjene, da ohranijo obliko, postopek isti kot pri sveže pripravljenih. Sporočilo je spremenil(a) Lunika dne 01. avg 2005 22:28:33

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. avg 2005 8:46

Cukrček, tiste opečene bučke so mišljene kot solata za sproti. Glede koruze pa mi sporoči malo bolj natančno, za kak recept naj bi šlo, ker sem v zvezi s koruzo kar nekaj pošiljala naokrog. Gre morda za koruzni cvrtnjak, ko se koruza zmelje in potem doda drugim sestavinam in se vse opeče v ponvi? Bom poslala karkoli, ni problema. Res pa je, da po 14. juniju nisem nič pošiljala naokoli, ker sem bila do začetka julija v bolnici in potem okrevala na morjui, še zdaj sem na bolniški in je tako čisto vertjetno, da sem obljubila kak recept, pa potem ni bilo nič. Pozdravček, in čakam na sporočilo, Mamamia mamamia

cukrcek  

član od: 21.7.2005

sporočila: 162

2. avg 2005 21:17

Lep pozdrav MAMAMIA..... Bom šla brati še enkrat na forumu..............vem da je ena gospa pisala da ima njen sin tako rad koruzo in da ne ve več kako bi mu jo pripravila...............potem ste pa vi napisala da imate recept za ocvrto koruzu in da boste poslali.........potem ni bilo nič, kear je velika verjetnost da ste šla takrat v bolnico...........mislim da je bila mišljena navadna cela koruza.....bom pogledala.........ker sem nova berem po vrsti vse iz foruma, da se ne bi ponavljala z vprašanji, ker so potem eni hudi, ker nimaš paketa............. Želim vam hitro okrevanje...........poznam zelo dobro bolnice, zdravilišča...........samo bolezen in vem kako je............. Vam lahko pišem osebno - če najdem to za koruzu? LP in hvala ker ste se oglasili....prav vesela sem da ste se mi oglasili........takoj sem opazila da vas ni na forumu.......... cukrček

xsara  

član od: 28.7.2004

sporočila: 173

3. avg 2005 7:40

Mene pa zanima kakšne vrste bučk se za kakšno jed ali vlaganje uporablja, pač več vrst jih je male zelene, manjše bele-svetlo zelene te spaniram, rumene, zelene velike... hvala

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. avg 2005 14:58

Cukrček, kar piši na osebno pošto, ni problema. Do 11. avgusta bom še kolovratila po forumu (sem na bolniški in imam čas), potem pa grem za 14 dni v zdravilišče in se vrnem 25. avgusta. Torej kar sporoči to za koruzo, pa pošljem. Pozdrav, Mamamia mamamia

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

3. avg 2005 15:10

Xsara, verjetno drugi to kaj ločujejo, jaz pa nič ne kompliciram, kar vse po vrsti uporabljam za iste jedi. Kaj imam pač pri roki. burbonka

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

3. avg 2005 15:15

Jaz pa v bistvu uporabljam samo ta temnozelene bučke z maminega vrta. Dobre so za v solato, za pohanje, tenstanje, za narastke, pite, lazanje, etc.... tjas

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti