Bambus

bivsamiska  

član od: 23.8.2006

sporočila: 47

6. jun 2010 20:07

nola je napisal/a:

Pri meni si ga lahko nakoplješ kolikor želiš, bom zelo hvaležna za vsak poganjek, ki ga boš odnesla. Lopato dobiš na lokaciji.

Bambus lahko puliš v okolici Pirana.

nola
Nola hvala, saj prav iz Primorske je bil moj blagopokojni bambus, medtem pa sem novega dobila - KlavdijaB ne boš verjela - prav v Prlekiji (nekateri Radgono štejejo sem). @ Rimljanka - dobila sem pravi bambus in ne trst, kamoli trs, ki ga je v tistih koncih res tudi resnično veliko. Pa še v Hoferju ga bodo imeli ta čatrtek :)) bambus mislim, ne Trst :))) Nola, če štajerski ne preživi zime, pridem naslednjo pomlad po primorskega. Bambus mislim, ne vino :)))) Sporočilo je spremenil(a) bivsamiska dne 06. 2010 20:11

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

6. jun 2010 20:20

naš prleški preživi (je sicer 30 km od Radgona stran, prav v osrčje), pa ga je čedalje več, ga že poskušamo izkoreniniti. klavdija

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

7. jun 2010 15:17

Dobrodošla, bivsamiska, dobiš tako vino bot bambus

nola

neznan uporabnik

7. jun 2010 19:26

Naor, a si kej bambusa prinesla? japaja

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

7. jun 2010 19:51

Pa si se spomnila! Nagrabila sem kar nekaj vreč odpadlega listja, narezala kar nekaj vej, ki jih je sin porezal, potem so se pa še sosedje ojunačili in ga krepko porezali.Ne, bambus pa ni moja rastlina, čeprav je sicer lepo drevesce, samo njegova nega je precej zahtevna.Slike še lepo čakajo, da pride prezaposlena hči in mi jih pomaga spraviti na svetlo.Sama se pa tega posla mislim v kratkem priučiti.In jaz bi bambus vsakemu odsvetovala.Je tudi z ligustrom kar nekaj dela,ampak z bambusom še več.To pa je le moje mnenje, če je komu všeč, zakaj pa ne. Japaja, prinesla ga pa nisem, ga ne morem na Resljevo posadit, tam imamo robinije, če sem si prav zapomnila.Ta drevesa so bila že nekoč na tej cesti, zdaj pa jih je ata župan spet dal posaditi.So mi zelo všeč. naor

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

17. apr 2012 11:22

Živijo!

Sem premišljevala da bi velik balkon ozelenila z bambusom v loncih. Nato sem nekje prebrala da privlači ogromno insektov, drugje da spusti velike količine listov.. Kakšne izkušnje imate s tem?

 

Mi predlagate katero drugo rastlino, ki bi bila podobno velika? Hvala

www.mojalbum.com/naredilaana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti