Bambus

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

26. jul 2005 10:10

Jaz sem se pa spravila intervjuvat kar ponosne lastnike bambusovih nasadov v Ljubljani. Vsi ugotavljajo (po nekaj letih), da se bambus res agresivno razrašča in da je njegovo rast najbolj pomembno skrbno omejiti. Po dobljenih podatkih je ProHorto pravi naslov v Sloveniji za naročilo bambusovih sadik. Razne variante ala Baumax, Bauhaus so vprašljive (glede rezultatov sajenja). Dolores

bivsamiska  

član od: 23.8.2006

sporočila: 47

25. apr 2010 18:17

se bom navezala kar na to temo. Če se je komu bambus preveč razrasel, se priporočam za nekaj sadik. Moj na balkonu namreč ni preživel letošnje zime. Sem iz Ljubljane, pridem ga pa iskat oziroma izkopat kamorkoli. :)

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

26. apr 2010 6:52

Oh bivša miška dobro, da prideš ga izkopat kamorkoli: v okolici Bangkoka ga je velik ( pa prinesi lopato ).

ežoj

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

27. apr 2010 9:11

Trenutno sem pri sinu na Havajih,kjer zivi z druzino.Njegovi sosedi imajo po vsej dolzini mejne ograje zasajene bambuse.So lepa drevesa, ni kaj.Imajo pa ogromno odpadlih listov,ki padajo na sosedovo,to je njegovo stran.Z njimi polnimo vrece.Zdaj to delam jaz, da malo pomagam.Vedno so mi bili vsec bambusi, tako na krozniku(haha) kot na slikah.Zdaj pa malo manj,zal. Aloha! naor

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

27. apr 2010 19:39

Evo vidiš bivša miška bambusa kolikor hočeš ( pa imej lopato s sabo ). Še dobro, da si napisala, da ga prideš iskat kamorkoli.

Matr, deluje polna luna, deluje, sem že mislil, da ne bo nič.

ežoj

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

28. apr 2010 8:06

Ezoj, ti ga pa pihnes.Nas imas ze kar malo pogruntane,a? naor

mejačka  

član od: 17.10.2008

sporočila: 601

28. apr 2010 9:37

Bambus cveti na približno vsakih šesdeset let, po cvetenju pa rastline propadejo. mejačka

neznan uporabnik

28. apr 2010 11:23

Naor, z bambusovimi listi polnite vreče. In potem? Se to za kaj uporablja? Ali ima morda to veze z našimi pregovori in reki, da naj vsak pred svojim pragom pomete? Sicer je pa Ežoj dal krasno direktivo Bivšimiški: kar lepo z lopatko na Havaje in vse vn skopat!! japaja

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

30. apr 2010 7:30

Polnimo vrece,vrece pa v zeleno kanto.Ceprav moram reci, da sem zelo razocarana,saj tukaj niso niti priblizno tako vestni kot mi v Evropi in Sloveniji.Baje nimajo tovarn za predelavo odpadkov in vec ali manj mecejo skupaj.No,tako mi je rekla snaha.Meni je kar tezko vreci casopis in plastiko v isto vreco,steklenih odpadkov pa imajo sicer bolj malo,jih pa mecejo posebej. Ja, kar se tice vse ven skopat, je pa tako.Moji otroci so ponudili sosedom, da izkopljejo bambus in zasadijo kaj drugega na njihov racun,ampak, ker so povsod ljudje taki in drugacni, njihovi sosedje niso sprejeli ponudbe in se gredo se naprej udarnisko.Kot je znano, je na Havajih poletje celo leto,no temperature se v casu nase zime malo spustijo, ampak ne pod 20 stopinj.Ker je ves cas vlazno in toplo,je vegetacija bujna. Vsem dragim kulinarikom in kulinaricarkam,ki zdaj pridno sadijo brsljinke v loncke sporocam, da tukaj rastejo brsljinke velikanke, kar v grmih.Poleg vsega cudovitega cvetocega rastlinja. Lep pozdrav v naso Slovenijo! naor

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

30. apr 2010 10:04

Naor, če možno, prilepi kakšno slikico! Lp tudi tebi!

Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?Dragička
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti