Steklokeramična plošča?

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

24. okt 2002 8:41

Davor, klasični kitajski vok, ki ima zaobljeno dno, ne pride v poštev. Uporabljam vok od Ema Celje, ki ima ravno dno. Priporočam. Mimika

Mica maca  

član od: 29.7.2002

sporočila: 73

24. okt 2002 10:12

Zdravo! Sem mlada kuharica in šele kake pol leta kuham v čisto svoji kuhinji. Ko smo se odločali za plin ali steklokeramično ploščo smo se zaradi prednosti odločili za slednjo. Prej sem doma vedno kuhala na plin in sem se navadila na hitro reagiranje plina. Pri plošči pa to vseeno ne gre tako hitro. Je pa res, da se vseeno navadiš tudi na to. Uporabljam dobro posodo in mi verjetno tudi ta prihrani nekaj dragocene energije. Se pa ne strinjam s trditvijo, da je poraba elektrike cenejša kot plin Bi se morala malo usesti in preračunat . Ampak čiščenje je tako enostavno, da ga ne bi zamenjala za plinski štedilnik! Odločite se po svoji pameti, pa upam, da se vam bo obrestovalo! Lepo kuhanje! Mica maca

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

24. okt 2002 10:38

Jaz sicer še ne kupujem novega štedilnika, pa vseeno, zanima me, ali ima kdo izkušnjo s plinskimi gorilniki na steklokeramiki. Zdaj se dobi 2+2, tudi 3 plin + 1 plošča? Pa še - razmišljam o ločenem kuhališču in ločeni pečici, ki bi jo postavila v višino. Mama me svari, da so slabe izolacije, da mi bo iz pečice zatekalo, da se mi bodo zaradi vročine "zmehčale" omare... Kakršna koli izkušnja bo doborodšla, lp Irena

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

24. okt 2002 13:00

Pozdravljen! Steklokeramikčne plošče ne bi več zamenjala za plin! Tudi ko bom imela novo stanovanje z novo in veliko kuhinjo!!! Zelo hitro se privadiš nanjo. Kar se tiče nižanja in višanja temperature sem opazila, da moja plošča to nekako sama uravnava (špara z energijo: zagreje do mere, ki jo ti nastaviš, nato pa nekako žari, pa ugaša, pa žari, pa ugaša....je prav pametna...). Tudi z vokom na steklokeramiki sem zadovoljna, seveda ima vok ravno dno, ki se točno prilega plošči tako, da ga plošča hitro in celega ogreje. Skratka, po moje se ti ni potrebno bati, spremembe v življenju so lahko tudi pozitivne, ne da? , zato odloči se za nakup in ne bo ti žal. Pozdrav. P.s. Ali pa se najprej prepričaj...povprašaj...morda jo imajo kaki prijatelji, pa bi ti jo odstopili za kak večer...saj veš, skuhaš jim večerjico, .... čao! TanjaG.

neznan uporabnik

24. okt 2002 14:43

Davor, sama sem se odločila za plin na steklokeramični plošči in sem zadovoljna – priporočam. Glede tvojega drugega vprašanja pa to: električna plošča na steklokeramiki ima vgrajen termostat in avtomatično izklaplja ploščo – to pomeni da voka ne moreš segreti do "maksimuma", poleg tega pa se ne segreje poševni del voka in posledično izgubiš mnogo prednosti, ki jih ima vok. Moje mnenje glede voka z ravnim dnom na električni plošči je, da ima taka kombinacija vse, kar si pri pravem voku ne želiš. LPP

neznan uporabnik

24. okt 2002 14:51

Piškotek, o pečici in izolaciji: če imaš solidno pohištvo in montirano pečico po priporočilih (in navodilih) proizvajalca, potem se ti ni treba bati slabih posledic. Moje izkušnje so, da monterji montirajo pečico "samo da je montirana" in ob tem se požvižgajo na priporočila proizvajalca (oziroma še na misel jim ne pride, da bi prebrali navodila o montaži). Proizvajalci predpišejo kakšen volumen zraka mora biti okoli pečice in praviloma kuhinjsko pohištvo omogoča tako montažo, res pa je, da taka montaža včasih zahteva malo več dela. LPP

Nincka  

član od: 13.4.2002

sporočila: 9

25. okt 2002 12:15

Glede cen elektrike in plina, povzeto po katalogu z gospodinjskimi aparati, ki ga oglašujejo z jumbo plakati in se ga da naročiti po telefonu in z SMS: "Pri primerjavi kuhanja med plinsko kuhalno ploščo in električno steklokeramično kuhalno ploščo ugotovimo, da je kuhanje na plinu cenejše samo, če imate v kuhinji priključek zemeljskega plina. Če pa za kuhanje uporabljate jeklenko, je kuhanje s plinom dražje." Tudi mene zanimajo prednosti in slabosti vgradne pečice, ki ni montirana pod kuhalno ploščo, ampak ločeno, v višino. Lahko tak visok vgradni element s pečico postaviš zraven hladilnika? Lp

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

25. okt 2002 16:41

Pozdravljeni, to bo replika na pismo P., ki pravi, da se poševni del voka na steklokeramiki ne segreje: moja plošča ima nastavitve jakosti od 1 do 9: če kuham z vokom, nastavim na jakost 9 in plošča zažari. Ko se prvič izklopi, pomeni, da je dosegla jakost 9 in v tem trenutku je vok že zelo zelo ogret, do vrha! Nato jakost reguliram naprej, odvisno od hrane, katero kuham. Z vokom sem kuhala tako na plinu kot na steklokeramiki in po moje ni razlike, vsaj zame ni opazna; nisem ravno strokovnjak, vendar rada kuham, kuham vsak dan, kuham večkrat na dan... TanjaG.

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

25. okt 2002 19:15

Lep pozdrav tudi z moje strani! Približno 1 dober mesec sem v novem stanovanju in sem bila v dilemi kakše štedilnik kupiti. Odločila sem se za steklokeramiko od Gorenja. Se mi zdi zelo uredu in sem se hitro navadila. Me pa zanima nekaj drugega. Katera čistila uporablajte. Zraven štedilnika sem dobila za probo čistilo CERA CLEN VITRO CLEN, nato sem kupovala v šparu pa tega čistila ni bilo in sem kupila DELU. Katero čistilo uporabljate vi, ki imate že več izkušenj? Anča

Mica maca  

član od: 29.7.2002

sporočila: 73

26. okt 2002 18:38

Živjo, sama uporabljam Keramo, ki se da dobiti v naših trgovinah in sem z njim zadovoljna... Kaj pa drugi, kaj uporabljate?? Lep pozdrav Mica maca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti