Ločevanje živil 90. dni - 4. del

tema je zaklenjena

punchka  

član od: 26.4.2005

sporočila: 26

15. jun 2005 15:19

jasy1, obleči kopalke in se dobro poglej v ogledalu - če si si všeč, diete ne potrebuješ, če si pa nisi..rabiš še kaj več motivacije?? nens - glede na tvoj opis, po mojem mnenju zelo zadržuješ vodo. razmisli, če je možno - ješ slano hrano..ali pa si celo nagnjena k temu.. nekaj vode zamenjaj z odvajalnim čajem, pa v savno pojdi..stehtaj pa se spet, ko ne boš več napihnjena..po moje boš naenkrat prijetno presenečena.. še nekaj je možno - a si pred ali med menstruacijo?? Sporočilo je spremenil(a) punchka dne 15. jun 2005 15:23:09

nens  

član od: 30.5.2005

sporočila: 10

15. jun 2005 15:35

Darchy, ja prehranjevalne navade pa imava oz. sva imeli presenetljivo podobne. Pa tudi gibanje zadnji teden ali pa kar malo več je precej "švoh"...faks pa delo, sami izgovori, ampak še vedno se prisilim in se športam vsaj 2-krat tedensko. Punchka, s kopalkami si pa še mene motivirala!!! Ja mogoče pa res zadržujem vodo, pa tudi med menstruacijo sem, tako da bo mogoče tudi to krivo. Pa tudi slana hrana mi je zakon...očitno bom mogla malo manj solit :( Hvala za nasvete, upam da bo čez en teden rezultat boljši! nens

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

15. jun 2005 15:52

Hojla! Ne vem kaj mi je zadnje čase,toda moje počutje je katastrofalno.Res mi že vse dol visi,tale dieta,pa šola,pa služba,pa tole vreme. Danes sadje in zelenjava in to celo brez kakšnih pregreh-do sedaj.Dneva še ni konec,jaz pa čist paf,ne vem kako se bo vse skupaj izšlo. Ampak nekaj trme še premorem,tako da se vseeno ne dam kar tako.Grem zdajle mal po trgovinah,čeprav se mi ne ljubi hodit sem pa tja,pa še gužva bo danes povsod,ker je petnajstega. "Sončak,ti si kriv,za oblake si se skril!" Nens,ne vem,zakaj neki si tako napihnjena,vendar poskusi jast čimmanj slano hrano. Glede prebave poskusi zjutraj kakšno namočeno suho sadje,pa kakšen donat. Poskusi pit peteršiljev čaj,ker žene na vodo. No,mejte se lepo! Marjetka cvetka

Darchy  

član od: 3.2.2005

sporočila: 213

15. jun 2005 19:00

Hja, Nens, take smo ;-) Nekaj sem se še spomnila: morda popiješ preveč vode naenkrat - telo lahko predela, mislim da, 2 dcl v 10 minutah... ali nekaj podobnega... itak pa, če si pred ali med menzesom sploh ni čudno, da se počutiš napihnjeno! Jaz se zmeraj počutim kot balon v tem času, piol pa steče obrok, pa je ok. Darchy

marjanca45  

član od: 9.1.2005

sporočila: 744

15. jun 2005 20:00

Zdravo, rožice ! Spet sem malo mrknila, ker se mi kar naprej dogajajo neki trapasti dnevi in spet imam en zategel izpit, pa sem že skoraj za v penzijo. Upam, da je ta res zadnji. Za znoret, ko spet buljim v knjige in penim, pa nič ne pomaga. Kar se mora, se mora. Blagor vam mlajšim, ki študirate in vam kaj več in hitreje ostane v glavi, kot meni. Berem, da vas je kar nekaj začelo na novo in prav ste se odločile. Nens, vem, kako je zateglo, ko se s tehtnico ne marata. Ampak po moje je pametno vztrajati, če si se odločila, da se boš skrčila. Iz svojih izkušenj ti lahko povem, da je "odvodnjavanje" kar pomemben faktor pri tem, kaj ti tehtnica pokaže. Kadar sem jedla preveč začinjeno hrano, telo ni dajalo vode iz sebe in tako se mi je zgodilo, da sem v treh dneh imela dobri 2 kili več, čeprav nisem jedla nič napačnega, sem ločevala, pa še količinsko ni bilo več, kot običajno. Potem sem si naredila sadni dan ( sem že 2 meseca in pol po koncu diete), kjer sem jedla zelo dosti jagod in voda je začela odtekati, tako, da je teža spet padla na "staro" vrednost. Pa tudi prebava ti lahko zataji in tudi to se pozna. Kljub temu, da pojem toliko vlaknin, imam pogosto težave s prebavo. Potem pa laneno seme, pa donat, v skajni sili tudi kakšna tabletka. Skratka, ne scagati. Se splača vztrajati. Pa saj ti je Darchy dobro napisala. Marjetka cvetka, glede na to, da imam sama srednješolca, imam že tudi poln kufer ( pa še kakšno potovalko zraven) te šole, ko se zadnjih par tednov prfoksom zmeša, prej pa pustijo mularijo mesec in pol pri miru. Ampak ti si borec, naša luč in vrelec dobre volje ter optimizma, zato vem, da se boš pobrala. Vreme je muhasto in noro, pa se potem to očitno prenaša tudi na nas. Danes imam sadni dan in prvič v tem letu sem jedla lubenico ( pri Tušu so imeli akcijo po 97 sit/kg). Pojedla sem jo vsaj 2 kg in sedaj kar naprej letam na wc. Ampak bila je odlična. Ni mi pa jasno, kako ima lahko tako visok glikemični indeks. Zaradi sladkorja v njej ? Te dni sem dobila Monignacovo knjigo in jo berem. Saj se ne razlikuje kaj dosti od tega, kar počnemo, le da za zajtrk dovoljuje marsikaj, ampak prepoveduje pa krompir in sladkarije, kar pa je zame popolnoma nesprejemljivo. Sem pa zadovoljna z mojo težo in načinom prehranjevanja, zato bom kar ostala na tem. marjanca45

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

15. jun 2005 20:11

! Oja,sej se bom pobrala,se že sedaj velik boljš počutim,kot pred par urami.Sam,da se še pošteno naspim(Že nekaj noči zapored je moje spanje zelo moteno,kar naprej se nekaj prebujam,pol pa celo večnost ne zaspim,ko pa mi zjutraj budilka zvoni,bi pa spala kot top),pol bo pa že! Ma sej bo,nimam kaj jamrat! Mejte se lepo in uživajte! Marjetka cvetka

sharon  

član od: 5.6.2004

sporočila: 69

15. jun 2005 20:52

Živjo!! Ne morem si, da ne bi spet začela. Na forumu sem "sodelovala" že lansko leto. Od začetka sem bila zelo striktna (in tudi pridna na forumu), potem pa sem dieto malo prilagodila (kljub temu je bil uspeh kar lepo viden). Potem pa sem obupala (premalo motivacije). Sedaj pa je za menoj čudno leto. Pol leta v tujini, ki pa so na meni pustile katastrofalne posledice. Zadnji čas, da se spravim k sebi, počistim po glavi in začnem lepo od začetka. Zato tudi jst rabim nekoga, ki bo šel čez proces z menoj.... No, sej vem, da si tak spodbujate vse povprek, kar je en velik + tega foruma. se beremo....

sharon  

član od: 5.6.2004

sporočila: 69

15. jun 2005 21:48

Živjo!! Ne morem si, da ne bi spet začela. Na forumu sem "sodelovala" že lansko leto. Od začetka sem bila zelo striktna (in tudi pridna na forumu), potem pa sem dieto malo prilagodila (kljub temu je bil uspeh kar lepo viden). Potem pa sem obupala (premalo motivacije). Sedaj pa je za menoj čudno leto. Pol leta v tujini, ki pa so na meni pustile katastrofalne posledice. Zadnji čas, da se spravim k sebi, počistim po glavi in začnem lepo od začetka. Zato tudi jst rabim nekoga, ki bo šel čez proces z menoj.... No, sej vem, da si tak spodbujate vse povprek, kar je en velik + tega foruma. se beremo....

Amelie  

član od: 2.5.2004

sporočila: 42

15. jun 2005 22:30

Dober dan... Lep čas se nisem nič oglasila. Zaj... sem vse skupaj. Kje je moja odločnost?! Pojma nimam... Zanima me kdaj, če sploh, lahko jem ARAŠIDE? Grozno se mi jih lušta. Tistih neoluščenih kar mislim, da ne bi smel biti problem zaradi maščob. Upam, da jutri za zajtrk... sej to je sadje... ne? Lepo se imejte... Čawčaw Mateja

nens  

član od: 30.5.2005

sporočila: 10

15. jun 2005 22:54

Zdravo Mateja, nisi edina s problemi z odločnostjo...ampak saj bo, boš videla! Glede arašidov te moram razočarati, sem skoraj prepričana da sodijo med škrobna živila (verjetno si jih lahko privoščiš za kosilo na Š dan). lp nens

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti