Neuspešna peka kruha v aparatu

klemenv  

član od: 25.5.2005

sporočila: 4

tema odprta - 25. maj 2005 20:50 | ogledi: 19.462 | odgovori: 32

Lep pozdrav vsem. Včeraj sem kupil aparat za peko kruha AFK-BM3, predvsem zaradi odlične ocene na testu aparatov.

Poskusil sem speči kruh, vendar mi v sredni vedno upade. Vdolbina je oblike črke U in globoka 3 cm.

Uporabil sem recept iz navodil:

350 ml mleka ali vode

sol, sladkor

500 g moke (uporabil sem tip 500,v prvem poskusu 50% ajdove moke)

suhi kvas (3/4 zavitka)

v tretjem poskusu sem zmanjšal količino vode na 340 ml, uporabil moko za kvašeno testo in uporabil 40% zavitka kvasa Fala.

Tudi v tretje se je kruh sesul. A mi lahko kdo pomaga z nasvetom.

klemenv

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

25. maj 2005 21:27

Ko sem delala kruh z mlekom, se mi je ta na sredini sesedel. Poskusi moj recept (najprej daš v posodo tekoče stvari): 1,5 dcl vroče vode 1,5 dcl mineralne vode (če nimaš, lahko navadno) žlička sladkorja ščepec soli 1/2 kg moke (pol gladke, pol ostre) vrečka suhega kvasa Ko se malo pregnete, dodam še pol dcl olja. Delam ga na hitrem programu. p.s. ali ni vrečka suhega kvasa za pol kg moke? Lp, Asja

Szdenka  

član od: 22.10.2003

sporočila: 220

25. maj 2005 21:31

Tudi jaz sem imela na začetku podobne težave. Če se kruh sesede je prevč kvasa in preveč tekočine. Delam ga po naslednjem receptu in vrstnem redu: 500 ml vode žlico in pol olja sol, 760 dkg moke (različne kombinacije) 3/4 suhega kvasa sladkor Pečem na hitrem programu, pa mi od januarja naprej vedno uspe. Ne obupaj... Zdenka Sporočilo je spremenil(a) Szdenka dne 25. maj 2005 21:32:44 Sporočilo je spremenil(a) Szdenka dne 26. maj 2005 21:29:09

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

25. maj 2005 23:43

klemenv - poglej pod temo APARAT ZA PEKO KRUHA, tam imaš receptov malo morje, vsi so preverjeni 100%, ti ne more spodleteti, za začetek pa speci kruh po enem čisto enostavnem receptu, po katerem se je marsikatera naučila rokovanja z aparatom. Uspeh zagotovljen! 4 dcl tople vode 3 žlice belega ali olivnega olja 500 g bele mehke moke 200 g črne krušne moke (ali polnozrnate) žlička soli (v en kot) žlička sladkorja (na drugo stran) na sladkor nadrobimo 1 kocko svežega kvasa po vrhu lahko natrosiš malo lanenega semena ali rženih kosmičev Vklopiš na hiter program (zapečenost določi sam),pri Clatronicu je to 1.40 min. Kruh vedno uspe! Poročaj, ko ga boste pojedli! LP! GALJA

klemenv  

član od: 25.5.2005

sporočila: 4

26. maj 2005 8:12

Alja, Szdenka in Galja, hvala za nasvete. Zmanjšal sem količino tekočine in kruh je tak, kot bi moral biti. klemenv

klemenv  

član od: 25.5.2005

sporočila: 4

10. jun 2005 20:04

Po več uspešnih in malo manj uspešnih pekah, se mi je včeraj kruh popolnoma sesul. Nato sem vzel merilni lonček, ki je prišel z aparatom in odmeril 300 ml vode in jo zlil v merilno posodo. Dobil sem 350 ml!!! Kar pomeni, da sem prej, ko sem odmeril 330 ml vode na 500 g moke, v resnici pekel z 390 ml vode na 500 g moke. Katastrofa. Vsem bodočim lastnikom aparat AFK BM-3 priporočam: vrzite merilni lonček za mero tekočine v smeti! klemenv

izid  

član od: 31.8.2004

sporočila: 261

10. jun 2005 22:12

Jaz imam tudi AFK aparat in sem izredni zadovoljna znjim. Od prve peke naprej vedno uporabljam merilni lonček in žlico, ki je bila priložena. Delam po receptih, ki so bili tudi priloženi. Vedno mi lepo uspe. Je pa res, da pečem na svetlo zapečeno in na dolgi program. Hitri program mi nekako deluje okus kruha nekako testen (surov) kot iz trgovine. Pa veliko uspeha vsem, ki veselo pečete.

Evelyn  

član od: 11.9.2005

sporočila: 54

6. okt 2005 19:41

galja je napisal/a:
klemenv - poglej pod temo APARAT ZA PEKO KRUHA, tam imaš receptov malo morje, vsi so preverjeni 100%, ti ne more spodleteti, za začetek pa speci kruh po enem čisto enostavnem receptu, po katerem se je marsikatera naučila rokovanja z aparatom. Uspeh zagotovljen! 4 dcl tople vode 3 žlice belega ali olivnega olja 500 g bele mehke moke 200 g črne krušne moke (ali polnozrnate) žlička soli (v en kot) žlička sladkorja (na drugo stran) na sladkor nadrobimo 1 kocko svežega kvasa po vrhu lahko natrosiš malo lanenega semena ali rženih kosmičev Vklopiš na hiter program (zapečenost določi sam),pri Clatronicu je to 1.40 min. Kruh vedno uspe! Poročaj, ko ga boste pojedli! LP! GALJA
Kruh delam po tem vasem receptu v Clatronicu in res vedno uspe.Vedno pecem na hitrem programu 1h 40 min in kruh je bozanski. LP Evelyn

kolma  

član od: 6.11.2001

sporočila: 73

6. okt 2005 23:10

Vsa carovnija je v hitrem programu. Cisto enostavno. Lp, Kolma

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

7. okt 2005 7:12

Čao, no, tudi meni je ratalo že vse živo od kruh, ampk v večini primerov mi pa uspe, in to super! Ampak ne vprašajte, ko smo začeli, je bil pa sploh poraz, pa vse smo počeli po receptu. zato nikar ne vrzite puške v koruzo, če na začetku ne uspeva, samo navadit se moraš. Jaz sedaj delam skoraj na pamet, merim bolj na približno. ni vedno enko super, ampak povečini je. Imam en osnoven recept, ki pa ga malo spreminjam (več ali manj mleka, različne moke in dodatki), vedno delam na hitrem programu, traja 1.57min, tretja stopnja zapečenosti, včasih še malo podaljšam. Sem pa že opazila, da mi s suhim kvasom uspe bolje kot s svežim, najbrž dam svežega vedno preveč. Lep pozdravček, S.

tanjatominec  

član od: 8.10.2001

sporočila: 149

7. okt 2005 10:37

Za ostale programe (ne hitre) je potrebno zmanjšati količino kvasa. Za 500 g moke, 3 dl tekočine dam 1/4 paketka kvasa v kocki (25 g) ali 1 manjšo merico (ki je priložena aparatu za odmerjanje soli in sladkorja) suhega kvasa. tanja tominec

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti