Neuspešna peka kruha v aparatu

j04  

član od: 19.11.2004

sporočila: 119

4. mar 2010 8:17

Pozdrav! Sestavine so res v g in ne v dag se opravičujem! Kvas pa uporabim FALA kocko, katera tehta cela 42 g, tretina torej 14 g. Lep dan! j04 Sporočilo je spremenil(a) j04 dne 04. 2010 08:18

asket  

član od: 29.6.2009

sporočila: 41

31. mar 2010 14:13

aki, hvala za zlata vredne informacije!!! v tem času sem poskusila že kar nekaj različnih kombinacij (polnozrnata pirina moka, polnozrnata pšenična moka, kamutova moka, brezglutenska moka, s semeni ali brez) in prav vse variante so uspele! Resnično! Kruh pride zelo rahel, ne glede na kombinacijo. Delala sem ga že tudi samo z vodo - brez jogurta. Ko sem bila že na tem, da se aparata v čim krajšem času rešim, ker se mi je zdelo neumno, da bi me ena naprava omejevala na eno samo vrsto kruha, je s tvojimi informacijami o razmerju moka:voda kruh začel uspevati To je tisto, kar sem potrebovala in zdaj sicer uporabljam le program za hitro peko 1h 58min, ostali pa samevajo, ampak važno je, da se v okviru recepta da šahirati... Drugače se slej ko prej naveličaš. zdaj se moram strenirat še za vinski kamen. po tvojem opozorilu sem naslednjič poskusila peči v pečici in rezultat je bil precej boljši, ampak še vedno ne tak, kot bi lahko bil (kot sem videla pri sodelavki). zdi se mi, da sem predolgo gnetla. v mešanico pride tudi skuta in je malo težje enakomerno zmešati... lp asket

JMarko  

član od: 20.7.2012

sporočila: 3

11. nov 2012 20:41

Ker je tema na kruhomat, me zanima en odgovor.

Naprimer, danes moram speči kruh 2x. Prvič ni bil noben problem, takoj v drugo, pa kruhomat sploh noče vklopiti. Imam Matrixa. Ko nastavim program in zapečenost skorje (za drugo peko, normalno sploh ne pusti nič nastavljati), aparat malce popiska izpišejo se tri črke in konec. Ali obstaja kak postopek, da ga prepričam in začne peči takoj po prvi peki?

Hvala lepa za odgovor!

 

Še nekaj. V kruhomatu Matrix, kruh vedno upade na sredini (naredi skledo) v kolikor pečemo na 1. programu (nekaj čez 3 ure). Ostali programi normalno spečejo kruh. Po moje je krivec v tem, da napredno zače kruhomat peči, še enkrat premeša, testo pa nima časa ponovno vzhajati, ker ga prej zapeče. Saj v tem kruhomatu je tako, druge pa ne poznam.

Marko



JMarko

Sporočilo je spremenil(a) JMarko dne 11.nov 2012 20:42

kajca  

član od: 8.11.2008

sporočila: 10

12. nov 2012 12:03

Tudi moj aparat ne spece 2 kruha en za drugim. Ko se cez kaksno uro ohladi, potem pa gre!

kajca

lartep  

član od: 19.11.2008

sporočila: 165

12. nov 2012 12:16

V nadovilih običajno piše, da se mora aparat prvo ohladiti, predno lahko znova pečeš.

In v nekaterih navodilih imaš tudi navodila za težave pri peki kruha, omenjaš vdrt kruh.

To je posledica dveh stvari, preveč vode in/ali preveč kvasa. Vedeti moraš , da so v kruhomatu idealni pogoji za vzhajanje in peko, zato lahko uporabiš manj kvasa. Jaz dam na 60 dag moke, pol kocke kvasa in 3dcl vode.

Ko pa sem delala po receptu iz navodil, se mi je kruh vedno sesedel.

lartep

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

12. nov 2012 23:00

Jaz sem bila prepričana, da je vinski kamen lahko nadomestek pecilnega praška?, tako ga tudi uporabljam.

V kruhomatu  kruha ne pečem, ker se mi zdi preveč zbit. Testo dam delat na program za hitro peko, čez čas ga prekinem, vzamem testo ven in v avtomatu nastavim novo mešanico.

Iz obeh mešanj testa naredim dve štruci, ki jih lepo spečem v pečici, ko  mislim, da je testo dovolj vzhajano. Pri pečenju dam v pečico posodico z vodo, pečen kruh pa včasih zgoraj premažem z maslom, da je skorja mehkejša in  se lepo sveti.  Kruhomat uporabljam zato, da z gostim testom ne matram mešalca.  

Poskusila bom še po vaših nasvetih, bom videla, če nam bo tak kruh všeč. 

Katrca11

zala36  

član od: 8.9.2008

sporočila: 65

26. nov 2012 9:14

pri meni pa ni važno po katerem receptu pečem kruh, vedno ima izrazit okus po kvasu, pa na 600-700g dam 1 vrečko suhega kvasa, in ob straneh in spodaj je trd, če ga zavijem v krpo je malo boljše, me pa jei, ker ta kruh bi bilo nemogoče jesti še malo mlačnega, spodaj in ob straneh je kar zasušen, pečem na hitrem programu - bolj zapečen, to pa zato, da je vsaj po vrhu malo rjav, če ne pa skoraj bel ostane. a mora tako bit,ali jaz kaj delam narobe?

 

lpm

zala36

lartep  

član od: 19.11.2008

sporočila: 165

27. nov 2012 9:06

Poglej, kaj piše na vrečki s suhim kvasom, za koliko kg moke zadošča, nato pa ga daj manj.

Program izberi normalen, ne hiter in izberi srednje zapečeno, po vrhu pač nikoli ni zapečen.

Je pa dejstvo pri kruhomatih, da je treba eksperimentirati, predno najdeš najbolj ustrezno mešanico sestavin in programov.

 

Moja uspešnica je 3 dcl vode ali mleka, 60 dag moke, sol, pol kocke svežega kvasa.

Program normalni, srednje zapečeno in 3lbs ( teža hlebca ).

lartep

tyros  

član od: 17.11.2008

sporočila: 12

21. maj 2014 9:04

KLEMENV! Vidim, da imaš isti aparat, kot sem ga nabavi sam - rabljenega, vendar nisem zraven dobil navodil...... A je kakšna varianta, da mi pošlješ fotokopijo navodil, ali pa vsaj posreduješ, ke lahko dobim navodila...... Kdo je zastopnik oz. kdo servisira navedeni aparat...... Najlepša hvala, lp, Tyros

tyros

tyros  

član od: 17.11.2008

sporočila: 12

21. maj 2014 9:05

klemenv je napisal/a:

Lep pozdrav vsem. Včeraj sem kupil aparat za peko kruha AFK-BM3, predvsem zaradi odlične ocene na testu aparatov.

 

Poskusil sem speči kruh, vendar mi v sredni vedno upade. Vdolbina je oblike črke U in globoka 3 cm.

 

Uporabil sem recept iz navodil:

 

350 ml mleka ali vode

sol, sladkor

500 g moke (uporabil sem tip 500,v prvem poskusu 50% ajdove moke)

suhi kvas (3/4 zavitka)

 

v tretjem poskusu sem zmanjšal količino vode na 340 ml, uporabil moko za kvašeno testo in uporabil 40%

 

 

zavitka kvasa Fala.

 

Tudi v tretje se je kruh sesul. A mi lahko kdo pomaga z nasvetom.

 

 

klemenv

 

KLEMENV! Vidim, da imaš isti aparat, kot sem ga nabavi sam - rabljenega, vendar nisem zraven dobil navodil...... A je kakšna varianta, da mi pošlješ fotokopijo navodil, ali pa vsaj posreduješ, ke lahko dobim navodila...... Kdo je zastopnik oz. kdo servisira navedeni aparat...... Najlepša hvala, lp, Tyros

 

tyros

 

tyros

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti