Darilo

akurin  

član od: 11.4.2003

sporočila: 153

27. maj 2005 7:53

Včeraj popoldne je naš najmlajši risal in barval zelo lepo slikco. Za koga? Za učiteljico. Tri leta ga že uči. Veste kaj to pomeni? Učiteljica je kot druga mama, vsaj naša je. Lp Anita anita

cessy  

član od: 1.5.2008

sporočila: 41

20. maj 2008 9:59

vidim , da je tudi tukaj tema o zahvalah za vzgojiteljice, ker s tem težim povsod bom pa še tule. Zanima me kaj napišete vzgojiteljicam ob koncu leta v zahvalo, ker pri nas je navada, da se jim nekaj kupi ob koncu leta in ker meni se tisto zdi mal brez veze če zraven nič ne napišeš. Ker sem letos spet zadolžena da zberem dnar in jim nekaj kupim bi mi prav prišla še kaka ideja kaj naj napišem. lani sem napisala tole: Otrok samo kratek čas ljubi in zaupa svetu, se čudi njegovim enostavnostim, se boji njegovih zapletenosti, očaran je nad svetlobo in barvo, gibanjem, nenavadnostjo, željno raziskuje, ljubi spanje in prebujanje. Kdor odnese samo en trenutek tega zlatega časa, je ukradel nekaj, česar ni več mogoče nadomestiti! Naj vam naši otroci ostanejo v lepem spominu. Starši pa vam izrekamo iskrena HVALA, Za vsak trenutek, ki ste ga polepšali našim sončkom !!! Za letos bi rabla novo idejo samo nimam navdiha tak da ideje dobrodošle cessy

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

20. maj 2008 12:12

Cessy, jaz sem vsako leto nekako "zadolžena" za nabavo daril za učiteljice,prej pa še vzgojiteljice. Večina mamic se tega nekako otresa, potem pa rečejo meni "ti boš že znala, imaš smisel za lepo...." Jaz se zelo otepam kupovanja standardnih, neosebnih daril, ki jih je bilo naše stanovanje polno, ko je bil še moj uče učitelj. S starši in otroki se vedno skušamo dogovoriti, da bi bilo darilo za učiteljice oz. vzgojiteljice čimbolj "naše". Tako smo že nekajkrat ob koncu leta v zahvalo učiteljicam organizirali piknike, kar je bilo za vse čisti užitek. Ob končanem prvem triletju OŠ, ko smo se poslavljali od razredničarke, so otroci narisali vsak po eno risbico, dodali par besed, en mame pa smo to oblikovale v ličen album s skupinsko sliko vseh otrok. Drugič smo eni od razredničark kupili sadiko oljke (seveda smo prej "prečekirali", kako je s prostorom okoli njene hiše), na vejice pa obesili vizitke z risbico otroka in lepimi mislimi staršev (tisto leto so namreč v šoli dosti govorili o družinskem drevesu, izdelali so tudi razredno drevo...) in učiteljico smo res razveselili. Lani je odšla v pokoj ravnateljica in tako je razred moje hčere pri meni doma imel "slikarsko delavnico", kjer so sami izdelali dve krasni sliki iz svile - eno za ravnateljico in eno za razredničarko. Letos sem bila pri eni na obisku in videla, da slika visi na častnem mestu! Tudi midva z možem sva za sodelovanje z vrtcem od vzgojiteljic za zahvalo dobila prelepo skupinsko risbo otrok (vsak je narisal samega sebe), ki jo imamo seveda tudi na častnem mestu. Lepo je videti - zdaj že velike- otroke, ki pridejo na obisk k našima dvema in se najdejo na tisti sliki ter obujajo spomine na našo skupno likovno popoldne. To je res lep občutek! Zato sem mnenja, da si vsaka oseba, ki vse leto dela z našimi otroki ob koncu šolskega leta zasluži pozornost! Tudi če je to le iskren stisk roke in lepe besede zahvale! mamaF - Mojca

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

20. maj 2008 12:15

Oprosti, Cessy, na tvoje vprašanje pa sem pozabila odgovoriti. Kaj pa če bi vaši otročiči (ne vem sicer, koliko so stari) sami skomponirali kakšno kratko pesmico, ti pa bi to zapisala? Ali pa bi zapisala njihove misli o svoji vzgojiteljici? Po mojem bi znalo nastati kaj prav prisrčnega! mamaF - Mojca

cessy  

član od: 1.5.2008

sporočila: 41

20. maj 2008 12:20

zelo dobre ideje si napisala, hvala ti, si bom zapomnila za naprej, ker jast imam tudi nekaj podobnega v glavi npr.mam v planu za naprej ko bodo že v večji skupini da bom vzgojiteljicam nardial veliko voščilnico ki jo bodo otroci samo okrasili, al pa npr. knjigico, pač staršem napišeš v pismo če lahko otroku doma rečejo naj nariše nekaj za vsako vzgojiteljico in da naj kaj pove in starš to na zadnjo stran napiše kar otrok sporoča vzgojiteljici in pol bi mi starši vrnili te liste jast pa bi to spela v knjigo in bi jim dala ob koncu leta. pač jast še imam res malega otroka in nekako neka umetniška darilca še ne pridejo toliko v poštev, zato bom dala letos en okvirček in not slikco od skupine zraven pa še bon za DM in voščilnico. ker vidim da imaš veliko idej te bom še kdaj kaj vprašala če lahko. res so mi super ideje cessy

cessy  

član od: 1.5.2008

sporočila: 41

20. maj 2008 12:22

tile otroci so stari 3 leta ali manj zato je težko za umetniška darila, ampak kot sem napisala bom sigurno ideje uporabla ko bodo malo večji, ker pri treh in 2 letih ne morem kaj tekega prakticirat, drugo leto pa upam da bomo nardili vsaj knjigico. cessy

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

20. maj 2008 12:34

Sem vesela, da ti bo kaj pomagalo! Če pa bi si že zdaj želela knjigice od otrok, bi bilo pa mogoče fino, da jih prosiš, da narišejo kaj takega, kar 3- letniki zmorejo. Recimo, vsak na svoj list nariše en sonček za vzgojiteljico, starši otroka podpišejo, ti to spneš skupaj, pa bo vzgojiteljica dobila (govorim na pamet) 12 sončkov za konec leta! Na začetek daš pa njihovo skupinsko sliko. A se ti zdi, da bi to šlo? Meni so take ideje luštne že zato, ker ponavadi tudi otroci v skupini s pomočjo vzgojiteljic naredijo tako "knjigico" svojih risbic svojemu vrstniku za rojstni dan. Pri nas so vse te knjigice skrbno spravljene! mamaF - Mojca

cessy  

član od: 1.5.2008

sporočila: 41

20. maj 2008 12:41

ja moj fant ima tudi že eno knjigico tako si narišejo med seboj za r.d. to nebi blo švoh ja bom kr danes aktivirala starše, da naj še to nardijo otroci, da damo zraven. cessy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti