Kuharska knjiga

daks  

član od: 24.5.2005

sporočila: 1

tema odprta - 24. maj 2005 10:12 | ogledi: 2.282 | odgovori: 5

Zivijo

Zanima me kje v LJ, bi lahko kupil kako dobro kuharsko knjigo, vendar ne s tradicionalnimi slovenskimi jedmi. Rad bi kake mediteranske, kitajske, mehiske in podobne jedi, ki so sestavljene oz. vsebujejo take sestavine, ki se dobijo v Sloveniji.

Če se, da bi prosil še za linke do kakih strani(če se da slovenskih), kjer bi si lahko malo "ogledal" take knjige.

Hvala

lp

daks

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

24. maj 2005 10:31

Daks, pri Mladinski knjigi oziroma v vsaki malo boljši knjigarni imaš kuharskih knjig, kot jih iščeš, na pretek. Prav posebne izdaje so Mediteranska kuhinja, kitajska oziroma kuhanje v voku, mehiška, tajska, grška, italijanska. Večino sestavin dobiš pri nas, izjema so morda sveža zelišča in pa različne vrste paprik za mehiško kuhinjo, ampak veliko jih dobiš vsaj vloženih in so uporaben nadomestek. Za link do knjig ne vem, lahko pa ti dam link, na katerem imaš receptov, sploh za mediteransko kuhinjo, eno malo morje - www.gastronaut.hr. Tam res najdeš marsikaj, tudi iz mednarodne kuhinje. Torej, kar pogumno v prvo knjigarno. Mamamia mamamia

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

24. maj 2005 14:47

Knjigarna Vale Novak (na Wolfovi ulici in v City Parku) ponuja tudi cel kup kuharskih knjig. Miroslav Vulović Sporočilo je spremenil(a) sarabande dne 24. maj 2005 14:47:46 Sporočilo je spremenil(a) sarabande dne 24. maj 2005 14:53:59

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

24. maj 2005 18:44

Jaz sem vedno zadovoljna s ponudbo v konzorciju ter s tisto v knjigarni Felix v Koloseju. Tule so predvsem cene zelo prijetne. Lp, Tjas

VesnaG  

član od: 30.8.2003

sporočila: 65

27. maj 2005 22:41

Pridruzujem se Rebeccinem mnenju - tudi meni je ta knjiga zelo vsec in jo kar precej uporabljam. Pa tudi knjige zalozbe Vale Novak (Osnovna kuharija in podobne) so zelo zanimive. Vesna Gornjec

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti