Orehi in olivno olje

marmeladka  

član od: 15.1.2005

sporočila: 258

23. jun 2005 21:55

Pozdravljena Rmeli! Tudi jaz sem zadnja leta zelo obcutljiva na sonce,sem bolj temne polti in se me sonce zelo hitro prime a kljub temu se vsako leto ubadam z izpuscaji po nogah in po dekolteju.Preventiva:dva tedna pred dopustom je potrebno jesti karotin(korenckove tablete) v kombinaciji z kalcijem in cinkovimi tabletami.Zdravnica mi je odsvetovala mazanje z vsemi kremami ki vsebujejo veliko mascobe.No pa naj se clovek po vsem tem se veseli dopusta in trpincenja na morju? Ali ima kdo kaksno izkusnjo? L.P. marmeladka

Tulipa  

član od: 10.3.2004

sporočila: 95

23. jun 2005 22:55

Jaz sem imela kar nekaj let enake probleme,potem pa sem ene 2x šla po inekcijo proti alergiji,tri dni pred dopustom,pa je bilo dosti manj problemov.Sedaj raje grem dva meseca prej v solarij,da imam dobro podlago.Pravega zdravila,razen teh,menim,da še ni.Na soncu vseeno raje uporabljam zadnje dni olje,prej pa mleko.Krasna zascita je PIZ BUIN,ALERGY Losion št.15(za prve dni). tulipa

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

24. jun 2005 8:45

Tudi jaz sem se zadnja leta ubadala z alergijo,ki se mi je pojavljala na morju.Nisem vedela ali sem alergična na slano vodo,na sonce ali sama nase.Pred dvema letoma sem prebrala -na dopustu,da veliko alergij izhaja iz krem za sončenje z visokim zaščitnim faktorjem.Ker sem bila že tretji dan vsa bulasta in sem se praskala,kot bi imela bolhe sem takoj končala z mazanjem z niveo št.25.Ostale dni sem se mazala z šentjanževim oljem in alergije je bilo konec.Lani sem si kupila Afrodita mleko št10 in sem prezadovoljna-nič več izpuščajev in praskanja.Poizkusite ni vse zlato kar nam poizkušajo prodati,raje več sence in manj mazanja pa bo morda boljše. Veliko užitkov na soncu!! jesen

tanjatominec  

član od: 8.10.2001

sporočila: 149

24. jun 2005 13:05

Otroška zdravnica je moji hčeri, ko je šla v šolo v naravi predpisala Claritine tablete, ki jih je po eno na dan, jedla pet dni pred odhodom in ves čas na morju. Domov je prišla lepo rjava, s kremami pa se ni mazala, saj je vse prinesla domov (ni bilo časa). Tudi jaz sumim, da mi alergijo povzroči kombinacija vode, sonca in kreme, saj doma nimam teh problemov. Lani in predlanskim nisem mogla jesti Claritinov, ker sem bila noseča, potem pa sem dojila, tako, da sem po plaži in morju strašila oblečena v srajco zapeto do vratu. Letos poskusim z Justovo sončno kremo, v rezervi bo Claritin. Se pa priporočam za vaše izkušnje z orehovim oljem. tanja tominec

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

24. jun 2005 15:36

No, sem že na drugi flaški orehovega olja. Vsako leto sem bila opečena, letos nič, imam lepo rjavo barvo. Drugače sem svetle polti, tudi alergijo sem že imela. Nekje sem prebrala, da alergijo povzročajo snovi v kremah, saj to je sama kemija. Nekako tudi prikimavam tistim, ki trdijo, da naj na kožo ne bi dali tisto, kar ne moremo dati tudi v usta. Ker koža vpija nanesene sestavine, torej jih vnaša v organizem. Orehovo olje je maščoba, seveda. Vendar naj bi se vezalo na podkožno maščobo in pomagalo pri topljenju špeheca in celulita.. No, za to bi bilo potrebno biti najmanj dva meseca na morju in se intenzivno mazati, te možnosti pa nimam. Orehovo olje koristi tudi lasem - sem preskusila, ker tudi vsemu ne verjamem takoj. Namazala sem si na morju in tako vzdržala dvakrat tri dni. In res, lasje so dobili sijaj, so mehkejši in bujno rastejo (ker so mi malček izpadali zaradi barvanja in puščanja dolgih las, sem opazila razliko). No, to je to. Bi pa res rada vedela, če se je kateri zmanjšal celulit z uporabo orehovega olja!!!?

neznan uporabnik

26. jun 2005 13:40

župca, kje pa ti dobiš orehovo olje? raba bi preizkusila na laseh. hvala

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

27. jun 2005 9:45

Tudi mene zanima kje dobiti orehovo olje ? HVALA IN LEP POZDRAV Marta

karmenalex  

član od: 29.10.2003

sporočila: 143

27. jun 2005 11:30

Orehovo, t.i. Drašičko olje dobite na tel.: 07 305-80-93 LP! Karmen V.

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

28. jun 2005 13:56

Gospa prodaja tudi lešnikovo olje - 3.000,00 in olje iz grozdnih pečk - 5.000,00 PACKA

may  

član od: 30.3.2003

sporočila: 110

10. jul 2005 18:26

Danes sem malo brskala po knjigah pa sem našla en star izrezek iz Nedeljca domača zdravila in to o orehovem olju, ker vidim da ti se nihče ni odgovoril na vprasanje ti to kar dobesedno prepišem., upam da nisem prepozna Zelene orehe narežite na rezine in manjše koščke in jih namočite v olju. To postavite za nekaj dni na sonce, da bo olje dobilo temno barvo. Zelenih orehov vzemite približno 20 odstotkov. Olje je seveda najboljše olivno, mora pa biti brez vonja, sicer pa lahko vzamete tudi jedilno.Tako pripravljeno olje je dobro tudi v primerih, ko je treba pozdraviti npr. kožne izpuščaje,vnetja. Tako je olivno olje dobro , če smo se preveč sončili in je koža postala rdeča, občutljiva,vneta.V zelenih orehih pa je posebno barvilo (juglon), ki obarva kožo (pa tudi lase!) temnorjavo, kar varuje kožo pred premočnimi sončnimi žarki. Belo olivno olje brez vonja se dobi v lekarni, Jaz uporabljam vedno kar domače ali katerokoli dobro olivno olje. LP May Sporočilo je spremenil(a) may dne 10. jul 2005 21:23:20

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti