Irska

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

10. maj 2005 11:27

nene, uharica, tudi kuhali smo: branka je naredila irsko večerjo (pečen piščanec, mlad krompir, pastinjak - tega uporabljajo veliko več kot pri nas in jamb - sladki krompir, vse skup nasoljeno in naoljeno pečeno v pekaču v pečici - enostavno in dobro), sem mela srečo, da so prišli še eni slovenci in smo to jedli 2x:), ker je res dobro, pa še irski zajtrk, hvalabogu za kosilo-večerjo (jajca na oko, black pudding (kot nekakšna trda krvavica, ki jo razrežejo na rezine in popečejo), white pudding, kar je podobno, samo brez krvi in ogromno sausages - male klobasice, zraven pa še toast in baked beans - to se kupi v pločevinki že narejeno - fižol v nekaki omakci) - to bi oni za zajtrk!!! potem mi je skuhala zadnji dan še njihovo dimljeno ribo - skuhajo jo pa v mleku! zelo nenavaden okus! zraven pa še riž in eno od njihovih pripravljenih omakic, da malo sprobam te zadeve... En dan smo imeli zabavo in takrat smo jedli žar - klobasice, klobasice, rebrca (dobiš že marinirana pri mesarju) in piščanca, piščanca (večkrat je napisano zato, ker je bilo tega res ogroooomno!!!), pa še pleskavice (te so bile prav tako že narejene in malo dražje kot pri nas - 0,7 evra)! In enkrat smo si naredile fondi! Julia je najbolj navdušena nad pljučno, tamala nad piščancem, jaz pa sem imela najrajši gobice in cvetačo! zraven smo spet poizkušali razne njihove narejene omakice, ker se je že malo mudilo in ni bilo časa, da bi delali svoje:) Enkrat smo šli pa res na chips and cheese:) Pa mi je prav pasalo, ker sem se malo prej kopala v tistem ledenem morju! Jaz pa sem skuhala ajdove štruklje (jih je julija prvič v življenju jedla in to na Irskem:)), pa en zelenjavni vok in ajdovo kašo, nad čemer je bila navdušena tudi njena tamala, ki sicer ne obožuje ravno zelenjave, sploh ne bučk:), za tisto mašo - party sem naredila še picose in grisine, skup sva naredili še temni biskvit s češnjevo - čokoladno - smetanovo kremo, julia je naredila še čokoladne kroglice, namesto ruma z wiskijem, ker ruma nisva meli:), pa še janeževe upognjence. Aja, pa seveda sem naredila vlečeno testo:) se da:) Žal mi je, da nisem naredila ajdovega kruha in še kake sladice, ampak smo imeli ves čas toliko vsega... tam je navada, da je hrane (tudi že pripravljene) ogromno... Aja, danes ponoči sem se pa malo hecala, tri boge hruške so me gledale in sem vedela, da bojo do danes fuč, pa sem naredila hruškove mafine z rozinami in grisom, sem si kar sproti zmišljevala, kaj in koliko česa bom dala not in mi je potem brat rekel, naj dam vse knjige z recepti stran, ker je najboljše, če ne delam po nobenem receptu... na, pa maš! tok se trudim s tem zbiranjem receptom, pol jim je pa najbolj všeč, kadar se zafrkavam in se mi mudi, ker me kdo čaka in zmečem vse skup, predno sploh vem, kaj vse sem dala... Eh! Veri

Irena19  

član od: 5.1.2004

sporočila: 319

10. maj 2005 13:57

Veri, kar zaščemelo me je, ko sem prebirala tvoja doživetja in opažanja. To sem doživela pred tremi leti, ko sem bila v Angliji in na Škotskem, letos se je čez praznike ponovilo na Nizozemskem. Le to je razlika, da se, čeprav sem se v takem letnem času že pri nas, nisem okopala v atlantskem morju, potipala pa sem ga. Obljubila sem si, da bom do naslednjega leta privarčevala dovolj, da bova šla kolesarit na NL, ker imajo zares dobre ceste za kolesarjenje, naslednji podvig pa bi bil malo čez. Uživaj ob prelepih spominih. Irena

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

11. maj 2005 9:51

Eh, rimljanka, pa saj veš, da ta forum ni pisan samo za biologe - mi imamo svojega na dšb, če še ne veš:) (moimogrede, tudi jaz sem biologinja, samo bolj odprta za razne izraze in mimogrede tudi nejc ti na vajah reče, da je tole šavje pa Glicinia...:) you get the point?;) PS: Neokrnjeno naravo najdeš na meji med Poljsko in Rusijo, del je je še v Ukrajini - tam je edini Evropski pravi pragozd, če te zanima (če ne šteješ tistega našega Kočevskega roga:). Veri

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

11. maj 2005 21:35

To je bil pa izčrpen" irski koncentrat".Mi je kar nekaj časa vzelo,ampak mi ni žal(šavje gor al dol-nima veze).Zdaj pa čakam na tvoje kulinarične in nekulinarične slikce.LP Aki

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

11. maj 2005 21:40

Šavje gor ali dol, prav uživala sem ob tem, ko sem brala. Veri, hvala, da si to delila z nami! stana

Irena19  

član od: 5.1.2004

sporočila: 319

12. maj 2005 7:36

Ko sem moji mami in bratu predvajala film, ki sem ga tako z navdušenjem posnela na Nizozemskem, me je prizadelo, ko je brat rekel, da je tam šavje in trava enoako kot pri nas, mama pa je pripomnila, da sem šla tako daleč snemat "isto šavje". Užaljeno sem ji rekla, naj gleda tulipane in mline, ki jih pri nas ni, šavje pa naj spregleda. Veri, sem že napisala, da me je ščemelo ob branju tvojega opisa, lahko sem si predstavljala moje potovanje po Angliji in Škotski. Sem navaden človek in uživam v naravi. Nisem biolog in se nisem ustavljala pri nobenem izrazu, samo brala, brala in uživala. Hvala Irena

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

12. maj 2005 9:00

Se strinjam z Ireno.In kdor sam rad potuje, mu je tako branje zanimivo.Morda gre za foušijo.Ne se sekirat in lopatat Veri,raje še kaj napiši.LP vsem Aki

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

12. maj 2005 10:49

Drage moje prijateljice ,sonce vabi ,pa biologija gor ali dol ,saj v končni fazi vsi vemo za kaj se gre ,kaj bi se obremenjevali z besedami, pojdimo ,ko bomo danes prosti raje na potep po našem prelepem slovenskem " šavju"-pa lep sončen dan vsem- Marta

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

12. maj 2005 11:22

Rimljanka, mislim, da nisi izbrala pravega foruma. Jaz osebno prav rada berem prispevke, ki jih pošje Veri. Če smo pošteni, nam prav popestri tale portal. Hvala bogu, da se ji da oz. najde čas za tako številne prispevke. dj

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

12. maj 2005 17:53

punce hvala, ste mi res polepšale dan, tako tiste ki ste se oglasile tu kot tiste, ki ste mi pisale na ZS! Kak mam jaz srečo, da vedno take fajn ljudi spoznam! aja, še to sem vam pozabila povedat o mojem gostovanju: gostiteljico, ki je bolj zaljubjljena v svojo novo deželo, boste težko našli! To da turističnim obiskom poseben čar - da je očaran nad naravo ali delom človeka tudi nekdo, ki tam že dolgo živi!!! pa še odg. rimljanki: šavje je lahko čisto ljubkovalna beseda in če govorimo v bolj barvitem jeziku je bolj zanimivo in navadno več ljudi prebere in jih posledično tudi več vzljubi biologijo, o tem sem prepričana! (mimogrede, verjamem, da Nejca veliko bolje poznaš, ker je bil meni samo asistent in nič drugega in tudi nisem nič drugega delala pri njem kot vaje, ampak je pa mel več letnikov in očitno več rastlin poimenoval šavje, pri nas je bila to pač Glicinia:) Pohorja žal noben ne bo uvrstil v pragozd, vsaj ne v resnih člankih - se pa strinjam, da žal! napisala sem tistega, za katerega se vsi strinjajo, ker se pri vseh drugih hitro začne debata, ki je pa nisem mela namena načenjat:)! Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti