Harambaša

mandarinca  

član od: 4.4.2005

sporočila: 128

tema odprta - 4. maj 2005 20:51 | ogledi: 13.139 | odgovori: 28

Prosim, ali ve kdo točen naziv ali telefonsko številko čevabdžinice Harambaša v Ljubljani?

mandarinca

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

4. maj 2005 21:42

Če bo kaj pomagalo: Krakovska ulica, Krakovo, nasproti Križank,v smeri Trnovo, na drugi strani Zoisove ceste. Po forumih jo hvalijo, da je tako kot v Sarajevu, bo treba it pogledat. LP, pa več informacij od bolj informiranih. rimljanka

Three of many  

član od: 9.5.2005

sporočila: 1

9. maj 2005 18:09

Čevabdžinica Harambaša 041843106 Vrtna ulica 8 Three of many

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

9. maj 2005 18:48

v omenjeni restavraciji sem bila že nekajkrat. Ne samo, da je tako kot v Sarajevu, ampak mnogo boljše. Lani sem jedla pleskavico na Baš čaršiji. Mislim, da v Slo na nobeni vaški veselici ne moreš dobiti pol tako slabe. Očitno smo imeli nesrečno roko pri izbiri restavracije. V omenjeni restavraciji mi je všeč tudi to, da lahko naročiš polovično porcijo čevapčičev. Mimika

Tulipa  

član od: 10.3.2004

sporočila: 95

8. jun 2005 9:36

Jaz sem bila včeraj.Sicer nisem ljubitelj take hrane,ampak te čevapčiče je pa dobro jest;))))Naši čevapčiči so kar "čudni"proti tem tulipa

TheEdge  

član od: 18.10.2005

sporočila: 13

18. okt 2005 9:51

PLESKAVICE SE NA BAŠČARŠIJI PAČ NE JE,TREBA JE NAROČITI 10ko PRI ŽELJOTU PA VIDIŠ DA JE TO TO!DRUGAČE PA V HARAMBAŠI ENKRAT DOBILI NA POL SUROVE ČEVAPE IN TOPEL PRI, TAKO DA NE GREM VEČ TJA, BOLJE JE V ŠTEPANJCU (10 V POL)! AJA DRUGAČE PA OBIŠČITE SRBSKO LUKNJICO - BODO, TO JE NA VIČU ZA ISKRO, GREŠ PO ENEM MAKADAMU, V GLAVNEM PRI ISKRI DESNO IN DO KONCA, AMBIENT RES NI KAJ PRIDA, JE PA HUDO DOBR IN POCENI! TheEdge

TheEdge  

član od: 18.10.2005

sporočila: 13

16. nov 2005 14:55

popravila se je harambaša!pivo mrzlo in čevapi pravi! spet zadovoljen! TheEdge

TheEdge  

član od: 18.10.2005

sporočila: 13

29. dec 2005 11:54

pa oćemo i danas na čevape, zelo fajn bo!!! kot zanimivost naj dodam: Harambaša je (bil) poveljnik hajduške čete na področju Srbije. Harambaši so bili po navadi nosilci boja za srbsko samostojnost, zato so velikokrat opevani v ljudskih pesmih. TheEdge

moniak  

član od: 7.1.2004

sporočila: 31

22. mar 2006 12:01

Mene je v Harambaši presenetila majhnost čevapov - morda zato, ker sem bila pred časom v čevapdžinici Maratonec (za Bežigradom, menda je bil prvi lastnik tudi tekač na dolge proge, tako, da ne priporočam, da skušate pobegniti brez plačila ) Tam imajo taaaaake čevape, da polovično porcijo težko pospraviš (sploh, če si punca). Je pa vsekakor točka prednosti pri Harambaši v tem primeru ambient. V Harambaši pa me zlasti moti, da nimajo v jedilniku kake zelenjave (pečene paprike bi se prilegle zraven). Simpatično pa je, da dobiš zraven turške kave drina cigaret (čeprav ne vem, kaj naj nekadilci delamo z njm, morda bi lahko kakšno alternativo uvedli). S Sarajevom pa ne bi primerjala, ker je tam celoten filing drugi in ima zato tudi hrana poseben okus. Ne samo čevapi, tudi kajmak! Baklav pa v Sloveniji itak ne znajo narediti - ali pač??? Se priporočam za priporočila. Sporočilo je spremenil(a) moniak dne 22. mar 2006 12:02:10

funtek  

član od: 10.8.2006

sporočila: 1

10. avg 2006 12:33

Mi lahko kdo pove točen naslov in telefonsko od čevabdžinice Maratonec pls???? funtek

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. avg 2006 13:40

V bosanskih čevapčičih ni svinjine, medtem ko v srbskih je. Zaradi tega je tudi okus drugačen. Za pravi filing je treba po čevapčičih spiti jogurt (kar v Sarajevu ponujajo povsod), medtem ko v Lj. tega še nisem doživela (sem morala vedno sama zahtevati, pa ponekod niti niso imeli). Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti