Hajani cmoki?

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

26. apr 2005 19:11

Ja ne vem, če je to to ker to kar sem jedla je bilo slano, kot priloga h golažu ni bilo kot sladica. Kako se pa naredijo "gluhi štruklji"? Vseeno hvala. jade

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1693

26. apr 2005 19:31

Tole sem našla na netu. Upam, da razumeš angleško! Gluhi štruklji COUNTRY Slovenia DIFFICULTY 2 - moderate INGREDIENTS 50 dag flour 1 teaspoon salt 1 cup water 1 cake yeast 2 tablespoon butter 2 tablespoons breadcrumbs or cracklings METHOD Make soft leavened dough. Kneed until it is smooth and let it rise. Roll out to 1 cmthick sheet. Brush with melted butter and salt and roll. Let it rise again. Cut dumpling into 2 cm long pieces. Seal them well by pressing edges together. Cook in water in covered pan for 3 minutes; turn them and cook in uncovered pan for another 5 minutes. When cooked, take them off, and pour with melted butter and sprinkle with breadcrumbs or cracklings and roasted onion. Serve warm. Mir in dobro!

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

26. apr 2005 20:50

Hvala, ker si se tako potrudila izgleda oziroma bere se dobro bom probala tudi to, čeprav tisto kar iščem sigurno ni razvaljano in zrolano je cela štruca "kuhana" v sopari in potem narezana. jade

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

26. apr 2005 21:23

Gluhi štrklji so lahko slani ali sladki.Dober recept za testo najdeš pri vzhajanih sirovih štrukljih(v bazi).Testa nič ne valjaš,ga samo oblikuješ v klobaso,vzhajaš in skuhaš.Jaz jih ponavadi kuham v prtiču in sicer prvih 20 minut pokrite,nato jih obrnem(tista stran ki je bila prej v vodi gre navrh)in nato še 20 minut odkrite(2 štruklja iz cca 1/2kg moke).Upam da sem ti z tem kaj pomagala.pa dober tek! Bernarda

Zvezdana  

član od: 20.1.2003

sporočila: 118

26. apr 2005 23:07

Jade,to kar te zanima so češki kruhovi cmoki,pri njih se imenujejo vzhajani cmoki in so sestavni del češke tradicionalne kuhinje. Ponavadi se servirajo z golažem ali pa z sladkim dušenim zeljem in svinjskim mesom. Lahko ti jutri napišem recept,če želiš.Lp

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

27. apr 2005 7:34

Lepo prosim, če boš imela čas. jade

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1693

27. apr 2005 8:43

Na netu sem izbrskala še tole: Upam, da je to to! GLUHI ŠTRUKLJI "Iz moke, vode, soli in kvasa zamesite nepretrdo kvašeno testo in ga pustite vzhajati. Vzhajano testo oblikujte v tri ali štiri centimetre debele svaljke in ponovno pustite vzhajati. Da bi oblikovali svaljk, lahko testo tudi razvaljate (kot za potico) in zvijete v štrukelj ter prav tako pustite vzhajati. Vzhajane štruklje kuhajte na sopari približno 25 minut. Štrukljev ni potrebno zavijati v krpo. Kuhane štruklje narežite in jih zabelite z na maslu prepraženimi drobtinami ali z ocvirki ali z zaseko. Ponudite jih s solato. Gluhi štruklji so lahko tudi odlična priloga k mesu v omaki. Štruklje imenujemo gluhi zato, ker so brez nadeva." KUHAN KRUH Kuhan kruh je zanimiva tradicionalona jed s Krasa, rekli so ji tudi "gluhi štruklji" ali "sniden hlebec". Predstavljamo vam jo z željo, da bi vam popestrili Miklavževo soboto ali nedeljo. Pri njegovi pripravi boste morali malo pobrskati po spominu ali pa poklicati na pomoč nono, kar v predprazničnem času ne bo pretežko, kajne? Predlagamo vam, da ob juhi ali mineštri, ki si jo boste sami izbrali, kot glavno jed postrežete kuhan kruh in belo meso, na primer telečjo rolado, puranje prsi, piščančje ali kunčje stegno ter jabolčne cvrtke. Za dva kuhana hlebčka potrebujemo pol kilograma bele moke, sol, kvas in vodo. Zamesimo testo, ga oblikujemo v dva hlebčka in ga damo vzhajat. Vzhaja naj, dokler ne doseže še enkrat večje velikosti. Od tega, kako testo vzhaja, je namreč odvisna rahlost kuhanega kruha. Če testo ne vzhaja dovolj, so hlebčki pretrdi, če vzhaja predolgo, pa se kruh med kuhanjem posede. Snidena hlebčka zavijemo v prtiček in damo kuhat v slan krop. Kuhamo 15 minut, nato ju obrnemo in kuhamo še 15 minut. Kuhan kruh vzamemo iz kropa, pustimo, da se malo ohladi, in ga nato vzamemo iz prtička. Narežemo ga na 1,5 do 2 centimetra široke rezine. Ponudimo ga še toplega, ne prevročega ne hladnega. Lp Saša Mir in dobro!

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

27. apr 2005 17:57

Venturini ti si genijalna. Mislim, da je to to, izgledalo je res tako, kot se tole bere (kuhan kruh). Najlepša hvala, bom preiskusila in javim rezultat. jade

Zvezdana  

član od: 20.1.2003

sporočila: 118

27. apr 2005 19:35

Ta recept mi je dala prijateljica in mi je všeč zaradi tega,ker je zelo enostaven in vse skupaj je gotovo v pol ure. Torej potrebujemo: 1/2 kg polgrobe moke 1 pecilni prašek 1 jajce sol 1-2 na kocke narezane stare žemje Vse sestavine zamešamo ,na desko ali prt nasipamo malo zdroba in na njem naredimo 2 štručki. Damoo jih kuhat v slan krop na 20-25 minut. To so houskovi knedli in so bolj rahli kot če jih delamo samo z moko.čehi imajo posebno mrežico, s katero dvignejo " kuhan kruh" iz vode.in še posebno "rezanico" v kateri še vročega razrežejo na rezine. Lep pozdrav

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti