Pocitnice na irskem

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

3. apr 2005 23:07

Hej Julija, na tvoje povabilo se na mojo veliko žalost ne morem prijavit, ampak me pa zanima ena zadevščina glede Irske - ti kot "domačinka" mi boš znala povedat. Zadeva je sledeča - a je Irska primerna za počitnice na rolerjih. Jaz in fant namreč počitnice preživljava na rolerjih, letos sva hotla na Irsko, pa se potem nisva upala, ker nisva bila prepričana, če se pri vas da rolat. Tako greva poleti na Nizozemsko: pet dni, 350 kilometrov rolanja. Vsak dan v drugi kraj, nahrbtnik na ramenih in rolerji na nogah. Ampak Nizozemska je lepo prikladno ravna, dobro imajo zrihtane kolesarske steze čez 3/4 države, tako da rolarskih počitnic tam ni problem izpeljat. Me pa zanima, kako je zadeva na vašem koncu, a bi bilo to na Irskem izvedljivo? Da bi se recimo nastanila v enem kraju in vsak dan pičila nekam (... na Nizozemskem bova v enem obmorskem mestecu na severu in jo bova bova vsak dan mahnila po enih 50, 60 km daleč po ogledih, vsak dan v drug kraj). Po moji predstavi je Irska sicer bolj "kucljasta" država, zato te sprašujem, kako bi bilo to izvedljivo, predvsem pa, ali je pri vas sploh možno varno relacijsko rolanje (recimo po kakih kolesarskih stezah), ali bi morala kar na cesto. Vnaprej hvala za info. Lep pozdrav na otok, Tjas Tjas

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

4. apr 2005 10:16

Tjas, zal mislim, da taksne pocitnice niso najbolj primerne za Irsko. Ceste niso najbolj primerne, ker ni kolesarskih stez (razen v vecjih mestih, pa se tam ne povsod), pa tudi kot si pravilno ugotovila, je Irska v oceh rolerjev vec kot "kucljasta" drzava. Se pred nekaj leti je bila Irska revna drzava, ta velik gospodarski bum in dvig standarda se je zgodil v zadnjih letih (najvecji 5-6 let nazaj!), tako da so boljse ceste sele v delu. Mogoce cez nekaj let.. Pa pridi s kolesom ali pes Sicer prvic slisim za rolerske pocitnice, ampak morajo pa biti res super!!! Ce bi lahko zavrtela nekaj let nazaj, bi se jaz odrolala v Slovenijo.. En rolerski pozdrav julia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

4. apr 2005 10:48

No, Julia že ve, da me Irska skomina kot le kaj. Tako lepa dežela je to, s svonjimi nepreglednimi zelenimi planjavami in griči, pa ljubkimi mesteci, da o pivovarni Guinness ali kako se že piše ne govorim. Pa destilerija Jameson...in Kilkenny- Že Dublin je lep, kaj šele kraj, kjer živi Julia. Letos sicer ne bo šlo z Irsko (čakajo me trije tedni Myanmara v juniju in juliju ter v jeseni 14 dni Kenije, TAnzanije in Zanzibarja, vmes pa še morje in pet dni PAriza - mimogrede, povratna karta z vsemi taksami je zdaj 26 tisoč tolarjev!!!), tako da pride Irska ponovno na vrsto prihodnje leto. Iz Gradca do Dublina priletimo za šest evrov po osebi plus deset tisočakov takse v Londonu, iz Dublina smo hitro na atlantski obali in pri Juliji. Komaj čakam, da se leto obrne...Mamamia mamamia

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

4. apr 2005 11:21

Eh, skoda! Se mi je kar zdelo, da so moji spomini iz šolskih klopi o Irski pravilni. No, bo očitno res treba kupit kolesa za drugo leto, če hočeva z mojim predragim videt Irsko. Najlepša hvala Julija. Lep dan, Tjas

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

4. apr 2005 12:35

Tudi jaz sem imela v mislih enkrat obiskati Irsko...se mi zdi fajn dežela, čeprav še nisem bila tam, ampak šele čez par let, ko bo naš otrok malo zrasel, pa bomo družinsko odkrivali lepote Irske, tačas pa bolj po Sloveniji, ki je tudi do določene mere premalo poznana in odkrita za nas Slovence.... ANJA

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

4. apr 2005 12:40

Mamamia, pri katerem letalskem prevozniku je povratna karta+takse po ceni 26.000 SIT?? Pri Adrii? A to je mišljeno iz Brnika pa do letališča De Gaulle? LP Zala

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

4. apr 2005 12:57

Zala, jaz mislim, da je mamamia pisala o Ryanair-u, ki leti iz Graza v London in potem v Dublin (ali Shannon, ki je samo 3/4 ure vstran od mene). Karte so zelo poceni, ce jih kupis dovolj zgodaj ali tik pred odhodom. Dostikrat so znizane na ceno 1€ in se placajo samo letaliske takse. Poglej na ryanair.com in preveri cene in datume, bos videla razlike. Pa se to: ni logicno je pa res: raje kupi enosmerne karte, ker so ceneje. Ce npr potujes v London in nazaj je ta opcija drazja kot ce kupis karto za London in potem se eno za nazaj...Sem poslusqla na porocilih na RTE 1, da Ryanair prevzema prvo mesto po stevilu potnikov v Evropi...ihn seveda tudi po cenah. julia

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

4. apr 2005 13:01

Zala, Adria ima posebno ponudbo za mlade. Povratna karta do Pariza - Charles de Gaulle (če jo kupiš do 31.5) pride 49 Evrov. Seveda cena ne vključuje taks... Poglej na: http://www.adria-airways.com/ LP, ===

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

4. apr 2005 14:17

Zala, karte so pri Adrii, včeraj preverjeno. Ne samo za mlade, ampak za vse, tarifa velja tja enkrat do 20. oktobra. Let je tak, kot si rekla, cena po osebi je malo manj kot 26 tisoč tolarjev - za dve osebi 51.528 SIT, s taksami vred. 49 evrov ali 11.900 sit je cena karte plus okoli 16 tisočakov za takse. Jaz grem s hčero tja konec avgusta, s prijateljico in njeno hčero - vse smo vrstnice, pa gremo malo pohajkovat. Prednost leta je tudi v tem, da v PAriz letiš zjutraj, povratek pa je pozno zvečer, ob 22.20, tako da lahko še ta oba dneva izrabiš. Pogoj za tako poceni karto pa je, da v Parizu prebiješ vikend. Kar meni seveda zelo ustreza. Ha, morda pa se srečamo v Parizu? Pozdrav, Mamamia mamamia

carmen  

član od: 30.9.2001

sporočila: 306

23. jul 2005 23:11

Mamamia imam vprasanje glede Pariza. Pri Adrii lahko kupis to poceni varianto, kako pa je z cenami glede nastanitve? Imas to preko agencije dogovorjeno ali si poisces privat? In tudi varianto za Irsko... teh 6 evrov in letaliske takse sklepam da preko Ryanaira. Torej letis prvo do Londona in potem tam spet kupis karto do Dublina? Julia kako pa velja dogovor pri tebi glede nastanitve? Ce zelis kupiti let. karto zadnji hip po cenejsi varianti kako se potem dogovoriti vnaprej? Letos greva s fantom v oktobru na trekking v Nepal za drugo leto pa bi mu rada naredila kaksno presenecenje s Parizom ali Irsko - nekaj drugacnega! Vesela bom vsakega mnenja in napotkov! lp

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti