Post

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

14. nov 2006 11:12

ojla sem šele začela in drugi dan preživljam ob zelenjavnih in sadnih sokovih. dobro se počutim, niti nisem lačna. meni osebno zelooo pomaga, ko prebiram recepte. pa si kakšnega shranim in rečem, da je za takrat, ko bom dosegla zastavljeno. hotela sem podati majčken nasvet glede prebave: ŠVEDSKA GRENČICA. V knjgi Marije Treben lahko preberete, kako deluje, kakšne so njene pozitivne lastnosti in kako jemati za določen problem. Punce (lidka,nola, mmajaa...), v kolikor nimate te knjige ali si možnosti izposodit mi napišite in vam bom posredovala recept omenjene gospe, ki je knjigo napisala in izjemno pozitivno govori o tej zadevi. titta

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

15. nov 2006 8:20

Vidim, da je ta forum še vedno aktiven! Da delim z vami še moje letošnje izkušnje. Zaradi nepredvidenih težav v družini, se letos nisem nič postila. Rezultat: kar tri krat sem zbolela, šla celo k svoji svoji zdravnici (in se ji predstavila, ker me ni še nikoli videla!) ter bila v bolnici, kjer so mi žgali žilice v nosu, zaradi konstantnih krvavitev. Želim vam povedati, da je za izvajanje posta potrebno umirjeno življenje brez stresov in da je naš delovnik vsaj koliko-toliko, ustaljen. Če me ne bo pobralo, se vam še javim! lp Nena PS: edino, kar sem letos naredila pametnega za svoje telo, je bilo čiščenje debelega črevesa. Nena-morje

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

15. nov 2006 9:10

Katti, preberi kaj je napisal "booris" na prvi strani! Jaz imam že več kot 11 let enake izkušnje. Spomladi se postim po 21 in tudi več dni, med letom pa sem in tja krajši čas. Telo sčasoma kar samo pove, kda je to potrebno. V času grozdja sem tudi več dni samo ob vodi in grozdju. Počutje odlično, energija hiperaktivna. Priporočam pa vsem, ki ste na poti k postenju, da se prej na to pripravite, kajti postenje ni stradanje! Še vedno po toliko letih pred postenjem vzamem v roke literaturo, pošasi izločam iz prehrane določena živila in šele potem grem na post. Ne kar od danes na jutri! Že danes vem kateri dan spomladi pričnem s postom, tako da je moja podzavest s tem že ves čas seznanjena in potem je to povsem enostavno. Pravzaprav postane to enostavno takrat, ko to postane del življenja. Je pa res, da se včasih pri prehrani pregrešim, vendar ne pretiravam in se za to tudi ne obremenjujem preveč. Izšel je ponatis knjige ŽIVETI BREZ BOLEZNI Ernest Gunter - priporočam, kakor priporočam tudi knjigo PROČ IZ KUHARSKIM LONCEM - je rasprodana, dobiš jo knjižnici. Če ne zmoreš sama, poišči pomoč pri društvu PREPOROD g.Marjam VIDENŠEK -večkrat ima tudi predavanja 041 573 778 preporod@amis.net Če se ne motim bo celodnevni seminar na temo post in presna prehrana na mednarodni ravni 18.11.06 v Celju. Prevod iz angleščine zagotovljen,cena celodnevnega seminarja s presnim kosilom je 5.000,00 sit. Naredite si lep dan ! kobra 1

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

15. nov 2006 9:58

Titta, se priporočam. Jaz se nisem postila letos. Iz naslova stresa in neustaljenih urnikov. ( Faks 2x na teden, gradnja hiše in otrok prinesejo marsikaj v vsakdan...). Da cel dan dobesedno norim in lovim minute, vmes naj pa (na mestnem avtobusu), pijem sveže iztisnjem sok... ne gre... Par stvari pod streho spravim, potem bo lažje. Si pač ne delam utvar, da bi mi stvar uspela, če se pa nimam časa posvetiti sama sebi. ( so pač taka leta, ko je treba vse to in vse naenkrat počet...). Sem pa shujšala 12 kil, čeprav sem zdajle malo iz rok spustila, pa kako kilco gor dobila, ker sem začela noramalno jesti. Čeprav so obroki grozno neredni, kar me zelo moti... ( še malo bi rada dol dala...)...

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

15. nov 2006 10:11

kobra1- sem vse prebrala, že takrat, ko sem prvič vidla to temo. To bo pa kmalu leto nazaj. Že dalj časa želim it na post, ampak mi ne znese, dvakrat sta me prehiteli operaciji. Sedaj pa, ko sem šla, sem pa prej končala. Ne vem, mogoče je pa preteklo premalo časa od prejšne operacije pa je bilo to malo preveč. Sedaj se bom počasi pripravljala na ponoven začetek posta, ampak šele po novem letu. Da se prej u nulo pripravim- v glavi, telesno in s hrano. No bolj me je prej zanimalo, če se je kdo postil po Breussu. Obstaja tudi njegova knjiga- Zdravljenje raka in levkemije in drugih navidez neozrdavljivih bolezni ( nekej tazga ). katti

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

15. nov 2006 11:29

Lidka, nič novega bi rekla, ko sem to prebrala - kot da sebe poslušam in gledam. Gradnja sicer sledi pomladi, fakulteta je moj drugi dom, otrokec že tudi uveljavlja svoje, jaz pa s svojo hiperaktivnostjo preganjam sebe in druge. Tako. švedska grenčica se dobi v lekarni - kaplice so to. imajo pakirano po 1,5 dcl ali več. jaz vzamem ponavadi to. Iz knjige Marije Treben bom citirala: "Kapljice nam v telesu razpršijo vetrove in hladijo jetra, preženejo vse trdovratne želodčne težave in težave drobovja in pomagajo pri zaprtju." Uporaba: zjutraj in zvečer po eno razredčeno čajno žličko kapljic. Lahko tudi tri žličke. Razredčimo v čaju, najbolje zeliščnem. V isti knjigi avtorica kot pomoč pri zaprtju navaja tudi cikorijo; cvetove skuhati kot čaj in 3 x na dan popiti skodelico. Za postenje pa ti priporočam tisti sokovnik, katerega takšna reklama je preko top shopa. Nabavila sem si ga, res zmiksa kot nor. Jabolka si namiksam, potem noter kakšno pomarančo, malo zelenjave in dam v steklenico, le-to pa v hladillnik. Brez težav popiješ čez dan in ni treba vedno na novo pripravljat. Pa še v službo si lahko neseš kakšno flaško. upam, da sem ti dala idejo. Jaz tako delam, pa kar gre. moram pa reči, da imam ob vseh obveznostih v tem času, ko se odrekam drugi hrani in pijem le te sveže sokove, veliko več energije in kar bi še to pa ono.... včasih si moram prav kabel ven potegnit, da neham še druge preganjat! Uživaj! titta

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

16. nov 2006 12:15

Katti, slučajno sem danes naletela na tole internetno stran in prebrala ganljivo zgodbo gospe Simone. Omenja tudi postenje po Breussu. Ravno danes pa ima v Laškem brezplačno predavanje. http://www.simona-sket.org/index.php jankica

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

16. nov 2006 12:33

O, Titta, potem je podobno, kot pri meni... Jaz sem šla včeraj tamalo iskat in sva se pogovarjali v avtu in sem bila čisto paf, kako veliko in kako drugače je začela razmišljat. (sem čisto dol padla...). Ponavadi smo doma, pa zvečer, ko je že malo sitna in zaspana. Sokovnik imam. (ma si mi dala zagon, veš????). Bom probala si sokec v službo nesti. ( ampak ti povem, mene odnese, ko grem na predavanja, se kej ustavim, pa kaj kupim...)... Ker ni časa v miru pojest... (dons mam pa tok težko aktovko s sabo, da bom še kakšno mišico pridobila, ha, ha...)

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

17. nov 2006 12:07

Hvala jankica. katti

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

19. nov 2006 22:34

No, Lidka, kak je? sedmi dan je danes pa mi je kar lažje pri kilah. Sem sedaj tole prebrala o malih prigrizkih med potjo. Od doma do službe imam 5 km. Če ni gužve sem hitro v službi. Me je pa en čas en hudir vedno po službi vlekel v trgovinico in sem po poti domov morala pojesti sendvič!!! Si moreš mislit... kot da grem ne vem kam ne pa domov. in kot da nimamo doma kaj za pojest. Potem sem si pa rekla STOP, sicer sem dala v avto kakšne bonbončke, vendar so to tisti z malo kalorijami, trdi kot hudir pa je delovalo. Na koncu ugotavljam, da je šlo za velike oči in ne za lakoto. Pa še drobtin ni potrebno pobirat in avta tako pogosto čistit!!! titta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti