Torta crni gozdicek-biskvit?

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

tema odprta - 11. mar 2005 17:02 | ogledi: 9.080 | odgovori: 15

Pozdravljene,

danes zvecer bi rada naredila torto Crni gozdicek, saj veste, tisto, po kateri slovi slascicarna Rustika v LJ ;) Nabavila sem ze vse potrebno - smetano, temno cokolado, in visnje......zadaj pa se mi zatakne pri biskvitu...biti mora temen, torej z dodatkom cokolade ali kakava. Nocem prevec tezkega in zbitega biskvita, vendar tudi tisti "puhasti" (tak samo z jajci, sladkorjem in moko) ni ta pravi...kaj predlagate, kaksnega naj naredim, mogoce po katerem receptu ali naj eksperimentiram po svoje? V bazi sem sicer nqasla en recept "torta crni gozdicek po moje", ampak tam mi biskvit ni vsec...

Pa se nekaj me muci glede visenj - ali gredo v smetano med plasti biskvita ali se jih posuje po biskvitu, preden se ga da pect v pecico? Vceraj sem videla kos te torte v Rustiki, ampak samo na hitro, ko sem sla mimo in se mi je zdelo, da sem videla da so bile visnje v biskvitu in ne v kremi....kaj zdaj??

Prooosim naj mi kdo malo pomaga! :)

LP,

Zala

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

11. mar 2005 17:47

E n dober recept za biskvit: 8 jajc,24dag sladkorja,24dag moke,3 žlice čokolade v prahu. Glede višenj pa tole:če daš višnje v biskvit se zelo rade sesedejo na dno pekača. Lep pozdrav pa veliko uspeha! terlikar 1

Anze_Svajger_SCRM  

član od: 2.12.2001

sporočila: 151

11. mar 2005 18:18

Verjetno bi lahko čokolado v prahu nadomestila tudi s pravim kakavom. Odvisno kako ti bolj paše, ker pravi kakav (ne benko!) je precej grenek. Samo ideja.

kuhavnica  

član od: 11.3.2005

sporočila: 6

11. mar 2005 20:42

Po dolgem času sem spet začela sama peči torte, pred leti mi niso preveč uspevale, pa nisem vedela zakaj, zato ti priporočam tale biskvit, ki je tudi čokoladen, kot ga sama želiš narediti. Odkar pečem po tem receptu uspe zagotovo. http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?kategorija=sl Ne poznam te slaščičarne in niti torte s tem imenom, sem pa podobne sestavine uporabila pred dvemi tedni in sicer takole: biskvit sem naredila po omenjenem receptu prelila sem ga z višnjevim kompotom, ki sem ga sama skuhala nato sem premazala biskvit s smetano in vanjo vtikala višnje eno poleg druge itd. Bilo je super, ker se je mešal sladko kiselkast okus. Torta je bila res osvežilna.Priporočam, ne vem pa, če si to iskala. Lep pozdrav. kuhavnica Sporočilo je spremenil(a) kuhavnica dne 11. mar 2005 20:43:07

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

12. mar 2005 10:26

Vceraj sem bila na tecaju za torte pri mojstru Goljatu. On je rekel takole: ce hoces dober biskvut das na eno jajce 2 dag sladkorja in 2 dag moke. Ce v testo dajes kakav, lesnike, orehe.... na racun tega zmanjsas kolicino moke. Kar pomeni, ce bos dala 5 gr kakava, daj samo 1,5 gr moke. Sicer pa pravi, da biskvitno testo naredimo samo iz jajc (sneg,rumenjaki) moke in sladkorja. lp Vesna Vesna Milek Recko

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

14. mar 2005 7:41

ZALA, jutri ti napišem recept biskvita za črni gozdiček -je z dodatkom jedilnega škroba -pride tak čisto rahli ,če so ti takšni biskviti všeč ,je precej suh in ga je potrebno fajn navlažiti .Ti napišem? Marta

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

14. mar 2005 10:37

Ja, biskvit za Črni gozdiček (originalni recept izhaja iz Nemčije, iz Schwarzwalda) je najboljši z nekoliko jedilnega škroba, zelo rahel je potem. Višenj pa nikar v testo, po originalnem receptu sodijo v smetanov nadev. Jaz biskvit za to torto navlažim s kompotom, iz katerih poberem višnje. Mamamia mamamia

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8686

14. mar 2005 10:58

Nekaj podobnega, s tem, da imam to tortico pod drugim imenom. 15 dag moke, ½ pecilnega praška, 15 dag masla, 15 dag čokolade (pol mlečne, pol jedilne ), 15 dag sladkorja, 6 jajc, žlica mleka, 1 vanilin sladkor V vodni kupelji raztopi z žlico mleka poškropljeno nalomljeno čokolado in maslo. Rahlo vmešaj sladkor, vanilin sladkor in na koncu rumenjake. V maso dodajaj izmenično sneg beljakov in moko presejano s pecilnim praškom. Biskvit zlij v ( okrogel ali kvadraten ) pekač, ki naj bo obložen s peki papirjem. Peči v pečici na 180o C približno 40 minut. Pečen in ohlajen biskvit prereži na tri kore. NADEV: 1 steklenica višenj, ½ l sladke smetane Višnje iz kompota kuhaj z 2 žlici sladkorja in 1 žlico ruma. Sok iz kompota zmešaj z 2 žlici gustina in umešaj v vročo zmes od višenj. Zlagaj: biskvitna kora - višnje - sladka smetana - kora. Vsako plast biskvita dobro poškropi z malo mleka v katerega zmešaš 1-2 žlici ruma. Pozdravček!

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

14. mar 2005 12:18

bom prilepila moj ecept Sacherjeve torte (iz Bild der Frau) mislim, da bi ta biskvit prav tako uporabila za višnjevo torto. - imam pa doma tri nemške recepte za torto črni gozdiček, upam, da se bom spomnila pogledat. v naših slaščičarnah jo sicer dvakrat namežejo in obojekrat z višnjami v smetani. Jaz pol višenj porabim za v žele, ki ga skuham iz pol litra kompota in preliva za torte in je to prvi nadev. drugo polovico višenj pa vmešam v sladko smetano - za drugi nadev. torej prilagam cel recept, za biskvit si poberi pač samo sestavine za biskvit. DUNAJSKE SACHER REZINE Sestavine (24 kosov): · 200 g zmehčanega masla · 200 g sladkorja · 6 jajc · 2 jedilni žlici ruma · 50 g stopljene jedilne čokolade · 150 g mletih mandljev · 150 g mletih lešnikov · 100 g naribane čokolade · 150 g moke · 1 pecilni prašek · 100 g marelične marmelade · 200 g polgrenkega preliva 1. Maslo in sladkor penasto umešaj. Potem dodajaj jajca, rum, čokolado, mandlje, lešnike, naribano čokolado ter moko, pomešano s pecilnim praškom. 2. Testo razgrni na plitev pekač, obložen s peki- papirjem. Peci v predgreti pečici pri 180° C (stopnja 2) ali 160°C (ventilacijska pečica) približno 40 minut. 3. Pecivo ohladi. Segrej marmelado v malo vode, precedi skozi cedilo in prelij pecivo. 4. Prelij s čokoladnim prelivom in ohlajeno razreži. klavdija

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

14. mar 2005 12:27

Hojla! hvala vsem, torta je bila v soboto spčena in včeraj pojedena do konca :) Uspela je super, malo sem sama eksperimetirala in tako dobre torte že dolgo nisem jedla...uporabila pa sem zamrznjene višnje!Bom napisala recept, ko bom imela malo več časa, če katera želi seveda.... LP Zala

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti