Odmrzovanje kruha, sirup iz mente

Marinka  

član od: 3.9.2001

sporočila: 123

7. apr 2002 11:27

Spoštovane uporabnice mikrovalovnih pečic. Malo poglejte za nazaj pa boste našle marsikaj, kar je že bilo vprašano in odgovoreno.To velja tudi za odtajevanje kruha in kuhanje. Napisala sem dovolj dolg člaNEK O KUHANJU Z MIKROVALOVI, dobite ga če pritisnete na kul Slo pod članki. Je tudi nekaj receptov za prvo pomoč.Ne kupujte pečice če nima navodil in recepture. Navodila dobite tudi za toaster, čeprav ga znamo vsi uporabljati , toliko bolj važno bi bilo da so navodila v Slovenskem jeziku/ kar je tudi po zakonu/ pri vsakli pečici, ker je uporaba drugačna kot so klasični štedilniki. ZAHTEVAJTE IN DOBILI BOSTE. To je malomarnost dobavitelja, ker ne želi imedi dodatnih izdatkov in nam proda vse kar smo pripravljeni kupiti. Potem se pa lovimo in ne uporabljamo dovolj zelo drage naprave. Torej preberite poglavje o kuhanju z mikrovalovi. Marinka Marinka Pečjak

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

8. apr 2002 1:11

Spostovana gospa Marinka! Kot kaze, smo z laicnim pristopom k umetnosti kuhanja v mikrovalovki nekoga spodbudile k pisanju. Vas clanek o kuhanju v mikrovalovki sem nasla kasneje kot sem zacela uporabljati pecico. V pomoc mi je bila druga literatura. Mimogrede, ko ste na forumu ga nikakor ne najdete, pa tudi s portala ni tako ociten! Strinjam se tudi, da mora vsak aparat, ki ga KUPITE imeti navodila v slovenskem jeziku. Ocitate nam, da nismo bile dovolj pozorne in prebrale vsega kar o mikrovalovkah pise na Kulinaricni Sloveniji. Vendar naj vas opozorim da to velja tudi za vas. Prvic, Larisa je na zacetku povedala, da je prebrala vas clanek, da pa ga ne razume. Drugic, v mojem primeru je mikrovalovka tako kot stedilnik, hladilnik, pomivalni stroj in pralni stroj oprema stanovanja ki sem ga najela in noben izmed teh aparatov nima navodil. Po vasem mnenju naj torej teh naprav naj ne bi uporabljala. Ali pa? Glede na to, da ste vecji strokovnjak kot me vse na podrocju mikrovalovk in poznate proizvajalce pecic, lahko Larisi svetujete, kam naj se obrne za navodila ali pa je vas nasvet naj pecico vrze v smeti? S spostovanjem, Rebecca Key

neznan uporabnik

8. apr 2002 7:13

Še enkrat povem, da na moji pečici piše (torej znamka) MIO STAR (vmes pa je narisana še nekakšna zvezdica). Menda pri nas nimajo pojma o takšni pečici. Sicer sem tudi že povedala, da sem jo DOBILA iz tujine (švice) in sicer rabljeno. larisa

neznan uporabnik

8. apr 2002 7:22

In še to, ga Marinka. Prvi dan,k o sem dobila MV sem prebrala vse teme v forumu (stare) , kjer se je karkoli govorilo o MV pečici. Sprintala sem si vaš članek in ga tudi prebrala. Imam ga v kuhinji na pultu in vem, da ga moram še nekajkrat prebrati. Morate pa, ga. Marinka razumeti, da so pečice različne in da ...več kot je gumbov, bolj zakomplicirano je nastavljanje. Navodil pa žal ni iz že povedanih razlogov. larisa

Marinka  

član od: 3.9.2001

sporočila: 123

9. apr 2002 12:06

Spoštovana g. Larisa. Ne vrzite pečice v smeti, pač pa eksperimentirajte na vse možne načine in si sproti zapisujte. Tega ne delajte, če nimate 2 dl vode v steklenem kozarcu v sredini pečice. Kozarec ne sme biti kristalen ali imeti zlato ali srebrno obrobo. Zelo mi je žal da Vam ne morem pomagati, kot Ste sama rekla vsaka pečica je za sebe. Če pogrevate hrano, rajši dajte krajši čas, če je hrana suha jo pokrijte z mokro papirnato brisačo, da se ne izsuši. Hrana je dovolj topla ko daste prst na dno krožnika točno v sredino in je tam toplo. Pri tekoči hrani ni problema, toda vmes je potrebno premešati. Rezine kruha ali žemljo odtajam tako da jo zav ijem v mokro salveto in na visoki temperaturi segrevam 5 do 10 sekund. Malo počakam, ker v tem času se še segreva in če je žemlja ali kruh topla in ne prevroča je delo končano. Če ne pa dam nazaj za še nekaj sekund. To je odvisno od količine kruha in od moči pečice. Upam da sem Vam vsaj malo pomagala. Moram pa reči, da ko smo mi bili v Ameriki smo vedno vzeli opremljeno stanovanje in vedno je bila tudi mikrovalovna pečica zraven. Vsakokrat drugačna, to se razume. Toda ljudje ki so nam oddali stanovanje so nam pokazali predal v katerem so bila vsa navodila vseh gospodinjskih in vrtnih strojev, kaj je edino pravilno. Tudi od šivalnega stroja, hladilnika, da ne govorim od bolj kompliciranih strojev. To bi se morali tudi pri nas naučiti. Toliko o tem. Lep pozdrav in veliko uspeha. Marinka Marinka Pečjak

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti