ločevanje živil 90 dni - 3. del

tema je zaklenjena

vipercat  

član od: 21.2.2005

sporočila: 102

2. mar 2005 10:21

dobro jutro vsem! sadni dan je za mano, danes pa meseka. tabina kaj bomo jedli? jaz se nagibam k hrenavkam samo nevem kaj bi zraven jedla, solate nimam doma v tem mrazu pa se mi ne ljubi v trgovino. marjanca 45 glede tega da bi se dobile se pridruzujem tvojemu razmisljanju. tudi jaz bi se za vas peljala na katerikoli konec slovenije. pa lep pozdrav vipercat

jelly  

član od: 27.12.2004

sporočila: 29

2. mar 2005 10:21

no drage moje,naj se vam še jaz malo oglasim fulllll delam, pa nekako res nisem imela časa se vam oglasiti... ampak zdaj se kle no tkole je, moja statistika je zelo dobra in sem tudi zelo zadovoljna z uspehom, sploh pa z dieto samo, ker je res dobra, saj hujšam že cela dva meseca, in nisem bila nikoli še lačna.... na dieti sem od 3.1., in včeraj sem imela 2. vodni dan, ki sem ga uspešno prestala, meni je bil res lažji kot prvi. torej v dveh mesecih sem spravila dol 14,5 kg, kar je zame res wooooowwww. jutri se še zmerim in vam povem še statistiko v cm, ki je meni osebno bolj pomembna od kg naj se vam še zaupam da sem imela krizo in to en dan pred 2. vodnim dnevom, češ saj sem že res full shujšala in dobr zgledam, pa saj mi ni treba več hujšati.... ja, to sem pomislila,... samo sebe sem presenetila da sem lahko sploh kaj takega pomislila.... in potem sem se seveda spomnila zakaj dejansko sem se spravila na to dieto, ker pač ni toliko pomembno koliko kg daš dol (to je res samo zelooo dobra motivacija) pomembno je to, da si dejansko spremeniš in prepucaš organizem.... tako da sem te grde misli potisnila na stran in seveda nadaljujem z dieto vsem želim veliko volje in uspehov na začrtani poti pa pa Vsaka sprememba prenovi naše življenje!

Darchy  

član od: 3.2.2005

sporočila: 213

2. mar 2005 10:27

Oj, Lisa, sotrpinka... do prvega vodnega dne sem izgubila 4 kilograme in do danes je stanej enako. vmes je bil še en kg -, ampak se je vrnil (verejtno je bil čustveno navezan). Zdaj sem bila že dva dni ful pridna in celo po 6.uri nisem nič jedla, pa ful sem se držala, imela majčkene obroke, danes stopila na vago in upala, da bo pa le pol kilce manj. Tako zelo si želim priti pod 60 pa ne gre in ne gre. Že cel mesec gledam to šestko od spredaj, pa tako zelo se trudim, da bi bila petica. že 59,5 bi bila dovolj motivacija...sploh se mi ne da več vztrajat... ne vem, zakaj bi. Če pa nikamor ne gre!!!!! Darchy

AURA  

član od: 1.3.2005

sporočila: 20

2. mar 2005 10:46

JELLY, zelo me veseli, da tako razmišljaš, bistvo diete je v sami spremembi. Kako velika je ta sprememba bo seveda na koncu odvisno od nas samih. Pomembno je le dokazati samemu sebi, da to zmoreš oz. česar se lotiš tudi izpelješ. Konec koncev je že trajanje te diete preizkus sebe ali si znaš biti zvest. In vse, ki smo že na polovici je to pol poti do uspeha. AURA

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

2. mar 2005 10:53

Ja Darchy, enako. Od 78 sem shujšala na 71,5 in sedaj tukaj niham gor in dol kot yo-yo. Pa res ne grešim, še želje nimam posebne po tem. Tudi jaz sanjam o spremembi prve številke - že 69,8 bi bilo zame huuuraaaaa! Ampak do konca bova pa šle, a ne? Bogve kakšni so bili tisti, ki so shujšali 30kg prej - jim pa res morava privoščit uspeh. Morda bi še malo pojačali telovadbo, kaj misliš? Lisa

Darchy  

član od: 3.2.2005

sporočila: 213

2. mar 2005 11:08

Ja, do vodnega dne bo še že šlo...če pa takrat ne pridem na 59,5, pa res ne vem več! (hja, meni vaga kaže samo na 0,5 natančno). Glede telovadbe pa - grem 2-4x na teden na fitnes in to delam fajn, od tega, da vsakič vadim drugo mišično skupino, (15 ponovitev , 3 serije), do tega, da zaključim s tekom ali orbitrekom nekje pol ure, včasih več, včasih manj. Mišice (khm) se mi lepo oblikujejo, vidim, da nekaj nastaja, da telo dobiva obliko, po eni strani je morda lahko tolažba, da so mišice težje od maščobe...ampak to je tako lahko rečt, ko pa ni na tehtnici spremembe, pa sem spet down. Bemtiš! Darchy

Encijan  

član od: 11.5.2004

sporočila: 399

2. mar 2005 11:10

Ojla vsem in čestitke včerajšnjim zmagovalkam! Jaz včeraj sicer nisem bila vodena, pa je po 2. sadnem dnevu bilanca vseeno še 0,6 kg manj, tako da sem prebila magično mejo in prvotno zastavljen cilj 56 kg (za dlako, saj je bilo zjutraj 55,9) in domnevam, da bo jutri zjutraj spet več, čeprav malo upam, da ne bo, sploh če bom danes spet kaj migala. Dva dni namreč že zabušavam! Hja, pa nič več ne smrkam, mi pa še vedno bolj paše čaj kot voda in počutim se krasno! Očitno je tudi tokrat šlo samo za čiščenje organizma in ne za kake hude bacile. Pred 14 dnevi sem namreč že doživela hud prehlad, ki je intenzivno trajal en dan (polni robci saj veste česa), naslednji dan sem še malo smrkala, tretji dan pa je bilo spet vse OK, kot da nič ni bilo. Se to dogaja še kateri? Tabina, vprašala si za kitajsko varianto mojega zadnjega B dneva. Sem čista začetnica, kar se kitajske kuhinje tiče, ampak sem upoštevala navodila dveh prijaznih izkušenejših "Kitajk" Mamamie in Vcibej. Mamamia je potem to objavila tudi na forumu Kateri vok? (tu je link: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=3764), tako da ti priporočam, da si ga prebereš, posebej 2. stran. Svojo oz. našo kitajsko pojedino sem upoštevajoč večino njunih priporočil pripravila takole: Piščančji in puranov file (slučajno sem imela oboje, pa sem poskusila kar s kombinacijo) sem narezala na trakove (približno 4x1x0.5cm), ga dala marinirat s svetlo sojino omako v hladilnik za 2 uri in razrezala zelenjavo še na tanjše trakove (korenje, papriko, jajčevce) in kolobarje (bučke). Jajčevce bi seveda lahko narezala na kocke. Vok sem segrela, dala vanj malo sezamovega in nekaj več navadnega belega olja, počakala, da se je zelo segrelo in nato v dveh delih na hitro do lepe zlato-rjave barve popekla meso, ki sem ga nato dala na toplo v pečico, potem pa je prišla na vrsto na polmesece narezana čebula, na trakce narezan česen in po vrsti še vsa preostala zelenjava. Ko se je v nekaj minutah zmehčala, sem v vok spet vrnila meso, dodala še malo sojine omake in to je to. Lepo na pogled in okusno. Nisem si mogla pomagati in sem pripravljeno kosilo še v voku slikala na digitalca. Dodala bi še ingver, pa ga takrat še nisem imela doma. Sedaj sem si kupila mletega, pa bom naslednjič poskusila še z njim in morda si kmalu omislim še ostrigino omako, ki jo Mamamia zelo priporoča. Sojino omako sem res kupila, zelenjavo pa sem kot vidiš uporabila kar našo, pa je bilo za prvič več kot okusno! Tako, da komaj čakam naslednji eksperiment, najbrž že v soboto in to z lignji. Maychi, opis tekaške proge ti pošljem na zasebno pošto. OK? Marjanca, saj nimaš nič proti? Kaj si boste pa danes privoščile? Jaz doslej na B dan še nisem jedla jajc, zato sem si najbrž že včeraj – za danes – zaželela sataraš z jajcem in polnozrnato žemljo. Imejte se lepo! Encijan

tejčica  

član od: 7.2.2005

sporočila: 457

2. mar 2005 11:29

Naj povem, da je počutje po prestanem vodnem dnevu enkratno. Nobene slabosti ali pa "švohote" nisem občutla. Rezultat v tem prvem mesecu pa je -9,5 kg. Zelo zadovoljivo, je pa še dolga pot pred mano. Upam da ne bo tudi pri meni ta drugi mesec zadeva tako mirovala kot pri večini. Kar se pa tiče mojih flekov in izpuščajev, pa sem bila danes že pri zdravnici, saj je zadeva čez noč postala še hujša! Ugotovila je, da imam peto bolezen. Sem prvič slišala za to, bila pa naj bi to otroška bolezen. Očitno moje telo misli da sem še otroček! Zadeva ni nič nalezlijiva, tako da sem že delovna. Srbi pa kot ...... Uživajte v sončku. tejčica

Barbolinka  

član od: 27.4.2004

sporočila: 143

2. mar 2005 11:52

Lep pozdrav! Dolgo se že nisem javila in vidim, da je že odprt 3 del foruma Danes je moj 10 dan in se mi zdi, da mi kile nikamor ne grejo Prav slabe volje sem že postala. Mogoče je vsega skup šlo dol 1 kilo in nič več. Mi je kr padla motivacija Sončni pozdrav iz Celja! Barbolinka

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

2. mar 2005 11:52

Meni je šla po vodnem dnevu ena kila dol! Tako sem iz 70 v enem mesecu prišla že na 65, namen imam pa it tja do 60 oz. če bo šlo v 90-ih dneh več pa še toliko boljše.... Se že veselim poletja in tistih finih cunjic ki jih bom nase navesila!! Darchy kar se pa mišic tiče je pa res tako kot praviš - so težje od špehka... Pri meni je že bilo tako, da ko sem lani maja začela s tekom sem imela 68kg, potem pa po parih mesecih teka, ko se mi je telo že lepo preoblikovalo je pa vaga pokazala 70. Je pa res, da potem ko sem novembra prenehala s tekom, sta se pa tista dva kg mišic ki sem jih pridelala spremenila v špeh - naenkrat sem bila taka kot prej, z vsem špehom vred in z dodatnima dvema kilogramoma! Ampak me se ne damo, kajne!! Ja fino bi bilo, če bi šle po koncu diete skupaj na eno ornk večerjo naprimer haha!! Lepo se imejte! ivonja Sporočilo je spremenil(a) ivonja dne 02. mar 2005 11:54:34

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti