Bela kava!

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

3. apr 2009 23:29

sa_ sha je napisal/a:
V kavarni kjer sem delala kot študentka, nas je lastnica peljala prav na seminar kuhanja kave..in učili smo se delati "ta pravo" peno za kapučino..če nanjo postaviš keks, mora ta dejansko obstati na njej..manj je mehurčkov, bolj kvalitetna je pena.. in definitivno (tudi preizkušno) se pena dela iz mrzlega mleka.. Govorim za gostilniško mašinerijo.. Saj lahko toplo mleko še ne vem kako segrevaš in peniš, pa ne bo nastala ta prava, gosta pena ;) sa_ sha
Bi morda lahko te izkušnje s paro delila z nami. Bi te lepo prosila za natančnejša navodila. Vsak reče drugače, zdaj pa bodi pameten. Mi je trapasto gledat mašino, pa stresat flaško. lp Vesna

sa_ sha  

član od: 10.12.2008

sporočila: 113

4. apr 2009 9:38

Pozdravljene! Jah.. Mrzlo mleko natočiš v posodo (najboljša je kakšna podolgovate oblike, da ni tako široka) do polovice- ne več. In tulec za segrevanje potopiš skoraj do dna ter segrevaš približno 5 sekund. Potem tulec vlečeš do roba mleka in po vrhu-vendar še vedno pod gladino segrevaš, dokler mleko ni povsem vroče in narejena gosta pena. Tako nekako.. Veliko lažje bi to pokazala, kot pa sem dejansko ubesedila :) Tudi gospod na univerzi kave nam je moral večkrat pokazati, da je tudi izpod naših rok nastala "ta prava" pena za kapučino. Sicer pa se izplača.. Sicer sem to peno delala le na gostilniški mašineriji, kjer sem kot študentka še delala. Doma pa mi ta tulec ne deluje več, zato te pene ne morem prakticirat:( Upam, da sem vsaj malo pomagala. Lep pozdrav! sa_ sha Sporočilo je spremenil(a) sa_ sha dne 04. apr 2009 10:03:40

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

4. apr 2009 17:35

To, da je potrebno imet ožjo posodo se mi je malo svitalo, no zdaj si mi pa še ti potrdila. Sicer vaja dela mosjtra in mi vsak dan gre bolje, zdaj bo pa sploh dobro. Sem pa ravno spila eno kavo in morda si kasneje privoščim še eno po tvojih nasvetih. Bom poročala, zaenkrat pa hvala. lp Vesna

sa_ sha  

član od: 10.12.2008

sporočila: 113

4. apr 2009 22:44

Malenkost ;) Poročaj kaj in upam, da ti rata ;) Lp sa_ sha

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

5. apr 2009 11:52

Mogoče je kdo že vprašal, kakšno belo kavo uporabljajo v Le Petit caffeju? Ta kava je zame zakon. Mimika

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

16. apr 2009 21:58

sa_ sha je napisal/a:
Malenkost ;) Poročaj kaj in upam, da ti rata ;) Lp sa_ sha
Evo moje poročilo: Pena mi uspe z vsakim mlekom. Tista prava čvrsta, taka kot se zagre. Najboljša bela kava za moj okus je z mlekom 3,2 mm. Še enkrat ti hvala za nasvet in obilo dobre kave želim vsem kofetarjem. lp Vesna

sa_ sha  

član od: 10.12.2008

sporočila: 113

16. apr 2009 22:55

No super :) Te pa pridemo na kavico :) oziroma kapučino :) sa_ sha

Tanja05  

član od: 26.12.2003

sporočila: 392

17. apr 2009 13:21

mimika je napisal/a:
Mogoče je kdo že vprašal, kakšno belo kavo uporabljajo v Le Petit caffeju? Ta kava je zame zakon. Mimika

Nisem nikoli vprašala, ampak vedno, ko grem v Lj., si vzamem čas, da grem v La Petit na belo kavo v "ta veliki šalci"

Tanja05

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

17. apr 2009 14:04

sa_ sha je napisal/a:
No super :) Te pa pridemo na kavico :) oziroma kapučino :) sa_ sha
Te pa pridi, ko boš hodla mimo. Se pa bojim, da sem več jaz na štajerskem, kot ti v prestolnici. Vabilo pa kljub temu velja. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti