Vleceno testo

neznan uporabnik
tema odprta - 24. jun 2001 8:45 | ogledi: 9.681 | odgovori: 9

Kaj storiti ce se ti vleceno testo trga????Hvala za nasvet.Lenka

neznan uporabnik

26. jun 2001 7:54

Če je testo pravilno narejeno, se ne sme trgati. Če pa se trga, pa mislim, da kaj dosti ne moreš storiti.

neznan uporabnik

26. jun 2001 18:11

Pozdravljeni, vlečeno testo naredim tako: 1/2 kg moke, malo mlačne vode, malo olja in soli. Vse zgnetem in pustim stati najmanj 1/2 ure. Nato testo razvaljam (jaz osebno ga nikoli ne vlečem z rokami!). Drug način je tudi, da kupite pravo moko za vlečeno testo, ki ga potem naredite po receptu iz embalaže. Po mojem mnenju je boljša ostra moka. Testo je prožno, če boste dodali olje. Ko ga razvaljate, odrežite debele testene robove in z njimi pokrpajte morebitne luknje. Pozdrav, Beti.

neznan uporabnik

28. jun 2001 10:34

Pozdravljena! Moram reci da je vleceno testo ena najbolj enostavnih stvari celo zame, ki nisem kakšen poseben kuhar. Naredim ga kar v multipraktiku in sicer mlačno vodo rahlo osoljeno in moko - čisto navadno TIP 500. Ne sme biti pretrdo vmešan, bolje je če se rahlo prijema rok ko ga vzamemo iz multipraktika in ga potem na pomokani deski rahlo pregnetemo. Pa je! Seveda ga pustimo vsaj 1/2 ure počivati, lahko pa tudi do drugega dne. Garantirano brez trganja, enostavno za razvleči in to lepo tanko. Poskusite, upam, da bo uspelo!

neznan uporabnik

29. jun 2001 9:29

Tudi jaz delam vleceno testo v multipraktiku.Dam 40dag moke, 3 zlice olja,sol, cca 2,5 dcl mlacne navadne ali mineralne vode. Vodo dolivam pocasi, ker je kolicina vode odvisna od moke.Testo naj bo mehko. Ce je trdo se po mojem trga.Ko ga vzamem iz multipraktika ga se malo pognetem in razdelim na dva dela. Hlebcke premazem z oljem. Pociva naj minimalno 1 uro ( cim dlje,tem bojlse).Lep pozdrav

neznan uporabnik

4. jul 2001 15:23

Vlečeno testo je boljše, če mu dodate eno žlico kisa.

neznan uporabnik

5. jul 2001 15:27

Tako kot so že drugi povedali, se malokdaj trga. Meni se je testo trgalo doslej le dvakrat, obakrat se je izkazalo, da je bila stara moka.Takoj, ko semvzela svežo moko ni bilo več problemov. Pozdrav.

neznan uporabnik

5. jul 2001 22:46

Mogoče je pomembno tudi to, da morajo biti vse sestavine za testo ogrete na sobni temperaturi- nikar ne mesite testa z mrzlo moko ali mrzlo vodo! anja

neznan uporabnik

23. jul 2001 10:07

Malo olja, kis, in mlačna voda bi morali biti zagotovilo za uspešno testo. Odkar ga pa tudi mečem (pregneteno kepo testa 60 x vržem ob kuhinjski pult, nato pol ure počiva) se ni trgal nikoli več. Celo iz polnozrnate moke se je zadovoljivo razvleklo!

neznan uporabnik

24. jul 2001 12:13

Poleg vsega že naštetega je zelo pomembno tudi to, da po polurnem počivanju hlebčka testa pred valjanjem oz. raztegovanjem z roko NIČ VEČ NE GNETEŠ. Če ga pred tem ponovno malo pregneteš, testo ni več vlečljivo in se trga. Lep pozdrav! Marta Spremenil(a) - Bojan dne 24 jul 2001 12:44:05

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti